Lifestyle

Hotele i restauracje

Kolejne inwestycje sieci ZR Hotele i Restauracje w Zabytkach

Tekst ZIYAD RAOOF Hotele i Restauracje w zabytkach • Zdjęcia ZIYAD RAOOF Hotele i Restauracje w zabytkach

2018-08-06
Kolejne inwestycje sieci ZR Hotele i Restauracje w Zabytkach

Przed siecią ZR Hotele i Restauracje w Zabytkach nowe wyzwanie. Właśnie rozpoczyna się jedna z najciekawszych inwestycji w branży hotelarskiej w Małopolsce. Dydaktyczno-konferencyjny zespół obiektów uniwersyteckich w Przegorzałach przekształci się w kompleks trzech obiektów hotelowych z dużym zapleczem konferencyjnym.

 Zbudowany w latach 40. XX wieku Zamek w Przegorzałach zostanie zaadaptowany na pięciogwiazdkowy hotel. W nowej odsłonie kontynuować będzie działalność działająca od trzydziestu lat restauracja „u Ziyada”, z tarasów której rozciąga się jeden z najpiękniejszych w Krakowie widoków na dolinę Wisły oraz Tatry.

 


 
Zabytkowa Baszta zbudowana w 1928-1929 przez wybitnego polskiego architekta Adolfa Szyszko-Bohusza pomieści luksusowe apartamenty z tarasami widokowymi i kameralną salą bankietową. Będzie to jeden z najbardziej ekskluzywnych obiektów w Krakowie.

 


 
Z kolei póznomodernistyczny dawny gmach Kolegium Polonijnego Uniwersytetu Jagiellońskiego stanie się czterogwiazdkowym hotelem z dużym zapleczem konferencyjnym, w tym m.in. aulą mogącą pomieścić 180 osób w układzie audytoryjnym.

 


 
Obecnie trwają prace nad wyborem zespołu architektów. Rozpoczęcie prac remontowych zaplanowano na początek 2019 roku.

 

 


 
To ważny etap rozwoju sieci „ZR Hotele i Restauracje w Zabytkach”, do której należą działający od 2000 roku „Dwór w Tomaszowicach- Krakowskie Centrum Konferencyjne” i dwa inne zabytkowe obiekty będące w trakcie renowacji: Pałac Sapiehów w Bobrku pod Oświęcimiem oraz Wyspa Biskupia w Karlinie.

 

www.zrhotele.pl