Lifestyle

Hotele i restauracje

Elitarny komfort i lokalny koloryt

Tekst Artery Hotels • Zdjęcia Artery Hotels

2018-07-05
Elitarny komfort i lokalny koloryt

Nowy obiekt grupy hotelowej Artery Hotels już przyjmuje pierwszych gości. Zlokalizowana w zabytkowej kamienicy, przy ulicy Długiej 80 Avena stanowi połączenie tradycji i nowoczesności, dzięki czemu w pełni oddaje klimat współczesnego Krakowa. Aparthotel oddaje do dyspozycji gości 57 komfortowo urządzonych pokoi, zaprojektowanych z myślą o podróżujących zarówno prywatnie, jak i służbowo.

 

Design Aveny silnie nawiązuje do lokalnych tradycji oraz folkloru, w szczególności zaś do kupieckich korzeni znajdującego się tuż obok Nowego Kleparza. Akcenty te widać zarówno w aranżacji wnętrz, jak i samej identyfikacji wizualnej nowej marki hotelowej. Goście mogą wybierać spośród czterech kategorii pokoi typu Comfort oraz Supreme. W wyposażeniu obiektu zastosowane zostały naturalne, najwyższej jakości materiały: drewno, szkło, elementy z metalu oraz tekstylia. Idealnie skomponowane kolory: intensywny błękit w połączeniu z beżem oraz ciepłymi barwami drewna nadaje wnętrzom odprężający, nasycony równowagą klimat.

 

 

Pokoje typu Supreme zaaranżowane zostały w formie open space, jak i z podziałem na część mieszkalną oraz sypialnianą. Ciekawym rozwiązaniem jest również otwarcie łazienki na pokój. Oddzielona została ona od niego jedynie szklaną ścianą, dzięki czemu całe wnętrze pełne jest naturalnego świata. – Obiekt jest również w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dysponujemy specjalnymi pokojami, których infrastruktura została zaprojektowana tak, aby zapewnić gościom z dysfunkcjami swobodne poruszanie się – zdradza Ilona Skórkowska, dyrektor Aveny.

 

 

Warto również podkreślić doskonałe położenie nowego obiektu hotelowego. Zlokalizowana w sercu Krakowa Avena zapewnia bliskość Starego Miasta oraz tras prowadzących do Katowic i Warszawy. Sprawdzi się ona zatem zarówno w przypadku spragnionych poczucia klimatu miasta turystów, jak i podróżujących służbowo.
Obiekt dysponować będzie siłownią, sauną oraz ogrodem. – W przyszłości w podziemiach mieścić się będzie specjalna sala gier, która ma zapewniać naszym gościom rozrywkę – zdradza Ilona Skórkowska. – Relaksu i odprężenia będą mogli oni szukać w ogrodzie, na dziedzińcu hotelowym. Zaś wszystkich entuzjastów lokalnych doświadczeń kulinarnych zapraszać będziemy do naszej restauracji Nowy Kleparz, jaka powstaje na froncie kamienicy, w której mieści się Avena – dodaje.
Akcentując lokalność, jak i miejscowy koloryt, nowa marka hotelowa doskonale wpisuje się w wartości Artery Hotels. Silne nawiązanie do lokalnych tradycji pozostaje spójne ze strategią dynamicznie rozwijającej się grupy hotelowej, zrzeszającej komfortowe aparthotele i kameralne apartamenty zlokalizowane w centrum zabytkowego Krakowa. Obok Aveny należą do niej: Zulian Aparthotel, Yarden Aparthotel, Daniel Griffin Aparthotel, Atelier Aparthotel oraz Abella Suits and Apartments. Grupa dynamicznie się rozwija, a w katalogu jej obiektów sukcesywnie pojawiają się nowe, unikalne miejsca.

www.arteryhotels.pl