Lifestyle

Ludzie

Jak być dobrym rodzicem i nie zwariować? Ruszyła Akademia Rodziców Bobolen!

Tekst Bobolen • Zdjęcia Bobolen www.akademiarodzicowbobolen.pl

2021-09-03
Jak być dobrym rodzicem i nie zwariować? Ruszyła Akademia Rodziców Bobolen!

Co zrobić, kiedy dziecko zaczyna ssać kciuk? Jak pomóc maluszkowi w trudnym okresie ząbkowania? Jak sprawić, aby niemowlę przesypiało całą noc? Te i inne pytania nurtują wszystkich rodziców dzieci do lat 3. Specjalnie z myślą o nich i ich dylematach w pierwszym okresie rozwoju ich pociech powstała bezpłatna platforma edukacyjna Akademia Rodziców Bobolen.

 

 


– Rodzice małych dzieci mają wiele pytań i wątpliwości, na które często trudno jest im znaleźć odpowiedź w internetowym chaosie informacyjnym. To właśnie dla nich powstała Akademia Rodziców Bobolen – miejsce, w którym znajdą wiedzę ekspercką z różnych dziedzin związanych z pierwszymi latami życia dziecka. Chcemy zapewnić rodzicom świadomość, że korzystają z najlepszego źródła informacji, a także spokój, że robią wszystko, aby jak najlepiej zatroszczyć się o swoje pociechy – mówi Joanna Piekarska, Senior Brand Manager.

 


Aby zadbać o zrównoważony rozwój dzieci i rodziców, eksperci Akademii Rodziców Bobolen przygotowali 42 kursy, 39 podcastów i 44 instrukcje, które obejmują wszystkie tematy związane z wychowaniem, zdrowiem i pielęgnacją dzieci do lat 3. Po zalogowaniu się na stronie rodzic otrzymuje całkowicie bezpłatny dostęp do kursów audiowizualnych, podcastów dźwiękowych, poradników i wywiadów z pediatrami, położnymi, psychologami, prawnikami, logopedami czy specjalistami integracji sensorycznej.

 


Specjalnym miejscem na platformie Akademia Rodziców Bobolen jest Strefa Aktywnej Mamy, w której można dowiedzieć się, w jaki sposób macierzyństwo może otworzyć drogę do samorozwoju. Stronie internetowej towarzyszy również fanpage na Facebooku, na którym rodzice mogą wspierać się nawzajem, wymieniać się informacjami i zadawać pytania ekspertom.

 

 

 

 


Od momentu powstania na platformie Akademia Rodziców Bobolen zalogowało się już blisko 2500 użytkowników i liczba ta szybko rośnie. W czerwcu rodzice mogą m.in. wziąć udział w spotkaniu ze znanym fizjoterapeutą Pawłem Zawitkowskim, autorem wielu publikacji na temat wspomagania rozwoju dziecka. Webinar będzie dotyczył kroków rozwoju dziecka: leżenia, przewracania się na bok, podnoszenia główki, siadania czy chodzenia.

 


Bobolen to marka która od lat dba o dobre samopoczucie naszych maluszków. Kojarzymy ją m.in. z żelem na ząbkowanie, który skutecznie koi objawy towarzyszące wyrzynaniu się pierwszych zębów i przywraca dobry sen zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom, czy syropem na kaszel z ekstraktem z porostu islandzkiego, który chroni błonę śluzowe jamy ustnej i gardła dzieci i dorosłych. Teraz Bobolen udostępnia bezcenną wiedzę ekspercką nt. pierwszych trzech lat życia dziecka i wspiera nas w trudach rodzicielstwa w każdym momencie rozwoju naszych maluchów!

 

 

***

Materiał promocyjny