Cera współczesnych kobiet wymaga coraz większej uwagi. Tempo życia, zanieczyszczone powietrze, masowe przetwórstwo, praca przy komputerze czy stres szkodzą jej kondycji, sprawiając, że gorzej się prezentuje oraz znacznie szybciej starzeje. Z drugiej strony postęp przemysłu kosmetycznego, pogłębiana wiedza, świadomość potrzeby dbałości i łatwy dostęp do wysokiej jakości preparatów pozwalają odkrywać piękno na nowo.
Drogeryjne półki uginają się wręcz od przeróżnych tubek, maseczek oraz fiolek, a każda z etykiet przekonuje, że opakowanie, jakie wieńczy, zawiera najlepszy specyfik – skuteczny i przyjazny środowisku. Z każdym kolejnym krokiem zastanawiamy się, po co sięgnąć, aby cieszyć się nieskazitelną skórą oraz zdrowiem. Przyprawiający o zawrót głowy natłok informacji sprawia, że często kupujemy w rzeczywistości coś zupełnie innego, niż planowaliśmy, a obietnice producenta okazują się jedynie mrzonką. Po co więc sięgać, aby przynieść cerze ukojenie?
NATURALNIE ZDROWE
Najlepsze kosmetyki tworzone są w pełni z naturalnych, bezpiecznych produktów. Parabeny, sztuczne barwniki czy zapachy może i podnoszą wartość estetyczną kosmetyku, ale nie służą zdrowiu. Podrażnienia, zatkane pory oraz alergie to tylko kilka możliwych skutków niepożądanych serwowanej na każdym kroku chemii. Kluczem do sukcesu jest wyeliminowanie jej z kosmetyczki, a także poznanie własnej cery. Sucha, mieszana, wrażliwa, naczynkowa lub ze zwiększoną zdolnością do przetłuszczania oraz powstawania zmian trądzikowych – najlepiej, aby właściwe określenie przypisał specjalista. Posiadanie wiedzy z tego zakresu to wielki krok w kierunku zdrowia i urody!
Kolejnym ważnym etapem jest zaufanie sprawdzonej marce. Nowatorskie, przyjazne człowiekowi i środowisku surowce, stałe doskonalenie receptur czy posiadanie prestiżowych certyfikatów to jedne z głównych cech najlepszych producentów. Ważnym tytułem jest wywodzący się z Francji ECOCERT, przyznawany firmom stawiającym na jakość, naturalność, bezpieczeństwo oraz skuteczność.
DOCENIANE OD WIEKÓW
Rośliny w kosmetyce zajmują szczególne miejsce. Przecież w odległych czasach stanowiły jedyną grupę specyfików, nie tylko upiększających, ale i o właściwościach zdrowotnych. Ich zalety doskonale znają również nasze babcie, które wszelkie mankamenty urody są w stanie wyleczyć właśnie przy użyciu naparów z kwiatów, ziół czy liści drzew.
Bezsprzecznym komfortem jest możliwość korzystania z dóbr natury zamkniętych w opakowaniu, bez konieczności nieskończonych poszukiwań. Jak zatem prawidłowo wykorzystać to, co oferują najlepsze laboratoria kosmetyczne?
NAJWAŻNIEJSZE – OCZYSZCZANIE
Pierwszym etapem dbałości o cerę jest jej dokładne oczyszczanie. Preparat do tego stosowany powinien być delikatny, ale bogaty w witaminy i składniki odżywcze. Najczęściej ma formę mleczka, żelu lub pianki. Naturalna propozycja stworzona została na bazie wody lawendowej o ciekawym zapachu oraz właściwościach kojących, przeciwzapalnych, jakie sprawdzą się szczególnie w przypadku cery ze skłonnością do powstawania wyprysków. Wzbogacona o ekstrakty z rumianku, zielonej herbaty oraz prawoślazu poprawia koloryt skóry, normalizuje ją, tonizuje, nawilża, ale też wzmacnia naturalne procesy przeciwrodnikowe i chroni przed rozpadem kwas hialuronowy, odpowiedzialny między innymi za sprężystość. Zawartość naturalnego oleju pozwala dokładnie rozpuścić substancje tłuszczowe zawarte w kolorowych kosmetykach.
Zabieg warto poprzedzić użyciem płynu lub żelu micelarnego, który właśnie za sprawą zawartości miceli, niczym magnes usunie zanieczyszczenia, pozostałości makijażu i wolne rodniki. Brak konieczności pocierania ułatwia dbałość o delikatną okolicę oczu.
Eksperci radzą, aby przynajmniej raz w tygodniu usunąć martwy naskórek. Najlepszym do tego preparatem jest naturalny peeling. Wśród propozycji o potwierdzonym działaniu znajdziemy specyfik ryżowy, wzbogacony ekstraktem z ogórka lub tzw. biopeelingi o udoskonalonych recepturach.
Zestaw obejmujący złuszczający specyfik oraz maskę z tej samej serii zapewnia głębokie odżywienie. Zawartość kwasu fitowego to gwarancja usunięcia zbędnej warstwy martwego naskórka, a składniki odpowiedzialne za antyoksydację oraz pielęgnację pozwalają cieszyć się piękną, zdrową skórą bez widocznych przebarwień czy zanieczyszczeń.
Za ostatni etap oczyszczania cery uważa się umycie twarzy żelem lub pianką o właściwościach nawilżających i kojących.
Kolejne kroki do zadbanej skóry to przede wszystkim nawilżanie oraz dostarczanie składników odżywczych. Oczyszczona już powierzchnia, pozbawiona martwego naskórka jest podatniejsza na działanie aktywnych składników zawartych w kremach lub serum. Aby pielęgnacja była jeszcze efektywniejsza, nałożenie odpowiednio dobranego preparatu można poprzedzić użyciem toniku. Ważne, aby odżywiać cerę w dzień i w nocy, uwzględniając jej potrzeby oraz warunki panujące za oknem. Silne promieniowanie UV, porywisty wiatr czy mróz szkodzą skórze, która nie jest odpowiednio przygotowana.
Aby cieszyć się zdrowiem i urodą, a przy okazji nie gubić się w gąszczu drogeryjnych ofert, najlepiej sięgać po naturalne kosmetyki dedykowane typowi naszej cery.