Lifestyle

Podróże

Hotel Narvil

Tekst Łukasz Nowosielski • Zdjęcia Hotel NARVIL Conference & Spa

2014-03-12
Hotel Narvil

Położony w Serocku, ok. 40 km od Warszawy, hotel Narvil Conference&Spa to obiekt wyjątkowo mocno związany z otaczającą go naturą. Okolice Narwi – jednej z najczystszych polskich rzek – wywarły silny wpływ na architekturę budynku. Natura stała się również inspiracją dla projektantów hotelowych wnętrz.

 

Bryła budynku została w naturalny sposób wkomponowana w otaczający go krajobraz. Architekci dołożyli wszelkich starań, by podczas budowy obiektu ograniczyć ingerencję w ekosystem. Rosnące wokół budynku wiekowe drzewa umiejętnie zaadaptowano do projektu otoczenia hotelu, w wyniku czego cień na jednym patio zapewnia osiemnaście wielkich lip, na drugim zaś – stuletni dąb.

 

Charakterystyczna bryła hotelu w dużej mierze powstała z połączenia elementów wykonanych ze szkła, drewna oraz metalu.

 

Charakterystyczna bryła hotelu w dużej mierze powstała z połączenia elementów wykonanych ze szkła, drewna oraz metalu. Ściany zaś, w trosce o dobro otaczającej obiekt przyrody, wybudowano w wolnych przestrzeniach pomiędzy drzewami. Robiącym największe wrażenie elementem struktury budynku jest otaczająca salę balową i a następnie przechodząca przezcały hotel ściana organiczna. Została onazaprojektowana tak, by wyglądem przypominałaprzeplatające się gałęzie drzew.W całej architekturze obiektu wyraźniewidoczne są liczne inspiracje naturą,a w szczególności motywami związanymiz wodą. To właśnie ona stanowi tematprzewodni aranżacji wnętrza hotelu –żywiołowość, dobra energia, zdrowiei spokój – to hasła kojarzące się z wodą, przyświecające architektom podczas kreowania hotelowej przestrzeni.

Przewodni motyw wody realizowany jest niemal w każdym zakątku budynku. W obszernym, przeszklonym lobby goście witani są muzyką oraz szumem strumienia uwalnianego przez fontannę, kształtem przypominającą drzewo. Podłogi w korytarzach oraz w hallu wyłożone są wykładzinami, które kolorem i wzorami nawiązują do spadającej kropli pozostawiającej kręgi na tafli wody. Ściany i schody ozdobiono natomiast motywem fali. By wzmocnić efekt bliskości hotelu z wodą, wykonanie części umeblowania zlecono firmie specjalizującej się w produkcji wyposażenia okrętowego.

 

Inspiracje wodą widoczne są nie tylko w wystroju i architekturze hotelu, lecz także w nazewnictwie jego poszczególnych elementów.

 

Inspiracje wodą widoczne są nie tylko w wystroju i architekturze hotelu, lecz także w nazewnictwie jego poszczególnych elementów. Nazwy oferowanych przez hotel 32 sal konferencyjnych pochodzą od najbardziej znanych rzek świata. Na parterze te największe na świecie – Amazonka, Nil, Kolorado, Kongo, Ganges, Eufrat, Missisipi, na antresoli rzeki europejskie – Sekwana, Ren, Dunaj, Loara, Tyber, a na pierwszym piętrze rzeki polskie – Wisła, Odra, San, Bug, Warta, Dunajec, Rawka, Bzura, Nysa, Nida, Wkra, Wisłok oraz Narew. Na drugim piętrze królują rzeki Afrykańskie – Okawango i Limpopo.

Także apartamenty noszą nazwy nawiązujące do wodnego świata – w tym przypadku użyto nazw największych światowych mórz, np. Śródziemnego, Karaibskiego czy Koralowego. Apartamenty klasy VIP to z kolei oceany – Pacyfik, ocean Atlantycki czy Indyjski.

Nazwa zlokalizowanej w hotelu restauracji – Aruana – nawiązuje z kolei dosłodkowodnej ryby, osiągającej nawet do 120 cm długości. Od niedawnaprzedstawicielkę tego gatunku można również podziwiać w jednym z trzechakwariów znajdujących się na terenie hotelu.

W restauracji Aruana możemy rozkoszować się smakiem popisowych dań szefakuchni – Witolda Iwańskiego. Goście mogą też spróbować wysokiej klasy winz hotelowej piwniczki.

 

Także apartamenty noszą nazwy nawiązujące do wodnego świata – w tym przypadku użyto nazw największych światowych mórz, np. Śródziemnego, Karaibskiego czy Koralowego.

 

Goście hotelu Narvil mają także do dyspozycji ekskluzywny kompleks SPA.W Niagara Spa zabiegi odbywają się w strefach nawiązujących wystrojem doposzczególnych części świata, dzięki czemu, zażywając korzystnych dla zdrowiai samopoczucia zabiegów, możemy zwiedzić Azję, Afrykę i inne kontynenty.

Czterogwiazdkowy hotel Narvil to jednak przede wszystkim okazała oferta luksusowychpokoi i atrakcji. Do dyspozycji gości są 332 pokoje, w tym 18 typusuperior. Oprócz tego Narvil oferuje 11 apartamentów, 3 apartamenty De Luxeoraz 2 apartamenty VIP. Zatrzymując się w hotelu, możemy skorzystać z 11gabinetów SPA oraz zaplecza rekreacyjno-rozrywkowego, gdzie do dyspozycjimamy klub nocny, dyskotekę, kręgielnię, basen, squash oraz przestrzeń dozabaw dla dzieci bogatą w wiele atrakcji.

Narvil udostępnia gościom także nowoczesne technologie takie jak szybkie łącze internetowe, wysokiej jakości projektory multimedialne w jakości HD oraz systemy interaktywnych urządzeń umożliwiających np. przeprowadzanie video-konferencji.

Hotel Narvil to miejsce o nowoczesnym designie, a jednocześnie nierozerwalnie zespolone z otaczającą je naturą. Pełnymi garściami czerpie z piękna przyrody, szanując jednocześnie jej wartość oraz stojąc na straży jej bezpieczeństwa. Obiekt ten zapewnia najwyższej klasy wypoczynek, bo cóż może być lepszego od relaksu wśród kojącego towarzystwa lasów i czystej wody.