Lifestyle

Hotele i restauracje

OBIEKTY NOCLEGOWE PIENINY SPA RESORT W SZCZAWNICY OTWARTE

Tekst Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica • Zdjęcia Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica

2021-02-08
 OBIEKTY NOCLEGOWE PIENINY SPA RESORT W SZCZAWNICY OTWARTE

Od 4 lutego obiekty noclegowe Pieniny SPA Resort w Szczawnicy otwierają swoje progi dla Gości. Modrzewie Park Hotel & SPA*****, Hotel Nawigator*** i Willa Marta udostępniają możliwości noclegowe dla pacjentów pobliskiego Uzdrowiska Szczawnica, dzięki czemu można cieszyć się jednocześnie pobytem w malowniczej górskiej Szczawnicy oraz pakietem leczniczych zabiegów Uzdrowiskowych. Jak wygląda pobyt w Szczawnicy dla korzystających Gości z pakietów „Oddech zdrowia”?Uzdrowisko Szczawnica oferuje szereg pakietów leczniczych – w szczególności specjalizuje się w leczeniu górnych dróg oddechowych. Korzystając z ponad 200 lat doświadczenia Uzdrowiska oraz odpowiadając na obecne potrzeby Gości zostały skomponowane specjalne z pakiety pobytowe. “Pakiet Oddech zdrowia” powstał, aby wzmocnić odporność organizmu oraz zrehabilitować górne drogi oddechowe, dlatego pakiet zalecany jest szczególnie osobom po przebytym Covid19. Zarówno obiekty hotelowe jak i uzdrowiskowe zachowują wysokie standardy sanitarne – w placówkach medycznych od zawsze obowiązywały procedury higieny na bardzo wysokim poziomie, a teraz dostosowaliśmy je jeszcze do aktualnych zaleceń.
Jak wygląda pobyt w pakietach leczniczych?

 


Wystarczy podjąć decyzję w którym z trzech obiektów o zróżnicowanym charakterze chcemy spędzić minimum 3 dni w Szczawnicy oraz zadzwonić do recepcji.


Po ustaleniu szczegółów rezerwacji w hotelowej recepcji można pakować walizki, aby wybrać się w podróż. Po przyjeździe do Szczawnicy tuż przed zameldowaniem recepcja umawia każdego Gościa na wizytę u lekarza specjalisty na konsultacje. Podczas konsultacji z lekarzem dobierane są dodatkowe zabiegi dostosowane do stanu zdrowia oraz dolegliwości, aby móc zregenerować swój organizm.

 


“Pakiet Oddech Zdrowia” zawiera nie tylko noclegi w obiektach hotelowych, ale także konsultacje z lekarzem, inhalacje celkowe oraz krenoterapię:


- Konsultacja lekarska - Dzięki specjalistycznej poradzie lekarskiej w zakresie: laryngologii, balneologii, alergologii będziecie mogli Państwo zaplanować zabiegi w Sanatorium tak, aby optymalnie wykorzystać czas spędzony w Szczawnicy na poprawę kondycji i wyleczyć się z dolegliwości dróg oddechowych i narządu ruchu. Pacjenci znajdują się pod opieką wyspecjalizowanej kadry medycznej a do leczenia wykorzystywane są własne wody lecznicze, a także i unikalny mikroklimat.


- Inhalacje Celkowe - polegają na wdychaniu rozpylanej w specjalnej kabinie, naturalnej solanki powstałej na bazie leczniczej wody mineralnej ze źródeł szczawnickich. Inhalacja solanki pomaga w oczyszczeniu z zalegającej wydzieliny zatok obocznych nosa oraz w oczyszczeniu dolnych dróg oddechowych - czas trwania 20min. Zabieg wykonuje się na roztworze wody mineralnej oraz solanki (od 0,3-3 %).  


- Krenoterapia oznacza leczenie wodami mineralnymi, dostępnymi w uzdrowisku. Kuracja pitna stanowi jedną z najstarszych metod zdrowotnych. Picie wody mineralnej, pochodzącej z uzdrowiskowych źródeł, polega na przyjmowaniu określonych porcji leczniczych płynów, o wskazanej zawartości, o ustalonych porach dnia i w danej temperaturze. Wymienione wskazania ustanawia lekarz.

 

Podczas pobytu można także skorzystać z walorów leczniczych Szczawnicy:


- tereny doskonałe do dbania o zdrowie poprzez ruch: szlaki turystyczne Pienin, trasy rowerowe np. Velo Dunajec, konne wycieczki i lekcje jazdy konno w Stadnina Koni Rajd
;


- bogactwo wód leczniczych – Szczaw – 6 rodzajów wód leczniczych dostępnych w Pijalni Wód Leczniczych 200
m od hotelu;


- krystaliczne czyste, górskie powietrze
;


- otoczenie przyrody – obcowanie z prawdziwą siłą natury – lasy, góry, rzeki, jeziora
;


- zabiegi sanatoryjne – specjalizacja Uzdrowiska Szczawnica w rehabilitacji górnych dróg oddechowych oraz rehabilitacji układu ruchu.

 

 -----------------------------------------------------------------------


Pieniny Spa Resort (do tej pory znany jako: Uzdrowisko Szczawnica) to nowoczesny górski kurort położony w stolicy Pienin - Szczawnicy. Rozbudowana oferta obejmuje unikalne Centrum Kongresowe Szczawnica - Dworek Gościnny, wielokrotnie nagradzany 5* Modrzewie Park Hotel, 3* Hotel Nawigator, Villę Marta, komfortowe apartamenty, Cafe Helenka przy pl. Dietla, Pijalnię Wód Mineralnych, Stadninę koni Rajd w Jaworkach oraz butiki na terenie Szczawnicy. Wkrótce do użytku zostanie oddany Pieniny Grand o 4-gwiazdkowym standardzie z 119 pokojami, Sky Barem na dachu hotelu z panoramiczym widokiem na Pieniny oraz ponad 2000 m2 Strefy Wellness %& Medi-Spa. Planowane są kolejne inwestycje i rewitalizacje zabytkowych budynków w zdrojowej, najbardziej reprezentacyjnej części Szczawnicy.

 


 

Wizja rozwoju Szczawnicy rodziny Mańkowskich wywodzi się z idei, która przyświecała ich pradziadkowi hrabiemu Adamowi Stadnickiemu na początku XX wieku - stworzenie w Szczawnicy kurortu z pełną gamą zabiegów i dostępem do komfortowych sanatoriów, przygotowanie bogatego zaplecza infrastrukturalnego oraz szerokiej oferty kulturalnej.


Kontynuując tę wizję Grupa Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica aktywnie przyczynia się do rozwoju pienińskiego kurortu czego efektem są liczne projekty i inwestycje realizowane na terenie Szczawnicy i w okolicy. Ponadto, z myślą o mieszkańcach Szczawnicy oraz odwiedzających ją turystach, Grupa dąży do promowania Uzdrowiska, zarówno w Polsce, jak również za granicą, jako kurortu o europejskim standardzie.

 

 Adresy stron:
www.mparkhotel.pl
www.szczawnicanawigator.pl
www.uzdrowiskoszczawnica.pl
www.willamarta.pl
www.dworekgoscinny.pl
www.cafe-helenka.pl

 

 

***

Tekst promocyjny