Lifestyle

Hotele i restauracje

Odpoczynek w warszawskim stylu

Tekst EWELINA STANKIEWICZ • Zdjęcia KAZOU RESIDENCE • Stylizacja KAZOU RESIDENCE

2017-03-21
Odpoczynek w warszawskim stylu

Warszawa jest szczególnym i niezwykłym miejscem, nie tylko dla każdego Polaka. Z uwagi na położenie w samym środku Europy, na przecięciu szlaków komunikacyjnych z zachodu na wschód i z północy na południe kontynentu, przyciąga również wielu obcokrajowców. Jej bogactwo kulturowe sprawia, że wiele osób odwiedza ulice i różne zaułki tej metropolii. Stolica Polski ciągle zaskakuje swym dynamicznym rozwojem, frapuje swą odmiennością. Z jednej strony historyczne budowle: kościoły, pałace, a z drugiej – nowoczesna architektura. Na szczęście miasto jest doskonale przygotowane na przyjęcie gości, którym oprócz hoteli czy schronisk proponuje także dostosowane do różnych potrzeb apartamenty. Jedne z najpiękniejszych wynajmiesz za pośrednictwem Kazou Residence Apartments.

 

Wielkomiejska zabudowa współistnieje z otwartą przestrzenią parków, ogrodów oraz skwerów. Metropolia tętni życiem bez przerwy i bez trudu odnajduje się w Europie. Odwiedzającym pozostawia niezapomniane wrażenia i daje szansę tym, którzy zdecydują się zostać tu na dłużej. Jeśli po całym dniu atrakcji w Warszawie, skierujemy się ku jej lewej części – dzielnicy Wola, przy ulicy Burakowskiej 16 mile zaskoczy nas gama apartamentów o nowoczesnych wnętrzach, które nie tylko gwarantują komfort, ale także zapewniają wypoczynek.

 

Kompetentna, sympatyczna, anglojęzyczna obsługa znajdującego się w widocznym miejscu biura firmy Kazou Residence, ułatwia dobór właściwego apartamentu. Jeśli do stolicy wybraliśmy się samochodem, problem ze znalezieniem miejsca postojowego natychmiast znika, bowiem zadbano o miejsca parkingowe w podziemnej, strzeżonej hali garażowej. W sytuacji zaś, gdy podróżujemy ze zwierzakiem i nie wyobrażamy sobie rozłąki z nim, mamy możliwość zabrania naszego pupila do apartamentu.

 

kazou residence warszawa

 

Kazou Residence oferuje gościom 30 kwater o różnej powierzchni. Coś dla siebie znajdzie zarówno zapracowany biznesmen, jak i rodzina mająca ochotę poznać metropolię. Wszystkie apartamenty mieszczą się przy ulicy Burakowskiej, która dzięki bezpośredniemu węzłowi komunikacyjnemu prowadzącemu do al. Jana Pawła II zapewnia swobodny dostęp do metra oraz licznych linii autobusowych i tramwajowych, co gwarantuje szybki, bezpośredni dojazd w dowolny punkt stolicy.

 

Ta położona w kulturalnym sercu Warszawy inwestycja otoczona stuletnim starodrzewem, z jednej strony gwarantuje wszelkie zalety życia w wielkim mieście, z drugiej – bliskość natury. Architekturę budynku cechuje elewacja wykończona płytką klinkierową w brunatnym kolorze, co doskonale komponuje się z otoczeniem i nawiązuje do zabudowy pobliskiej zabytkowej Fabryki Koronek. Sąsiedztwo tych ekskluzywnych lokali stanowią liczne galerie, winiarnie, kawiarenki, restauracje, a to sprawia, że Burakowska 16 staje się częścią artystycznej enklawy na granicy Śródmieścia, Woli i Żoliborza.

