Lifestyle

Technologie

Kreatywność nieznająca ograniczeń

Tekst HP • Zdjęcia Zieta Prozessdesign

2016-08-08
Kreatywność nieznająca ograniczeń

Kiedy standardowy notebook okazuje się niewystarczający, warto skorzystać z możliwości, jakie gwarantuje bardziej zaawansowane narzędzie o zwiększonej wydajności – przenośna stacja robocza. Z tego typu urządzenia korzysta Zieta Prozessdesign Studio, odkrywając niezliczone zalety modelu ZBook Studio marki HP.Zaawansowane, wymagające aplikacje to podstawowe narzędzia w pracy projektanta, którymi niejednokrotnie posługuje się w swoich działaniach. Prawidłowego funkcjonowania wielu z nich nie zapewni jednak zwykły laptop, nawet ten wyposażony w dość szybki procesor i wydajną kartę graficzną. Nie oznacza to na szczęście konieczności poprzestania na pracy przy jednostce stacjonarnej. Doskonale w tej materii radzą sobie bowiem mobilne stacje robocze, takie jak ZBook Studio HP, stwarzające dogodne środowisko pracy w każdych warunkach. Profesjonaliści doceniają dużą moc obliczeniową urządzenia, wydajną grafikę, łatwą skalowalność, błyskawiczną łączność oraz bezpieczeństwo danych, co znakomicie sprawdza się m.in. podczas tworzenia projektów 3D.


Za pomocą stacji ZBook Studio wiele swoich projektów opracował Oskar Zięta, w tym stół „G-Table K”. “Stoły z serii G-Table, tworzone w procesie generatywnego designu, wymagają dużych obliczeń, czasochłonnego generowania bionicznych form w przestrzeni 3d, które potem przekładamy na wymiar 2D, konieczny w technologii FiDU” - mówi Oskar Zięta. “Współczesny artysta 4.0 rzeźbi informacją za pomocą komputera. Parametryczny design wymaga ułożenia i łączenia wielu punktów w przestrzeni oraz jednoczesnego analizowania wytrzymałości tworzonych przez nas metalowych konstrukcji. Proces taki przebiega płynnie dzięki silnym urządzeniom, takim jak Z-Book” - dodaje.

 

zbook hp testMobilne urządzenie sprawdziło się również doskonale podczas wyjazdu na tegoroczne Targi Designu w Mediolanie, gdzie Zięta Prozessdesign Studio prezentowało kilka obiektów ze swoich kolekcji. Zwiedzający mogli zobaczyć najbardziej wyjątkowe i kultowe przedmioty zaprojektowane przez pracownię, m.in. lustra „Tafla”, stołek „Plopp”, krzesło „Chippensteel” czy wspomniany już bioniczny stół „G-Table”, łączące w sobie innowacyjne podejście w kwestii konstrukcji z tradycyjną sztuką rzemiosła. Team projektowy Zieta Prozessdesign docenił także zalety przenośnej stacji roboczej, pracując w terenie nad nowym projektem rzeźby “Nawa” w przestrzeni publicznej, mającej stanąć na wyspie Daliowej we Wrocławiu. Powodzeniem zakończyły się także prace nad aranżacją lokalu marki Zalando w warszawskiej galerii Propaganda, gdzie 18 maja firma Pomada zorganizowała dla gości VIP pokaz nowej kolekcji Beyoncé pod nazwą „Ivy Park”. Wystrój składał się w całości z produktów studia Zieta, pochodzących z kolekcji Tafla Mirrors oraz 3+, zaś model 3D aranżacji został wygenerowany na stacji ZBook Studio.

Przenośna stacja robocza ZBook Studio to urządzenie stworzone z myślą o profesjonalistach, poszukujących rozwiązań, jakie usprawnią codzienną pracę i sprawdzą się podczas wykonywania nawet najbardziej skomplikowanych działań. Dzięki mobilności oraz długim czasie pracy baterii, możliwe jest korzystanie z niego zarówno w warunkach biurowych, domowych, na świeżym powietrzu, jak i podczas wyjazdów. Matowy, nieodpijający światła ekran nie męczy wzroku użytkownika, pozwalając na wielogodzinne korzystanie z komputera. Możliwość symultanicznego podejmowania działań na kilku aplikacjach znacznie usprawnia pracę, a jej wydajność zwiększa profesjonalna karta graficzna, w jaką został wyposażony ZBook Studio. Ponadto mobilna stacja robocza sygnowana logo HP wyróżnia się niebywałą lekkością – jej grubość to zaledwie 18 mm – i niewielką wagą (od 1,99 kg). ZBook Studio to szerokie spektrum możliwości opakowane w atrakcyjny design, będący wyrazem dobrego smaku i elegancji. To urządzenie, odkrywające przed użytkownikiem nowy wymiar efektywnej pracy, którego nie jest w stanie zapewnić żaden ze standardowych notebooków.