Lifestyle

Hobby

Design w saunie

Tekst Grzegorz Szymkowski • Zdjęcia KLAFS

2014-01-09
Design w saunie

Nie sposób przejść przez życie bez większej lub mniejszej dawki indywidualizmu. Ważne, by nie przesadzić i nie być śmiesznym. Ja nie przesadzam. Jestem „snobem” w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Naprawdę znam się na „saunach” i wiem o czym mówię, ponieważ znam ten temat od podszewki i cały czas go zgłębiam.

 

 

Często ludzie kojarzą snobizm jako zjawisko negatywne. Czy istnieje zatem dobry snobizm? Każdy z nas ma coś ze „snoba”. Czyż nie przyjemnie jest żyć w otoczeniu piękna? Wielu z nas lubi otaczać się na co dzień gustownymi przedmiotami. Z prostego powodu - daje nam to poczucie życia w lepszej rzeczywistości. Z pewnością można tu powiedzieć, że fakt, iż otaczają nas designerskie przedmioty, sprawia, że jesteśmy postrzegani jako ludzie sukcesu, odważni, z klasą i z gustem.

Uczestnicząc w wielu projektach SPA, miałem okazjęzobaczyć, że każdy z nich na swój wyjątkowy sposóbwyróżniał się niepowtarzalnym designem. Wzornictwow wellnessie, oprócz tego, że jest niepospolite, modne,w najlepszym guście, na ogół nowoczesne, częstonowatorskie, także musi być starannie zaprojektowane.Aktualny kierunek rozwoju to planowanie i projektowaniemiejsc relaksu, do których codziennie chcemy wracać.W dzisiejszych, bardzo dynamicznych czasach, w którychkażdy cierpi na chroniczny brak czasu, marzymy o własnej sferze relaksu.

 

 

Relaks to czas przeznaczony na odpoczynek. Tylko od nas zależy jak ten czas wykorzystamy, w jaki sposób i w jakich warunkach go spędzimy. Ważne jest, aby otoczenie wellnessu przemawiało nie tylko do wszystkich zmysłów, harmonizując ciało i umysł, ale pozwalałorównież odczuwać piękno związane z estetyką architekturyi wzornictwa.

Idealnym miejscem do relaksu jest sauna i jej różne rodzaje.Możemy w takim razie zadać pytanie: czy naprawdę istnieje sauna doskonała? Odpowiedź jest prosta - tak,istnieje. Perfekcyjna sauna jest konsekwencją pomysłu,który rodzi się w głowie architekta, projektanta, designerai oczywiście klienta. Perfekcyjna sauna to wielofunkcyjność,piękno i przede wszystkim komfort użytkowania.

Projektanci dostrzegają trend „powrotu do natury”, uwzględniającaspekty regionalne i bliskość przyrody w autorskichprojektach, gdzie można połączyć tradycję z nowoczesnością.Tego typu rozwiązania muszą spełniać wymogibezpieczeństwa użytkowania i ergonomii. Aby domowe

 

 

SPA było miejscem idealnym, trzeba puścić wodze fantazji, rozwinąć wyobraźnię, wybiegać w przyszłość.Projektując saunę idealną należy pamiętać, by zawierała takie elementy jak naturalność, ciepło, piękne detale i światło. Niech działa na wszystkie zmysły, odpręża, koi i regeneruje.

Decydując się na domowe SPA, fundujemy sobie nie tylko piękny przedmiot w swoim otoczeniu, ale także to, co jest dla nas najważniejsze, czyli korzyści zdrowotne dla naszego organizmu. Nie ukrywam, że posiadanie designerskiej sauny w dzisiejszych czasach to luksus. Pozwólmy sobie na ten „snobizm” i zdecydujmy się na odpoczynek w pięknym wnętrzu. Ze swojej strony życzę sobie i Państwu takich realizacji, gdzie chęć posiadania nie stłumiła prawdziwejwrażliwości na piękno.