Lifestyle

Hotele i restauracje

Nowoczesna wizja relaksu. Filozofia wypoczynku według Odyssey Clubhotel

Tekst Magda Pawluk-Jaroszewicz • Zdjęcia ODYSSEY CLUBHOTEL WELLNESS & SPA

2019-05-09
Nowoczesna wizja relaksu. Filozofia wypoczynku według Odyssey Clubhotel

Zadanie hotelu w głównej mierze polega na zapewnieniu gościom noclegu. To jednak nie wystarczy, by nadać pobytowi właściwy komfort. Nowoczesna wizja relaksu w luksusowych obiektach obejmuje szerokie spektrum udogodnień zorientowanych na odwiedzających. Jaką filozofię wypoczynku wyznaje się w Odyssey Clubhotel – miejscu wyróżniającym się na tle urlopowych destynacji luksusową kameralnością?

 

Chociaż ziemia świętokrzyska obfituje w turystyczne atrakcje, wystarczającym powodem, by ją odwiedzić, może okazać się już sama perspektywa spędzenia czasu w niebanalnym hotelu, takim jak Odyssey. Położony niedaleko Kielc obiekt z powodzeniem łączy bliskość dużego miasta z atutami otaczającej przyrody, oferując niezapomniane przeżycia. Wszystko po to, by przybywające osoby mogły doświadczyć prawdziwego odprężenia i oderwać się od codzienności, a przede wszystkim w krótkim czasie maksymalnie naładować akumulatory pozytywną energią – bez zgiełku, pośpiechu czy stresu.

 

 

BEZTROSKIE WYTCHNIENIE

 

Podstawą wypoczynku w każdym hotelu jest komfortowy pokój gościnny. W Odyssey przywiązuje się do tej kwestii szczególną wagę. Tutejsze pokoje i apartamenty zaaranżowano w trosce o samopoczucie zatrzymujących się w nich osób. Eleganckie, subtelnie prezentujące się, dobrze doświetlone, dzięki panoramicznym oknom stają się wygodnymi przestrzeniami prywatnego relaksu.

 

 

 

 

Wiele możliwości wypoczynku znajduje się nie tylko w murach obiektu, ale i poza nim, czemu sprzyja położenie budynku w otoczeniu lasów, pól, łąk. Beztroskie chwile wytchnienia w stylu slow spędzimy, korzystając z hamaków w brzozowym zagajniku, skrywając się przed słonecznymi promieniami pod baldachimem łóżek niczym z tropikalnych zakątków czy przysiadając na jednej z ławek nad stawem. W okresie od wiosny do jesieni miło spędzimy czas w strefie podgrzewanego basenu typu infinity (z tzw. ukrytą krawędzią). Zjawiskowo wkomponowany w formę górskiego stoku jest – podobnie jak i cały budynek hotelu – gratką dla miłośników ciekawych architektonicznych zamysłów. Bez względu na sezon można też bez ograniczeń zażywać kąpieli w basenach znajdujących się wewnątrz hotelu: dużym, 20-metrowym rekreacyjnym lub małym – z ciepłą solanką, w skalnej grocie.

 

 

ODNOWA CIAŁA I DUCHA

 

Przyjemne zarówno dla ciała, jak i ducha są również atrakcje zaplanowane w strefie spa. W kilkunastu gabinetach czeka rozbudowana paleta zabiegów gwarantujących odnowę biologiczną, kojąco wpływających też na zmysły. Światowe trendy z dziedziny kosmetologii przeplatają się tu z tradycyjną wiedzą z różnych zakątków świata, na czele z egzotycznymi masażami oraz rytuałami typowymi dla starożytnej Ayurwedy. Poza tym kondycję skóry – i nie tylko – poprawią peelingi, masaże (m.in. relaksacyjne, świecą, kamieniami, shiatsu, tajskie, balijskie, bańką chińską), kąpiele upiększające, oczyszczające, relaksacyjne, regenerujące, solankowe, kapsuła Dermalife Spa Jet, wanna SoftPack, tlenoterapia oraz usługi kosmetyczne.

 

 

Dla odprężenia, ale i zdrowia warto skorzystać z sauny fińskiej, ziołowej, parowej lub Infrared (na podczerwień). Seans w pierwszej z nich będzie dodatkowo połączony z podziwianiem pejzażu okolicy. To dzięki ulokowanemu tutaj panoramicznemu oknu. Walory tej formy rekreacji w jeszcze większym stopniu pozwalają docenić organizowane w hotelu noce saunowe, podczas których doświadczymy nie tylko korzystnego wpływu parowych rytuałów urozmaiconych kompozycjami zapachowymi, lecz także poddamy się oczyszczającym zabiegom oraz licznym aktywnościom.

 

 

PEŁNIA SMAKU Z ROZRYWKĄ W TLE

 

Jeśli wypoczynek rozpatrujemy jako przyjemność, nie powinniśmy pominąć przy tym kulinarnych rozkoszy, w dostarczaniu których specjalizuje się restauracja Essence. Wyśmienite menu autorstwa szefa kuchni, Michała Markowicza, to pełen pasji zestaw dań charakterystycznych dla regionalnej, europejskiej, jak i egzotycznej tradycji. Odkrywanie starannie dobranych smaków oraz aromatów staje się w tym wydaniu pewnego rodzaju podróżą i przygodą, a wszystko to odbywa się w eleganckich, kameralnych wnętrzach. Dodatkowo w każdą sobotnią noc kolacjom wtóruje muzyka na żywo, a z myślą o miłośnikach szaleństw na parkiecie organizowane są wieczory taneczne w tutejszym klubie. Relaks może mieć przecież różne odsłony.

 

 

www.hotelodyssey.pl