Lifestyle

Hotele i restauracje

Miejsce z artystyczną duszą. Hotel Indigo Krakow – Old Town

Tekst HOTEL INDIGO • Zdjęcia HOTEL INDIGO

2019-02-14
Miejsce z artystyczną duszą. Hotel Indigo Krakow – Old Town

We wrześniu 2016 roku otwarto pierwszy Hotel Indigo w Polsce, należący do sieci InterContinental Hotels Group. Mieści się on w zabytkowej kamienicy przy ulicy Św. Filipa 18 w Krakowie. Wybór miejsca nie jest przypadkowy. Hotel znajduje się w artystycznym sercu miasta, nieopodal Akademii Sztuk Pięknych, gdzie przez dwa wieki spotykali się i tworzyli najwybitniejsi polscy artyści, tacy jak: Jan Matejko, Stanisław Wyspiański, Jacek Malczewski, Julian Fałat, Igor Mitoraj, Tadeusz Kantor, Jerzy Nowosielski czy Ignacy Witkiewicz. To tutaj także rozpoczyna się Via Regia, czyli historyczny trakt, którym podążały na Wawel orszaki królewskie, poselstwa i bohaterowie narodowi.

 

PRZESZŁOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ

Kamienica, w której znajduje się hotel, powstała w 1836 roku. Nawiązując do charakterystycznej architektury XIX wieku, podkreślono oryginalne detale, jak mozaika posadzki, kafle starych pieców, drewniane belki stropowe. Na uwagę zasługuje także piękna, wykonana z piaskowca klatka schodowa. Klasyczne formy odważnie zestawiono z nowoczesnym designem, kolorami i teksturami. Projekt wnętrz charakteryzuje harmonijne połączenie tego, co dawne, minione, z tym, co współczesne. W hotelu zastosowano najnowsze udogodnienia technologiczne zapewniające gościom wyjątkowy komfort, np. ogrzewane posadzki, co doceniają goście przyjeżdżający z regionów o cieplejszym klimacie.

 

 

POLSKIE MALARSTWO

Wnętrza hotelu zaprojektowano tak, by pokazać zmienność i różnorodność historii malarstwa polskiego. Pięć kondygnacji, na których mieszczą się pokoje, podzielono na trzy epoki, inspirowane pracami Jana Matejki, Stanisława Wyspiańskiego oraz Jerzego Nowosielskiego.

Pokoje Matejko znajdujące się na dwóch pierwszych poziomach to bogata tradycja mieszczańska, pełna intensywnych barw, tak jak wspaniałe dzieła historyczne tworzone przez Jana Matejkę. Z kolei pokoje Wyspiański, znajdujące się na trzecim piętrze, to wyjątkowe połączenia wielu faktur, barw i detali, które kreują niezwykłą atmosferę Młodej Polski. Dwie ostatnie, najbardziej współczesne kondygnacje w swych wnętrzach oddają ducha malarstwa Nowosielskiego w jego okresie abstrakcyjnym.

 

 

NIEPOWTARZALNE WZORY

Wszystkie pokoje zdobią winylowe tapety z niepowtarzalnymi wzorami oraz meble stworzone w najlepszych stolarniach, m.in. ręcznie wykonane biurko, szafa garderobiana oraz tapicerowany fotel, krzesło i szezlong – indywidualnie zaprojektowane i wykończone z wykorzystaniem najlepszych gatunkowo materiałów. Zagłówki łóżek dobrano kolorystycznie do wystroju wnętrza, by przywoływały twórczość artysty.

 

 

KONFERENCJE I IMPREZY

Hotel Indigo to także idealne miejsce do zorganizowania biznesowego spotkania czy firmowego wydarzenia. Sala konferencyjna hotelu, wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt, pomieści 60 osób.

W zależności od potrzeb pozwala stworzyć kameralną atmosferę sprzyjającą spotkaniom w biznesowym gronie. Fanów aktywnego stylu życia ucieszą znajdujące się w hotelu centrum fitness i sauna.

 

 

UCZTA DLA ZMYSŁÓW – FILIPA 18 FOOD WINE ART

Food

Szef kuchni Marcin Sołtys stworzył autorskie menu inspirowane tradycyjną polską kuchnią w nowoczesnej odsłonie oraz regionalnymi produktami z najstarszego targowiska w Krakowie – Starego Kleparza.

 

Wine

Kulinarna przygoda w Filipa 18 Food Wine Art rozpoczyna się od chleba wypiekanego według tradycyjnych receptur, poczęstunku od szefa kuchni, a kończy się na starannie wyselekcjonowanych winach z całego świata.

 

Art

Filipa 18 Food Wine Art jest miejscem, w którym tradycja miesza się z nowoczesnością. Grafiki młodych krakowskich artystów z Polskiej Szkoły Plakatu nadają restauracji kameralny i niepowtarzalny charakter. Restauracja Filipa 18 Food Wine Art otrzymała 1 czapkę w najnowszym przewodniku Gault&Millau 2019, natomiast jej Szef Kuchni, Marcin Sołtys – nominację na Szefa Kuchni Tradycyjnej!

 

 

U, CZYLI UNITY

Literą kluczem w nazwie jest U, będące początkiem słowa Unity. Słowo jedność oddaje w pełni ducha tego baru. Barmani Unity bar łączą to, co jest już nam znane, z tym, co można jeszcze odkryć. Bar tworzy jedność z miejscem, w którym się znajduje; hotelem Indigo Krakow – Old Town, sąsiedztwem oraz swoimi gośćmi.

 

 

OLD FASHIONED & MORE

Jest to hołd dla Old Fashioned, jednego z najstarszych koktajli świata, klasycznego, a zarazem nowoczesnego. Dlatego w Unity barze stawia się na odkrywanie tego koktajlu na nowo poprzez autorskie twisty oraz szeroki asortyment bourbonów

– podstawowego składnika tego ponadczasowego koktajlu. Ponad 150 wyszukanych alkoholi z całego świata czeka na Was w Unity barze!

 

 

RELAKS Z KSIĄŻKĄ

Wyjątkowym miejscem w hotelu jest biblioteka. Można tu spokojnie usiąść w wygodnym fotelu, delektować się kawą i dobrą książką. Kameralna atmosfera oraz wystrój sprawiają, że odwiedzający czują się tu nie jak w hotelu, tylko jak w domu. Wśród zbiorów jest wiele ciekawych albumów i książek o sztuce, w tym oczywiście o malarstwie, a także architekturze. Znajdą się tu również lekkie pozycje oraz wciągające opowieści, które pozwolą odpocząć i oderwać się od codziennych spraw czy stresów.