Lifestyle

Owadzie Lato czeka na Ciebie.

Tekst Studio 100 Media & Projekt Makowa Łąka • Zdjęcia www.pszczolkamaja-ochronaowadow.pl

2022-04-22
Owadzie Lato czeka na Ciebie.

Uwielbiana przez dzieci Pszczółka Maja zaprasza wszystkich miłośników przyrody, a szczególnie tych najmłodszych, do wspólnej obserwacji i liczenia jej dziko żyjących przyjaciół. Przyłączcie się do Mai i weźcie udział w Owadzim Lecie, które będzie trwało przez cały czerwiec!

 

Czym jest Owadzie Lato?

To akcja, która polega na obserwowaniu i liczeniu owadów. Jej celem jest przybliżenie dzieciom roli owadów i pokazanie, jak ważna jest ich ochrona. To już druga polska edycja Owadziego Lata. W ubiegłorocznej wzięło udział ponad 600 osób. Były to rodziny z dziećmi, przedszkolaki, a także uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych. Przez cały czerwiec małym poszukiwaczom udało się zaobserwować aż 1755 owadów. Mamy nadzieję, że w tym roku, uda Wam się napotkać jeszcze więcej dzikich owadów.

 

Jeśli chcecie szukać ich w towarzystwie innych odkrywców, możecie wziąć udział w evencie dla rodzin. Podczas tego wydarzenia, podobnie jak w zeszłym roku, dzieci w towarzystwie Pszczółki Mai, będą przypatrywały się owadom i słuchały opowieści o życiu małych bohaterów. Pszczółka Maja, tak jak w zeszłym roku, będzie organizowała Owadzie Lato razem z przyrodniczymi specjalistami z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków – OTOP. Wspólnie będą zachęcać rodziny oraz nauczycieli do pokazywania dzieciom życia małych przyjaciół Mai.

 

Do wzięcia udziału w Owadzim Lecie Pszczółka Maja zaprasza szczególnie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dzięki Mai, rodzice i nauczyciele mogą dowiedzieć się, jak w prosty i zabawny sposób przybliżyć dzieciom świat przyrody, a dzieci mogą od najmłodszych lat uczyć się, jak ważne są owady.

 

 

 

 

Pszczółka Maja podpowiada jak zostać małym odkrywcą przyrody

W czerwcu zorganizujcie wycieczkę, podczas której wspólnie z dziećmi będziecie obserwować i liczyć napotkane owady. Najlepsze warunki do liczenia owadów to słoneczne, suche i bezwietrzne dni. Na stronie www.pszczolkamaja-ochronaowadow.pl, w zakładce Owadzie Lato przeczytacie, jak dołączyć do akcji i przesłać nam wyniki Waszych obserwacji.

 

Buszując w trawie

Motyle, mrówki czy chrząszcze – to tylko nieliczni dziko żyjący przyjaciele Pszczółki Mai, których możecie spotkać podczas poszukiwań. Owadzie Lato to okazja, by wcielić się w rolę badacza i odkryć co w trawie piszczy. To szansa do poszerzenia wiedzy przyrodniczej, ale także do dobrej zabawy.

 

Pszczółka Maja czeka na Was

Im więcej osób przyłączy się do Mai, tym lepiej! Pamiętajcie, że obserwować owady możecie nawet w ogródku, czy na balkonie. To nic trudnego!

 

 

 

 

O organizatorze:

Studio 100 Media & Projekt Makowa Łąka Studio 100 Media GmbH to działająca na arenie międzynarodowej firma zajmująca się produkcją i dystrybucją wartościowej rozrywki dla dzieci i rodzin, której najbardziej znane marki to „Pszczółka Maja”, „Mia i ja” czy „100% Wilk”. Od 2018 roku firma i jej znana na całym świecie marka „Pszczółka Maja”, prowadzą kampanię na rzecz dziko żyjących przyjaciół Mai. W ramach edukacyjnej inicjatywy ekologicznej „Makowa Łąka”, zachęcają dzieci i rodziny do ochrony owadów i zrównoważonego działania. Projekt „Makowa Łąka” współpracuje w Polsce z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków. OTOP to założona w 1991 r. organizacja pozarządowa o statusie pożytku publicznego, której celem jest zachowanie dziedzictwa przyrodniczego dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. Wspólnie zbliżamy się do celu, jakim jest stworzenie świata, w którym ludzie biorą odpowiedzialność za przyszłe pokolenia i dbają o zachowanie różnorodności w przyrodzie z myślą o owadach.

 

Więcej informacji: https://www.pszczolkamaja-ochronaowadow.pl