Lifestyle

Hobby

Chwile kreatywnego relaksu w prezencie

Tekst Hanna Grusza • Zdjęcia IPICASSO WWW.IPICASSO.PL

2022-01-04
Chwile kreatywnego relaksu w prezencie

Poszukiwanie wyjątkowych podarunków dla naszych bliskich często przyprawia o zawrót głowy. Trafiony upominek powinien być praktyczny, pomysłowy, ale przede wszystkim od serca. Czym warto się kierować przy wyborze prezentów?


 

Jeśli chcecie sprawić, aby obdarowywana osoba miała kreatywne zajęcie na długie godziny, należy szukać upominków wśród twórczych zajęć. Jednym z nich jest malowanie. Niestety nie każdy ma na tyle rozwinięte zdolności artystyczne, aby uprawiać malarstwo. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą obrazy malowane po numerach, które zapewnią długie chwile artystycznych kreacji nawet osobom, które nie miały wcześniej do czynienia z farbami.

 


ARTYSTYCZNA ROZRYWKA DIY

Malowanie po numerach zyskuje na popularności z roku na rok. Jednak wiele osób zastanawia się, na czym tak właściwie polega ta sztuka? Czy wykonanie pracy plastycznej w tym stylu jest trudne? Postanowiliśmy to sprawdzić. Okazuje się, że obrazy malowane po numerach to płótna, na których wyznaczone są odpowiednio ponumerowane sektory. Każde z pól określone jest cyfrą, do której przyporządkowana jest dana barwa z dołączonej palety farb. Malowanie po numerach polega na pokrywaniu powierzchni płótna określonymi kolorami w wyznaczonych punktach. W kompletnych zestawach znajdują się: naciągnięte na ramę podłoże malarskie, różnej grubości pędzelki, farbki oraz haczyki, które umożliwią powieszenie gotowego dzieła na ścianie. Sztuka malowania po numerach wydaje się być nowatorską rozrywką, jednak pierwsze obrazy pojawiły się już około pięćdziesięciu lat temu w Stanach Zjednoczonych. Obecnie numerowane malowidła stanowią jeden z podstawowych elementów kategorii DIY „zrób to sam”. Unikatowa technika malowania pozwala poczuć się jak prawdziwy artysta, który tworzy dzieła za pomocą własnych rąk.

 


MALOWANIE PO NUMERACH – DO KOGO SKIEROWANE?

Współcześni producenci oferują szeroką gamę różnych wzorów, rozmiarów i tematyki obrazów, dzięki czemu docierają do różnych odbiorców. Forma malunków po numerach odpowiednia jest dla wszystkich bez względu na wiek, płeć czy poglądy. Mniej skomplikowane płótna skierowane są do najmłodszych. Malowanie przez zabawę pomaga rozwijać kreatywność, wyobraźnię oraz ćwiczyć staranność i zdolności manualne. Sztuka pozwala dzieciom na inspirujące spędzanie wolnego czasu oraz odcięcie się od ekranów tabletów czy telefonów. Dorośli mają możliwość wyboru obrazu zgodnego z ich zainteresowaniami, a także upodobaniami. Stworzone malowidła stanowią kreatywne zajęcie na długie wieczory, ale są również efektownym dopełnieniem domowych wnętrz. Osoby z umiejętnościami malarskimi mogą pokusić się o szkliwienie, dopracowanie płynnych przejść między kolorami czy dywizjonizm. Malowanie po numerach jest także świetną rozrywką dla osób starszych. Czas wolny z zestawem to chwile wytchnienia, relaksu i obcowanie z własnym duchowym wnętrzem.

 


WZÓR DOBRANY DO POTRZEB

Na rynku zauważalny jest ogromny asortyment dostępnych obrazów. Różni je wielkość, tematyka, wzór i poziom skomplikowania. Producenci oferują przepiękne pejzaże, wizerunki ludzi, zwierząt, abstrakcyjne malowidła oraz odwzorowanie dzieł największych artystów. Na rynku znajdziemy również obrazy związane z kultem religijnym, porami roku, emocjami czy upodobaniami, takimi jak: taniec, żeglarstwo, gra na instrumentach, podróżowanie. Dzieci mogą wybierać spośród ulubionych bohaterów bajek czy komiksów. Każdy jest w stanie znaleźć obraz, który będzie zgodny z jego oczekiwaniami.

 


TWÓRCZE ZAJĘCIE

Malowanie po numerach to zajęcie wprowadzające do świata sztuki. Dotychczas malarstwo było przeznaczone dla nielicznych. Obecnie każdy bez względu na umiejętności może cieszyć się pięknym, własnoręcznie wymalowanym dziełem. Malarstwo pomaga zrelaksować się, pobyć z własnym „ja” i odkryć w sobie wrażliwość, która często w pędzie życia jest głęboko skrywana. Chcąc zapewnić artystyczne chwile swoim bliskim, warto postawić na cyfrowe obrazy, które są idealnym prezentem od serca dla serca.