Lifestyle

Zdrowie i uroda

Łóżka przyszłości już istnieją

Tekst Senactive, www.senactive.pl • Zdjęcia Senactive, www.senactive.pl

2019-12-18
Łóżka przyszłości już istnieją

W czasach, kiedy żyjemy coraz szybciej i coraz intensywniej część, doby, która odpowiada za regenerację ludzkiego organizmu zaczyna odgrywać coraz istotniejszą rolę. Jak ważne w tym procesie jest wykorzystanie najnowszych osiągnięć nauki? Na co powinno się zwracać uwagę? I czy materac to tylko zbiór solidnie ze sobą zszytych materiałów, czy coś więcej?


Łóżko to centrum wszechświata
Okazuje się, że eksperci, którzy od dekad projektują łóżka, podkreślają, że nie jest to jedynie miejsce do spania.
- Nasze materace i łóżka to zdecydowanie więcej niż tylko produkty… To miliony historii ludzi, których blisko połowa życia koncentruje się wokół łóżka.- opowiada Grzegorz Wawrzkiewicz, właściciel firmy produkującej materace z technologią FreshflowTM
To dom, hotel w delegacji, szpital lub apartament wczasowy. To nie tylko sen.  To właśnie w łóżkach odbywają się najbardziej zacięte walki na poduszki, rodzinne wieczory gier planszowych, sesje oglądania jednym ciągiem ulubionego serialu. To na materacach, będących nieodłączną częścią codziennego życia czytamy wieczorem kryminał i nabieramy sił podczas leczenia. Ogromną radość sprawia przyniesione śniadanie do łóżka, szukanie przez dzieci schowanych pod nim prezentów, czy mocne wtulenie się nocą w najbliższą osobę. A czasami po prostu ważne jest zamknięcie oczu i oddanie się chwili beztroski i relaksu.Wyzwania
Naukowcy twierdzą, że jeśli spędzi się 12 kolejnych nocy na jedynie sześciogodzinnym śnie, efekt będzie taki jak równowartość 0,1% alkoholu we krwi: niewyraźna mowa, słaba równowaga i zaburzenia pamięci.
Intensywny tryb życia jest dodatkowo stymulowany mnóstwem komunikatów i bodźców. Co więcej badanie przeprowadzone w 2011 r. na Uniwersytecie Kalifornijskim potwierdza, że do czasu, gdy człowiek kładzie się spać każdej nocy, wchłania ilość informacji będącą równowartością 174 gazet.
Świat wokół nas wymusza poniekąd zdrowy tryb życia, zdrowy sposób odżywiania, a co za tym idzie i zdrowy sen. Staje się więc prawdziwym wyzwaniem efektywne regenerowanie organizmu po dniu pełnym wyzwań zawodowych, organizacji czasu rodziny i aktywności sportowej. Niejednokrotnie kładąc głowę na poduszce myślimy o problemach, które towarzyszą nam w życiu lub sytuacjach, z którymi musimy sobie poradzić.
Dobrą wiadomością jest fakt, że udany sen potrafi podpowiadać nam rozwiązania trudnych tematów lub marzenia senne mogą być przyczynkiem do inspirujących i kreatywnych działań. Tak się stało w przypadku Google, który przyśnił się Larremu Page’owi, maszyny do szycia - wyjętej z marzeń sennych Eliasa Howe’a, czy układu okresowego pierwiastków Dimitria Mendelejewa.Z pomocą technologia
Żyjemy bardzo intensywnie. Zanim wieczorem zamkniemy oczy wykonujemy ponad 17 tysięcy oddechów, setki czynności w pracy, odhaczamy kolejne obowiązki domowe, realizujemy pasje, uprawiamy sport. Kolejne godziny muszą dostarczyć kompletnej regeneracji naszemu ciału.Na co zwrócić uwagę, aby pomóc organizmowi w tym temacie?
Wyobraźmy sobie sen na chmurze. Takiej, która w pełni dopasuje się do ciała. Poczujmy się lekko i świeżo po przebudzeniu. Wykorzystajmy moc powietrza. To ono jest kluczowym składnikiem życia. Istnieją rozwiązania na rynku, które wykorzystują najnowsze osiągniecia nauki, bez posiadania naszpikowanych elektroniką podzespołów. Producent materacy Senactive® wprowadza na rynek kolekcję FreshFlowTM . Zastosowano w niej technologię, która w znaczący sposób zwiększa higienę snu poprzez poprawę cyrkulacji powietrza wkładu produktu, co powoduje lepsze odprowadzanie wilgoci na zewnątrz materaca. Innowacyjny system kanalików wentylacyjnych w połączeniu z wysokiej jakości komponentami użytymi w produktach linii FreshFlowTM zapewnią komfort nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. W nowej kolekcji znajduje się materac dający możliwość doboru odpowiedniej twardości oraz sprężystości w zależności od indywidualnych potrzeb każdego z nas.


Szukasz materaca, na którym poczujesz, czym jest prawdziwy odpoczynek?


