Lifestyle

Hotele i restauracje

Kraina luksusowego relaksu. Odyssey Club Hotel Wellness & SPA

Tekst MAGDA PAWLUK-JAROSZEWICZ • Zdjęcia ODYSSEY CLUB HOTEL WELLNESS & SPA

2019-06-10
Kraina luksusowego relaksu. Odyssey Club Hotel Wellness & SPA

Na turystycznej mapie Polski nie brakuje hoteli oferujących komfortowe warunki noclegu oraz smaczne posiłki. Niewiele jednak znajdziemy wśród nich obiektów, które poza zaspokajaniem podstawowych potrzeb gości gwarantują coś więcej – niezapomniane wrażenia, emocje i odczucia, pozostające w sercach na długo. Takim wyjątkowym miejscem jest pięciogwiazdkowy Odyssey Club Hotel Wellness & SPA. Tu słowo relaks nabiera pełnego znaczenia.

 

Nietuzinkowa jest już sama lokalizacja Hotelu Odyssey. Jego nowoczesny gmach powstał na zboczu góry Domaniówka, nieopodal Kielc. Posadowienie na wzniesieniu nadało osobliwą formę architekturze obiektu, który stał się przykładem, jak ciekawy efekt można osiągnąć, wkomponowując współczesny design w otoczenie. Niedaleko stąd do ekspresowej trasy łączącej stolicę województwa świętokrzyskiego z Warszawą, Krakowem czy Łodzią. Dobra komunikacja z aglomeracjami nie oznacza jednak, że jakkolwiek zaburzony został naturalny ład okolicy. Przeciwnie, krajobraz wokół hotelu sprzyja kontemplacji przyrody. Tutejsze lasy, łąki i pola zachęcają do spacerów, wędrówek oraz wypoczynku na świeżym powietrzu. W sezonie wiosenno-letnim odprężyć się można także w zewnętrznym podgrzewanym basenie, jednocześnie podziwiając lokalną panoramę, natomiast zimą warto oddać się białemu szaleństwu na okolicznych stokach narciarskich.

 

 

 

Kameralność, dającą poczucie luksusu, odkrywamy także wewnątrz hotelu. Gwarantuje ją strefa z dużym basenem głównym i mniejszym solankowym, a także saunami – fińską, ziołową, infrared, parową. Poza tym, do dyspozycji odwiedzających pozostaje również studio schładzające, „prysznic wrażeń” oraz wanna SPA. Komfortu korzystania z tych atrakcji nie zaburzy ani przepełnienie, ani dziecięca wrzawa – liczba jednocześnie relaksujących się gości jest regulowana, tak aby nie zakłócać wypoczynku, a dostęp do niektórych stref mają wyłącznie dorośli. Przestrzeń zaprojektowano z myślą o wygodzie odwiedzających, nie zapominając o elitarnym charakterze wnętrz, w jakich nietrudno doświadczyć stanu harmonii. Podobne atuty wyróżniają tutejszą strefę SPA, tworzoną przez dwanaście gabinetów z bogatą ofertą zabiegów kosmetycznych, rytuałów pielęgnacyjno-odprężających, masaży oraz kąpieli. Są wśród nich i tradycyjne formy, i nowoczesne metody, pochodzące z różnych zakątków świata, np. indyjska Ayurweda. Egzotyka, futuryzm, starożytna wiedza i najnowsze trendy – te jakości stale się tu przenikają, tworząc spójną całość, gwarantującą holistyczne podejście do urodowo-relaksujących czynności. Dzięki temu goście mogą osiągnąć równowagę między witalnością ciała i kondycją ducha, a wszystko w luksusowym otoczeniu.

 

 

 

Niezapomnianym doświadczeniem jest także każda wizyta w restauracji Essence, nazywanej sercem hotelu. Jej wnętrza emanują przytulną elegancją, a wyrafinowane menu zachwyca wykwintnymi smakami zaczerpniętymi z kulinariów regionalnych i europejskich, z domieszką egzotyki. To królestwo szefa kuchni, Michała Markowicza, raczącego gości oryginalnie skomponowanymi daniami, wyróżnionymi w „Żółtym Przewodniku Gault & Millau”. Poza przyjemnością kosztowania potraw, liczy się także wyjątkowy nastrój sali restauracyjnej, która idealnie sprawdza się jako miejsce do kameralnych spotkań czy romantycznych kolacji we dwoje. Sobotnie wieczory umilają koncerty muzyczne, a śniadania smakują jeszcze lepiej, gdy można do nich zasiąść na tarasie, rozkoszując się przyjemnym widokiem rozciągającym się z tej perspektywy.

 

 

 

Wytchnienie odnajdziemy także w strefie gościnnej, na jaką składają się komfortowe pokoje o wysokim standardzie oraz cztery apartamenty. Ich atutami są przytulna aranżacja, w której dominują ciepłe, jasne barwy i miękkie tekstylia, eleganckie wyposażenie, jak również panoramiczne okna, znakomicie doświetlające wnętrza oraz gwarantujące piękne widoki. W takim otoczeniu trudno nie czuć się komfortowo, podobnie jak w pozostałych częściach obiektu. Potwierdzają to przychylne opinie odwiedzających, którzy nie szczędzą pochwał, deklarują zamiar powrotu i dotrzymują słowa, odwiedzając Odyssey wiele razy. Ogromna w tym zasługa założyciela tego magicznego miejsca. – Kameralny, klubowy hotel i SPA tworzyłem z wielką pasją, myśląc o potrzebach każdego z nas. Relaks i wypoczynek, miarkę dla urody, romantyczne chwile, przygodę i zabawę znajdziecie Państwo w Odyssey. Własne, wysokie oczekiwania wobec pobytu w SPA, kuchni, czystości czy obsługi staram się realizować dla Państwa, zarządzając i pracując nad jakością usług wspólnie z personelem – podkreśla Piotr Syska, właściciel Odyssey Club Hotel Wellness & SPA.

 

 

***

Treść promocyjna