Lifestyle

Ludzie

Nagroda Pracodawców RP „Optimus 2021” dla Prezesa firmy Profbud

Tekst Profbud • Zdjęcia Profbud www.profbud.info

2021-12-29
  Nagroda Pracodawców RP „Optimus 2021” dla Prezesa firmy Profbud

Nagroda „Optimus 2021” przyznawana jest członkom Organizacji Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej, którzy zasłużyli się dla jej rozwoju, a także wnieśli szczególny wkład w budowę prestiżu środowiska przedsiębiorców. Tegorocznym laureatem nagrody został m.in. Paweł Malinowski, Prezes firmy Profbud.Nagrody „Optimus”, nieprzerwanie od 2015 roku, otrzymują osoby, które swoją wieloletnią działalnością oraz nienaganną postawą przyczyniają się do rozwoju Organizacji Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej, integracji jej członków, a także popularyzacji statutowej działalności. Pracodawcy RP przyznają również nagrodę osobom fizycznym, działaczom gospodarczym oraz osobom spoza środowiska przedsiębiorców, które swoimi działaniami wnoszą szczególny wkład w jego budowę oraz rozwój całej społeczności.


Wręczana laureatom statuetka stworzona została na wzór diamentu, nawiązując tym samym do najbardziej szlachetnego i pożądanego z kamieni. Nazwa Optimus z kolei ma podkreślać wyjątkowość nagrodzonych osób, którzy swą postawą przyczynili się zarówno do rozwoju Organizacji, jak i całej społeczności polskich pracodawców.


Tegoroczna, siódma Gala wręczenia nagród odbyła się w grudniu br. w Stacji Filtrów przy ul. Koszykowej w Warszawie. Decyzją Kapituły, nagrodę „Optimus 2021” otrzymał m.in. Paweł Malinowski, który jest pomysłodawcą, twórcą i właścicielem grupy kapitałowej Profbud. Spółka od ponad 11 lat realizuje wysokiej jakości projekty deweloperskie na terenie Polski. Jakość i transparentność to jedne z najważniejszych fundamentów działalności przedsiębiorstwa, które zaowocowały przyznaniem firmie wielu rodzimych i międzynarodowych wyróżnień m.in. „European Quality Certificate” w latach 2018-2021, „European Property Awards” czy „Orły Jakości 2019”.

 

 

 


Profbud należy do Związku Pracodawców RP oraz Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Jako jedyny deweloper w Polsce jest także członkiem kolacji „Włącz Czystą Energię dla Polski”. Przedsiębiorstwo, nieustannie poszukuje i wdraża coraz to nowsze rozwiązania do swoich projektów budowalnych, które mają pozytywny wpływ na środowisko. W chwili obecnej jednym z najbardziej innowacyjnych obiektów zrealizowanych przez spółkę jest budynek biurowy Vector+. W planach grupy jest również rozszerzenie portfolio o kolejne projekty komercyjne oraz domy. Zaangażowanie Prezesa w rozwój firmy sprawiło także, że w 2021 roku grupa zadebiutowała na rynku Catalyst – co stanowi kolejny kamień milowy w rozwoju przedsiębiorstwa. Firma prowadzi również działania z zakresu CSR, angażując się w wiele społecznych i edukacyjnych akcji.


Nagroda „Optimus 2021” jest więc wyrazem uznania i podziękowania za wieloletnią współpracę oraz godne reprezentowanie Organizacji, a także całego środowiska pracodawców na arenie krajowej i międzynarodowej. Dzięki swojej działalności pod przywództwem Prezesa Pawła Malinowskiego, firma Profbud reprezentuje branżę budowlaną oraz przyczynia się do wsparcia polskiej przedsiębiorczości.

 

 

 


Laureatami tegorocznej nagrody „Optimus 2021” zostali również m.in. Izabela Van den Bossche, wiceprezes Fortum Polska, Wojciech Konecki, Prezes Zarządu APPLiA Polska, Bartłomiej Morzycki, Dyrektor Generalny Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce – Browary Polskie, Wojciech Sienicki, Dyrektora Zarządzającego Kuehne + Nagel, Wojciech Słowikowski, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Pracodawców Przemysłu Lekkiego oraz Krzysztof Tuczapski, Dyrektor Lubelskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

***

Materiał promocyjny