Lifestyle

Hotele i restauracje

Holistyczny wypoczynek. Hotel Manor House SPA

Tekst PAULINA MAJEWSKA • Zdjęcia MANOR HOUSE WWW.MANORHOUSE.PL

2019-08-19
Holistyczny wypoczynek. Hotel Manor House SPA

Polskie hotele są doceniane nie tylko przez zagranicznych turystów, lecz także nas samych. Oferta najbardziej prestiżowych obiektów zadowala wysublimowane gusta, a wysoki standard pozwala uzyskać oczekiwany komfort i wypoczynek, o jakim często nawet nie marzyliśmy. Dziś zapraszamy do wspólnego odkrywania uroków wyjątkowego miejsca – kompleksu Manor House SPA.

 

Hotel w Chlewiskach wyróżnia się pod wieloma względami. Po pierwsze mieści się w odrestaurowanej posiadłości szlacheckiej otoczonej malowniczym zabytkowym parkiem, oferując odwiedzającym kontakt z przyrodą, historią, a jednocześnie gwarantując udogodnienia na miarę XXI wieku. Przyjeżdżając tutaj, można liczyć na błogi relaks, a także luksusową odnowę ciała i osiągnięcie stanu harmonii ducha dzięki rytuałom proponowanym w Biowitalnym SPA. Wszystko to w kojącej zmysły atmosferze wypoczynku bez dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb wegan i alergików.

 

 

FILOZOFIA RELAKSU

Odprężenie z dala od miejskiego zgiełku w ekskluzywnych wnętrzach, w których czuć dawny magnacki prestiż, to domena pobytu w Manor House. Do dyspozycji mamy komnaty w pięciogwiazdkowym Pałacu Odrowążów, a także czterogwiazdkowe pokoje w zabytkowej Stajni Platera oraz klimatycznych Termach Zamkowych. Wszystkie przestrzenie wyróżnia dbałość o szczegóły i komfort gości. To jednak dopiero wstęp do wyjątkowego wypoczynku, któremu przyświeca holistyczna filozofia. Przyjemną ciszę przerywają tu jedynie nastrojowa muzyka oraz oczyszczające aurę koncerty na misy i gongi tybetańskie. Wyciszeniu sprzyja też przebywanie w Ogrodzie Medytacji, zwłaszcza w Kamiennym Kręgu Mocy, energetycznej spirali, Ogrodzie Zen i Piramidzie Horusa – miejscach, gdzie poczujemy jedność z siłami natury.

 

 

BIOWITALNE SPA

Fakt, iż kompleks Manor House może poszczycić się strefą wielokrotnie odznaczaną mianem „Najlepszego holistycznego SPA w Polsce”, najpełniej świadczy o jego atutach. Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne opracowywane i wykonywane są w trosce o zapewnienie poddającym się im osobom stanu wewnętrznej harmonii, a w efekcie doskonałego samopoczucia. Nie może być przecież inaczej, jeśli mówimy o miejscu zwanym Polskim Centrum Biowitalności. Przeprowadzanym w zaciszu gabinetów seansom towarzyszy zwyczaj picia herbat pomagających oczyścić organizm z toksyn. Powodzeniem cieszy się też odmładzający program innowacyjnej Akademii Holistycznej Alchemia Zdrowia®, będącej naturalną alternatywą dla inwazyjnych zabiegów upiększających, a także unikalne Menu SPA.

 

 

Poza rytuałami dostępnymi w luksusowym wnętrzu, możemy zaznać także odprężenia w stylu wellness na zewnątrz – w Witalnej Wiosce®. Wśród atrakcji rodem ze słowiańskiej legendy są pobyty w saunie, chacie solnej, ruskiej bani oraz beczkach wypełnionych zimną lub gorącą wodą, a wszystko to połączone z radosną biesiadą przy ognisku.

 

 

 

KĄPIELE OFURO – DLA ZDROWIA I PRZYJEMNOŚCI

W Manor House można przekonać się o leczniczych i relaksacyjnych właściwościach kąpieli w wysokich wannach inspirowanych japońskim rytuałem piękna. Stworzono tu autorski projekt wanien Duo Ofuro w wersji dla dwojga. Dzięki temu dobroczynny zabieg można połączyć z romantycznym seansem dla par, a doświadczać go w wybranych pokojach w Termach Zamkowych. Prozdrowotne działanie zapewnia ciśnienie hydrostatyczne wysokiego słupa wody oraz zawarte w niej pierwiastki.

 

 

Przyjemności kąpieli zażyjemy także, korzystając z bezchlorowego basenu wypełnionego krystalicznie czystą wodą plazmatyczną o wysokich wartościach odżywczych i nawilżających skórę. Rekreację warto połączyć z seansami saunowymi w tutejszych Łaźniach Rzymskich.

 

 

UCZTA DLA ZMYSŁÓW

Zwieńczeniem uczty dla zmysłów, jaką serwuje się w Hotelu Manor House, jest specjalnie opracowane menu, obfitujące w wytrawne dania, a także zdrowe receptury. Podawane w stylowych wnętrzach restauracji potrawy zachwycają smakiem i prezencją, ale też wspierają dobre samopoczucie. Ciekawą propozycją jest chociażby autorska „Dieta Życia”, w ramach której gościom oferowane są m.in. dania zgodne z ich grupą krwi. Długa lista smakowitych propozycji czeka też na wegetarian i wegan. Posileni możemy wyruszyć na spotkanie kolejnym atrakcjom, których nie trzeba szukać daleko. Kompleks oferuje chociażby takie udogodnienia jak: stajnia koni, siłownia witalna, outdoor fitness czy golf wodny. Warto urozmaicić sobie nimi dzień spędzony w błogiej aurze tego wyjątkowego miejsca.

 

 

***

Tekst promocyjny