Lifestyle

Hotele i restauracje

Nowe otwarcie w Hotelu CRACOVIA

Tekst . • Zdjęcia Forum Designu

2019-04-26
Nowe otwarcie w Hotelu CRACOVIA

W miejscu, gdzie przed laty Krakowianie ustawiali się w kolejce po tatara i kremówki, teraz można wypić proseco, piwa regionalne i wyśmienitą lemoniadę. Wszystko to w kawiarni FORUM DESIGNU, mieszczącej się w starej restauracji hotelu „Cracovia”.

 

- W FORUM DESIGNU stawiamy na rozwój. Odwiedza nas coraz więcej osób, z branży kreatywnej, mieszkańców Krakowa zainteresowanych designem, czy turystów chcących po latach znów odwiedzić kultowy hotel. Zauważyliśmy potrzebę stworzenia miejsca, do rozmów o swoich projektach i odpoczęcia przy dobrej kawie – wyjaśnia właścicielka Forum Designu Dina de Białynia Woycikiewicz.

 

Miejsce, które w latach 70’-80’ odwiedzały największe gwiazdy od kilku lat znów tętni życiem. Forum Designu – showroom wystawiający prace polskich projektantów przyciąga gosci do kultowego hotelu. Krakowa. – Chcemy by jak dawniej był to punkt spotkań. Wtedy głównie wymieniano dolary lub mięso na pościel. Teraz chcemy, by było to miejsce wymiany myśli i projektów przy dobrej kawie – śmieje się Laura Baranek managerka Kawiarni Forum Designu i dodaje, że jedno jest pewne: - dokładnie tak jak przed laty rozrywki nie zabraknie.

 

Z okazji otwarcia odbędzie się koncert uczestnika „Voice of Poland” Krzysztofa Płonki i warsztaty personalizowania ubrań sitodrukiem.

 

- Otwarcie jest dla nas bardzo ważne, ale planujemy już kolejne wydarzenia. Będą plenerowe pokazy filmów, wieczory dla graczy, wspólne oglądanie meczy, warsztaty z sommalierem i DIY, a dla najmłodszych już niedługo pojawi się piaskownica – wylicza managerka kawiarni.

 

Forum Designu to nowatorska propozycja dla wszystkich interesujących się designem, którzy szukają inspiracji lub oryginalnych mebli i dodatków do swojego wnętrza – w najmodniejszym miejscu na mapie Krakowa!

 

Więcej informacji na stronie kawiarni:

https://www.facebook.com/Forum-Designu-Kawiarnia-427624794480890/

 

i wydarzeniu:

https://www.facebook.com/events/418603745606308/

 

Otwarcie kawiarni: 7 maja 2019, ul: Focha 1, Kraków

Koncert: 18:00