Lifestyle

Moda

CRACOW FASHION WEEK 2024 - XV EDYCJA 17-26 marca

Tekst Krakowskie Szkóył Artystyczne • Zdjęcia Krakowskie Szkoły Artystyczne

2024-01-29
CRACOW FASHION WEEK 2024 - XV EDYCJA 17-26 marca

CRACOW FASHION WEEK 2024 to wydarzenie kulturalne o zasięgu międzynarodowym. Największy modowy event w Polsce tydzień pokazów, wystaw, warsztatów, masterclasses platforma dotarcia do zamożnego klienta. Według rankingu Global Language Monitor Kraków od 2013 roku znajduje się na liście najważniejszych stolic światowej mody (TOP FASHION CAPITALS).

 

Profil uczestnika:
wiek: 18-30 lat (pokolenie Z) oraz 30-45 (millenialsi)
płeć: kobiety 70%


Organizatorzy:
Agencja Promocji Mody Reklamex
Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU)
Krakowskie Szkoły Artystyczne
Szkoła Visual Merchandisingu

 

Alicja Zdral Fot. Anna ZborowskaCracow Fashion Week jest platformą do nawiązania kontaktów i współpracy biznesowej, sprzyja integracji entuzjastów mody i sztuki, a przede wszystkim promuje grupę, liczącą ponad 150 młodych projektantów, fotografów i dizajnerów z Polski i z zagranicy.


W ostatnich latach podjęto współpracę z zagranicznymi uczelniami oraz z polskimi i europejskimi wydarzeniami modowymi m.in.Budapest Central European Fashion Week, Feric Fashion Week, Donghua University of Shanghai, Accademia Koefia z Rzymu.

 

Gabriela Nowak Fot. Anna Zborowska


Tegoroczna edycja przygotowywana w partnerstwie z Miastem Kraków oraz instytucjami kultury Krakowa i Województwa małopolskiego odbędzie się pod hasłem „FASHION I TECHNOLOGY”.

CFW 2024 otworzy Konkurs Cracow Fashion Awards, Pokaz Dyplomowy Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru (SAPU), który odbędzie się w dniu 17 marca w Centrum Konferencyjnym Open Source.W konkursie weźmie udział 50 debiutujących, międzynarodowych absolwentów SAPU.


Cracow Fashion Awards odbywa się w dwu etapach PREMIERY i GALA, przy publiczności ponad 450 osób na każdym z pokazów. W Jury konkursu zasiądą osobowości świata mody i przedstawiciele mediów patronackich.

 

Gabriela Nowak Fot. Anna Zborowska

 

Kolejne wydarzenia to pokaz młodych włoskich projektantów, organizowany przez Włoski Instytut Kultury w Krakowie, współorganizatora CFW 2024, Międzynarodowa Wystawa Fotografii Mody „Focus on Fashion”, pokaz mody dziecięcej FASHION WEEK KIDS oraz pokaz mody tworzonej z materiałów ekologicznych No Waste Show.

 

Lea Saboslajova (Słowacja) Fot. Anma Zborowska


W programie również bezpłatne wykłady i warsztaty poruszające tematykę nowych technologii, projektowania w CLO3d i Blender oraz wpływu innowacji, sztucznej inteligencji i zasad zrównoważonego rozwoju na branże kreatywne.

Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru obchodzi w 2024 roku Jubileusz 30-lecia, co nada tegorocznej edycji wyjątkowy charakter i zgromadzi wielu spośród około 3 tys. absolwentów.
BILETY na pokazy będą dostępne niebawem na stronie kupbilecik.pl

 

Maciej Nodzeński Fot. Anna ZborowskaCałkowita wartość AVE (Advertising Value Equivalent) zeszłorocznego Tygodnia Mody wyniosła prawie 670 tys zł. Dane z raportu zewnętrznego, który nie obejmuje działań uczestników i gości wydarzeń w social media.

CFW 2024 będzie promowane na plakatach B1, w specjalnym katalogu CFW, w mediach polskich i zagranicznych oraz w mediach społecznościowych i na stronach internetowych organizatorów m.in.:

Krakowskie Szkoły Artystyczne www.ksa.edu.pl

 

Cracow Fashion Week www.cracowfashionweek.com

 

Agencja Promocji Mody Reklamex www.reklamex.krakow.pl

 

https://www.instagram.com/cracowfashionweek/


https://www.instagram.com/krakowskie_szkoly_artystyczne/


https://www.instagram.com/sapu_fashion_school/


https://www.instagram.com/agencja.reklamex/


https://www.instagram.com/szkola_wnetrz_i_przestrzeni/

 

Viktoria Pokora (Ukraina) Fot. Anna Zborowska