 

apartamenty warszawa

 

Jeśli zdecydujemy się na przykład na wybór apartamentu Gold, znajdującego się na pierwszym piętrze budynku, od razu zauważymy jego wyraźnie zaznaczoną strefę dzienną, którą stanowią przestrzenny salon i niewielka, ale oddzielna, prostokątna kuchnia. Na część nocną składają się zaś sypialnia i łazienka. Już po wejściu uwagę skupiają eleganckie, wysokie okna. Atutem tej wyjątkowej przestrzeni jest balkon, z którego można, delektując się aromatem świeżo parzonej kawy w ekspresie, podziwiać roślinność ogrodu wewnętrznego dziedzińca.

 

Podczas adaptowania wystroju ogromny nacisk położono na kolorystykę. W salonie biel świetnie kontrastuje z elementami czerni, tworząc spójną całość. Komponentem przełamującym aranżację jest oryginalne oświetlenie sufitowe – kolorowe kule, doskonale współgrające z widokiem statków na ścianie. Duże, podwójne okna, przez które wychodzi się na balkon sprawiają, że pokój jest nasłoneczniony i przejrzysty, a podwieszany sufit, jak i dodatkowe oświetlenie podsufitowe znakomicie sprawdzają się w porach popołudniowych i nocnych. Oryginalnym dopełnieniem wystroju jest duży, biało-czarny, mozaikowy dywan, który wyraźnie kontrastuje z białą cegłą na ścianie. Aranżacji dopełnia zawieszony na dekoracyjnym tle ściany płaski telewizor. W centrum salonu znajduje się rozkładana sofa, której uroku dodają duże ruchome poduchy.

 

wy

 

Z salonem sąsiaduje długa kuchnia z wyraźnie zaznaczoną częścią roboczą, na jaką składają się drewniany blat oraz szara zabudowa. Niewątpliwego uroku dodają jej wyróżniające się żółte dodatki. Część robocza płynnie przenika się ze strefą jadalnianą, gdzie drewniany, duży stół z sześcioma krzesłami zachęca do skosztowania posiłku. A wszystko to z możliwością delektowania się pejzażem przez wielkogabarytowe okno.

 

Bezpośrednio z przedpokoju mamy dostęp do sypialni, w której zdrowy sen gwarantuje duże łoże. Tu również króluje biała tonacja, która i tym razem zostaje przełamana szarością, żółcią, turkusem i czernią. Po obu stronach mebla, na szarej ścianie znajdują się nietypowe, czarne kinkiety. Biało-czarny dywan w figury geometryczne, kontrastuje z jasnym, drewnianym łożem. Sypialnia wyposażona jest w dużą szafę i szafki nocne, a także zawieszony na ścianie telewizor. Z pokoju, podobnie jak z salonu, możemy wyjść na balkon, by tuż po przebudzeniu zaczerpnąć rześkiego powietrza.

 

 

Aranżacja łazienki jest równie oryginalna co pozostałych pomieszczeń. Architekt i tu bezkonfliktowo połączył biel urządzeń sanitarnych z turkusem oraz odcieniem wyraźnej, soczystej żółci. Zdecydowano się na zabudowę w odcieniu szarości. Pozostając wiernym założonej estetyce, płytki na podłodze ułożono w biało-czarną szachownicę. Mimo iż każde z pomieszczeń ma inne przeznaczenie, łączy je styl i kolorystyka. Jakże ciekawym rozwiązaniem jest aranżacja, w której na pierwszy plan zdecydowanie wysuwają się turkusowe i żółte dodatki.

 

apartamenty kazou residence

 

Przeznaczony dla czterech osób Apartament Gold jest stylowym i komfortowym lokum, które głęboko zapada w pamięć gości. Charakterystyczne dodatki w wyrazistym kolorze sprawiają, że pobyt w nim dodaje energii, a dbałość o najwyższą wygodę odwiedzających odwdzięczy się nie tylko dobrym samopoczuciem podczas pobytu, ale także po powrocie do domu.

www.kazou.szcz.pl

http://sentinel.pl