Lifestyle

Hotele i restauracje

Kameralny luksus

Tekst Magda Pawluk-Jaroszewicz • Zdjęcia Pałac Pacółtowo

2018-07-27
Kameralny luksus

Czy luksus może mieć kameralny charakter? Oczywiście. Podczas każdego pobytu doświadczają tego osoby odwiedzające mazurski Pałac Pacółtowo, położony w malowniczym regionie Wzgórz Dylewskich. To pieczołowicie odrestaurowany obiekt o bogatej przeszłości, a dzięki oryginalnej ofercie mający przed sobą także obiecującą przyszłość. Tutaj tradycja w subtelny sposób przenika się z nowoczesnością, a całość dopełnia otaczająca hotel przyroda.

 

 

Atmosfera prestiżu i wyrafinowania to domena większości kilkugwiazdkowych obiektów. Jednak tylko niewiele z nich jest w stanie zagwarantować wypoczynek w klimacie spokoju i niespiesznego relaksu. Obie te jakości w mistrzowski sposób łączą hotele butikowe, skoncentrowane na zaspokajaniu wysublimowanych potrzeb wymagających gości poszukujących kameralnego miejsca z duszą, przy jednoczesnej dbałości o wysoki standard oferowanych usług. Taki charakter wyróżnia Pałac Pacółtowo, mieszczący się w odnowionym, liczącym ponad dwieście lat budynku, usytuowanym zaledwie kilka kilometrów od Pól Grunwaldzkich. Architektoniczna perełka kryje nie mniej atrakcyjne wnętrza, a obiekt jest wpisany do rejestru zabytków.

 

 

 

 

NIEPOWTARZALNY WYSTRÓJ

 

Cechą większości hoteli butikowych jest unikalny wystrój. W przypadku obiektu wznoszącego się u stóp Wzgórz Dylewskich tworzą go kunsztownie zaaranżowane wnętrza, wypełnione antykami, stylizowanymi meblami wykonanymi na specjalne zamówienie (większość z nich powstało w wiodących włoskich fabrykach), a także wyszukanymi dodatkami. Wśród nich uwagę zwracają m.in. szlachetne tkaniny zasłonowe i obiciowe pochodzące z tradycyjnych tkalni gobelinów we Francji. Pokoje i apartamenty hotelowe usytuowane w budynku pałacowym, jak również oficynie, zostały kompletnie wyposażone, a także urządzone z dbałością o każdy detal. Te pierwsze nawiązują stylistyką do wystroju z epoki, natomiast drugie charakteryzują się nowoczesnym sznytem. Komfortowe, klimatyzowane wnętrza pałacu zapewniają idealne warunki do odpoczynku oraz pracy. Chwile spędzone w przestronnych, stylowo prezentujących się pokojach umila piękny widok z okien, rozciągający się na malowniczą okolicę pełną pól, łąk i lasów.

 

 

 

DBAJĄC O CIAŁO I DUCHA

 

Jednym z powodów, dla których coraz częściej poszukujemy kameralnych miejsc gwarantujących wypoczynek na elitarnym poziomie, jest chęć ucieczki od zgiełku miasta czy zawrotnego tempa życia. Zatrzymując się w Pałacu Pacółtowo, z pewnością zapomnimy o podobnych mankamentach codzienności. Pomogą nam w tym seanse w zacisznej strefie SPA & Wellness, gdzie można poddać się szerokiej gamie zabiegów, dzięki którym zadbamy nie tylko o ciało, ale również o ducha. Starannie wyselekcjonowane rytuały energetyzujące, odprężające, dotleniające i wyszczuplające pozwolą pozbyć się uczucia napięcia, zapewnią witalność, promienny wygląd, a także doskonałe samopoczucie. Wśród oferowanych rytuałów na szczególną uwagę zasługują oryginalne ajurwedyjskie masaże wykonywane przez Mistrza z Indii polecane nie tylko miłośnikom orientalnego modelu relaksu. Z myślą o amatorach aktywnego wypoczynku, do dyspozycji gości oddano dwa baseny – wewnętrzny i letni na powietrzu, siłownię oraz kort tenisowy.

 

 

 

 

Prawdziwą gratką jest kompleks jeździecki z pięknymi stajniami oraz unikalnymi placami treningowymi, wchodzący w skład zespołu pałacowo-parkowego. Tutaj można spróbować swoich sił podczas lekcji jazdy konnej, jak również – mając wystarczające umiejętności – wybrać się na dłuższą przejażdżkę po okolicznych trasach cross-country liczących aż 50 km długości. Tu organizowane są corocznie obchody dnia św. Huberta (tzw. Hubertus).

 

Osoby ceniące wypoczynek połączony z uczestnictwem w wydarzeniach kulturalnych z pewnością docenią działalność hotelu skoncentrowaną wokół muzyki klasycznej. Taki charakter mają cyklicznie organizowane salonowe recitale pod nazwą „Mazurki dla Niepodległej”, podczas których możemy usłyszeć muzykę wybitnego kompozytora w wykonaniu znakomitych pianistów – laureatów krajowych i międzynarodowych konkursów. Recitale odbywają się zwykle w ostatnią niedzielę miesiąca o godzinie 13:00 i 17:00.

 

 

 

 

SMAKI PACÓŁTOWA

 

W klimat luksusowego obiektu o kameralnej naturze znakomicie wpisuje się charakter kulinariów serwowanych przez szefa kuchni w tutejszej restauracji Steak House Coffee Bar. Tutejsza kuchnia dostarczy oryginalnych doznań smakowych, a dla koneserów stworzono specjalną propozycję. Jest to doskonale skomponowane menu degustacyjne, składające się z ośmiu wysublimowanych propozycji – od przystawek, przez danie główne, po deser – zaskakujący, bo tym razem niesłodki. Do przygotowania każdej potrawy wykorzystano regionalne i ekologiczne produkty, takie jak: winniczki, smardze, perliczkę oraz wołowinę z lokalnej hodowli bydła rasy Charolaise i Limousine. Cała koncepcja degustacji polega na tym, aby na bazie kilku składników stworzyć małe dzieła sztuki, wydobywając smak na długo zapadający w pamięci, tak jak pobyt w magicznym hotelu Pałac Pacółtowo.

 

www.palacpacoltowo.pl