Lifestyle

Gadżety

Lisa – smartwatch w kobiecym stylu

Tekst Magda Pawluk • Zdjęcia Garett www.garett.com.pl • Stylizacja Garett www.garett.com.pl

2020-02-27
Lisa – smartwatch w kobiecym stylu

Smartwatch to znacznie więcej niż zegarek. Nie tylko dokładnie wskazuje czas, dbając o naszą punktualność, ale oferuje także wiele praktycznych funkcji, ułatwiających życie. Modny gadżet może być też bardzo stylowy. Kobiece modele są tak efektowne, że z powodzeniem służą jako biżuteria, która łączy w sobie zalety opaski fit, telefonu, krokomierza, budzika i wielu innych urządzeń. Te wszystkie cechy posiada LISA – damski smartwatch marki Garett z serii Women. Która z pań nie chciałaby mieć przy sobie takiego asystenta?

 

W ostatnich latach pojawiło się wiele ciekawych serii damskich smartwachy. Panie mają do wyboru modele w wersjach sportowych, młodzieżowych, casualowych. Miłośniczki elegancji w zachwyt wprawiła natomiast nowość od Garett – linia przepięknych inteligentnych zegarków, idealnych do biznesowych, wieczorowych, a nawet koktajlowych stylizacji. Poza efektownym wyglądem oferuje niezliczone przydatne opcje. Będzie między innymi czuwał nad przebiegiem codziennego treningu, zaplanowanymi spotkaniami, przypominając o nich o ustalonej porze, poinformuje o przychodzących połączeniach i wiadomościach. To doskonała propozycja dla miłośniczek aktywnego trybu życia – ambitnych kobiet XXI wieku.

 

 

Współpraca w trybie smart

Smartwatch Lisa jest kompatybilny z systemem Android i iOS. Integracja urządzenia ze smartfonem odbywa się przez połączenie Bluetooth, a także dzięki zainstalowaniu darmowej aplikacji, którą można pobrać ze sklepu Google Play lub App Store. To pozwala w pełni wykorzystywać zalety modelu. Zegarek będzie mógł na przykład odbierać sygnał wibracyjny w przypadku otrzymania wiadomość SMS, połączenia telefonicznego czy powiadomień wysyłanych przez aplikacje. Zanim zorientujesz się, że twój telefon dzwoni, poczujesz drgania na nadgarstku. Nieodebrane połączenia staną się przeszłością. Ustawiając przypomnienie w porze umówionego spotkania, zyskujemy pewność, że nie zaniedbamy istotnych spraw.

 

 

To jednak jeszcze nie koniec zalet. Smartfonem połączonym z smartwatchem można sterować zdalnie. Dzięki temu łatwo znajdziemy telefon, który gdzieś nam się zapodział. Wystarczy, że z poziomu zintegrowanego z nim zegarka uruchomimy alarm, który od razu zdradzi lokalizację urządzenia. Taka funkcja doskonale sprawdza się też podczas wykonywania zdjęć. Zamiast selfie, możemy umieścić smartfon w większej odległości od nas, a do uruchomienia migawki wykorzystać współpracujący z nim smartwatch.

Uruchomienie aplikacji z opcją GPS pozwoli też zapisać dystans pokonany przez nas podczas podróży czy spaceru.

 

 

Zadbaj o zdrowie i aktywność

Osobisty trener 24 godziny na dobę? Dlaczego nie? Ze smartwatchem Lisa taki scenariusz jest możliwy i łatwy do zrealizowania. Ten inteligentny zegarek może monitorować nasze parametry w dowolnym momencie, czy to w stanie spoczynku, czy aktywności. Wyposażony w czujnik nadgarstkowy, zmierzy tętno, ciśnienie krwi, policzy kroki podczas treningu czy spaceru i spalone dzięki niemu kalorie, a nocą będzie monitorował nasz sen. Wyniki można odczytać w aplikacji w smartfonie, do której będą automatycznie przesyłane. Taka wiedza pozwoli samodzielnie dobrać optymalny trening fizyczny, intensywność ćwiczeń, bez potrzeby wykorzystywania dodatkowych narzędzi.

Jeśli którejś z pań brakuje motywacji do regularnych ćwiczeń, również może liczyć na pomoc ze strony osobistego smartwatcha. Model Lisa monitoruje naszą aktywność i sygnalizuje jej brak.

 

 

 

Technologia, która nie boi się wody

Linia damskich smartwatchy od Garett wyróżnia się nie tylko funkcjonalnością, lecz także odpornością na te czynniki, które w największym stopniu zagrażają zegarkom – wodę i pył. Obudowa smartwatcha Lisa posiada certyfikat ochrony IP67. Oznacza to, że nie musimy zdejmować zegarka podczas wypoczynku nad morzem czy jeziorem, a nawet kąpieli w basenie. Zanurzenie w wodzie nie jest dla niego groźne. Możemy więc do woli cieszyć się przyjemnymi aktywnościami bez ograniczeń i obaw o stan urządzenia.

 

 

Elegancja w Twoim stylu

Model Lisa to smartwach, który dopasowuje się nie tylko do trybu życia użytkowniczki, lecz także do jej indywidualnego stylu. Wszystko dzięki możliwości konfigurowania jego wyglądu. Elegancka tacza inspirowana wyglądem diamentu z fasetowymi załamaniami urzeka motywem rozgwieżdżonego nieba w kilku odcieniach. Ekran pięknie wygląda zarówno w stanie uśpienia, jak i wybudzenia. Aby uruchomił się samoczynnie, nie trzeba jednak niczego wciskać. Wystarczy tylko poruszyć ręką.

Urodę tego zgrabnego egzemplarza podkreślają paski w różnych kolorach i fasonach. Do wyboru są na przykład klasyczna złota czy srebrna bransoleta, albo opaska z regulacją długości. Wszystko po to, aby nasz osobisty smartwatch idealnie wpisywał się w indywidualne potrzeby i upodobania. Poza sługą listą praktycznych funkcji ma przecież także efektownie prezentować się na damskim nadgarstku.

 

 

***

Tekst promocyjny