MISTRAL to materac hybrydowy, który jest propozycją dla osób poszukujących produktu umożliwiającego indywidualne dobranie jego twardości gwarantując najwyższą jakość odpoczynku. Materac zbudowany został z warstwy bazowej oraz niezależnej warstwy komfortu, w której zastosowano technologię FreshflowTM. Wkłady materaca bazowego to połączenie najtrwalszej sprężyny X-CoilTM ze sprężystymi piankami. Wkłady bazowe posiadają różną twardość każdej ze stron - H2 i H3, co umożliwia odpowiedni dobór materaca.
W materacach dwuosobowych zastosowano dwa wkłady co poprawia komfort użytkowania i pozwala na indywidualne dostosowanie twardości dla każdego z użytkowników osobno. Wierzchnia warstwa komfortu to niezależny wkład, który można dobrać do indywidualnych potrzeb spośród trzech dostępnych opcji.
Do wyboru mamy tutaj najwyższej jakości sprężyste pianki wysokoelastyczne w dwóch twardościach oraz piankę termoelastyczną zapewniającą idealne dopasowanie podczas snu. We wszystkich wkładach dedykowanych tej strefie zastosowana została technologia FreshflowTM zapewniająca optymalną cyrkulację powietrza. Pokrowiec materaca wykonany został z najwyższej jakości włoskiej dzianiny, która w dotyku zapewnia uczucie delikatnego, świeżego chłodu.
W materacu Mistral w wierzchniej warstwie pokrowca wszyta została pianka termoelastyczna nadająca jej dodatkowej miękkości.

 SOLANO to idealne dopasowanie dzięki piance termoelastycznej w połączeniu ze świeżością materaca uzyskanej za pomocą technologii FreshflowTM. Wkład Solano to trzy warstwy najwyższej jakości pianek z zastosowaniem systemu kanalików wentylacyjnych. Wierzchnią warstwę wkładu stanowi pianka termoelastyczna posiadająca doskonałe właściwości ortopedyczne dostosowując się do kształtu ciała oraz nie powodując zwrotnych ucisków na ciało śpiącego. W materacu dwuosobowym można dobrać niezależnie twardość każdej z połówek materaca zgodnie z preferencjami każdego z użytkowników. Każda z połówek pokrowca uszytego z włoskiej dzianiny została przepikowana różnym wypełnieniem. W przypadku gdyby strona pikowana pianką termoelastyczną okazała się dla użytkownika niewłaściwa można ją zamienić na drugą odrobinę mniej miękką. Rozwiązanie to daje możliwość bardzo subtelnego i dokładnego modyfikowania materaca w zależności od naszych potrzeb.

 LEVANTE zastosowana technologia gwarantująca odpowiednią świeżość, inteligentna budowa wkładów oraz pokrowców umożliwiających właściwy dobór materaca pod indywidualne potrzeby z pewnością zagwarantują każdemu komfortowy i zdrowy sen. Materac ten to również propozycja produktu piankowego. Jest to jednak produkt kierowany do osób preferujących raczej materace twardsze. Perforowany, doskonale odprowadzający na zewnątrz wilgoć wkład stanowią trzy rodzaje pianek. Bardzo trwały i stosunkowo twardy rdzeń obłożony został obustronnie różnej twardości najwyższej jakości sprężystymi piankami wysokoelastycznymi. Rozwiązanie to powoduje, że obie strony materaca są w innych twardościach co daje użytkownikowi wybór w zależności od upodobań. Wkład uzupełniony, podobnie jak w modelu Solano, pokrowcem z włoskiej dzianiny, której każda z połówek została przepikowana innym wypełnieniem dając możliwość podjęcia indywidualnej decyzji o ostatecznej twardości i plastyczności naszego materaca.

 
Zdrowy sen
Zwykły materac odchodzi do lamusa. Dzisiaj ich projektanci koncentrują się na ciągłym poszukiwaniu komponentów i rozwiązań zapewniających zdrowy i komfortowy sen. Najlepsze zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza i dbają o odprowadzanie wilgoci. Klienci coraz częściej monitorują swój sen i widzą efekty z używania produktów wykorzystujących najnowsze osiągnięcia nauki. Świadomie inwestują w lepszy wypoczynek, komfort i zdrowie, wybierając rozwiązania typu FreshflowTM.
Kolekcja FreshflowTM to propozycja nawet dla najbardziej wymagających. Zastosowana technologia gwarantująca odpowiednią świeżość, inteligentna budowa wkładów oraz pokrowców umożliwiających właściwy dobór materaca pod indywidualne potrzeby z pewnością zagwarantują każdemu komfortowy i zdrowy sen.
Wprowadzanie nowych rozwiązań do naszych sypialni to coś, co może naprawdę zmienić wrażenia snu. Dzisiejsza technologia może regulować temperaturę materaca, minimalizować przebudzenia i leczyć zaburzenia snu. Produkty takie jak innowacyjne materace i łóżka, które stymulują regenerację oraz głęboki sen wydają się być rozwiązaniem niezbędnym nie w przyszłości, lecz już dzisiaj. Skoro istnieją takie rozwiązania na wyciągnięcie ręki, dlaczego nie wykorzystać ich już teraz w celu optymalizacji i poprawy snu, aby maksymalizować poziom regeneracji i odpoczynku?

 

 

***

Tekst promocyjny