Lifestyle

Hotele i restauracje

Pałac Pacółtowo na Mazurach

Tekst Pałac Pacółtowo • Zdjęcia Pałac Pacółtowo

2017-12-06
Pałac Pacółtowo na Mazurach

Puste, ośnieżone łąki i zasypane śniegiem lasy to idealna sceneria na ucieczkę od trosk i miejskiego zgiełku. Zima w Pałacu w Pacółtowie ma dodatkowe atrakcje. To idealne miejsce na spędzenie okresu świąteczno-noworocznego, ferii czy Walentynek.

 

Święta i Noworoczny Bal w Pacółtowie

W wytwornych pałacowych wnętrzach o tej porze roku można poczuć się jak w magicznej krainie. A gdyby tak przeżyć w tej bajkowej okolicy najpiękniejsze dni w roku? Święta są wspaniałą okazją do spędzenia w Pałacu w Pacółtowie spokojnych, pełnych relaksu i magii dni z najbliższymi. Można jednocześnie cieszyć się ze świątecznych chwil z naszymi bliskimi, a równolegle odpoczywać na łonie natury, wśród oszronionych mazurskich lasów i Wzgórz Dylewskich.

 

pałac pacółtowo

 

Takie święta dają satysfakcję a równolegle zapewniają regenerację. A jak konkretnie możemy spędzić święta w Pacółtowie? Fantastycznie!

 

Świąteczne dni w Pałacu to delektowanie się niezwykłymi, wyrafinowanymi i ekologicznymi smakami. Czas odpoczynku w komfortowych i eleganckich pokojach Pałacu lub Oficyny. Wykwintne śniadania, serwowane w formie bufetów szwedzkich, a także niepowtarzalne słodkości. W dzień Wigilii czekać będzie na nas lekki brunch, a wieczorem uroczysta, rodzinna kolacja z 12 potrawami. Atmosferę rozgrzeje koncert kolęd granych na harfie.

 

pałac pacółtów

 

Kolejne dni świąteczne będą równie uroczyste, wzbogacone o tradycyjne mazurskie ognisko z pysznościami, jakie pamiętamy z dzieciństwa. Będziemy wspólnie koncertować, kolędować i cieszyć się pachnącą lasem choinką. W ciągu dnia możemy udać się na przejażdżkę po okolicznych wzgórzach bryczką, a dzieci dostaną szczególnie wyrafinowane niespodzianki. Najmłodsi będą mogli spędzić cudowny czas w Akademii Kulinarnej na wspólnym wyrabianiu i zdobieniu z Szefem Kuchni ciasteczek świątecznych. Takie święta pozostaną na zawsze w naszych wspomnieniach, ale w przeciwieństwie do domowych, pozwolą nam fantastycznie odpocząć i zrelaksować się nie tylko na łonie natury, ale także w pałacowej strefie wellness. Te kilka dni może okazać się czasem, o którym zawsze marzyliśmy, a nigdy nie mogliśmy znaleźć na nie chwili. Grudzień jest pięknym, niezwykłym miesiącem i warto, by pozostawił po sobie magię i ciepło. Od tego są święta i od tego jest Sylwester. A ten będzie w Pacółtowie niezwykły!

 

pałac w pacółtowie na mazurach

 

Noc Sylwestrowa w Pałacu to skok w czasie do karnawałowych zabaw na najznakomitszych dworach Europy, a Noworoczny Bal Maskowy to Wenecja przeniesiona w śnieżnobiałą krainę polskiego pojezierza. Bal w Pałacu będzie naprawdę niezwykły. Tradycyjne weneckie maski wprowadzą klimat wielkich tajemnic i małych sekretów, muzyka porwie gości na parkiet, a kuchnia ucieszy najdelikatniejsze podniebienia. 

 

Uroczyste Menu Sylwestrowe przygotowano z taką pieczołowitością, że zachwyci fanów najbardziej wyrafinowanych smaków. Nowy Rok powitamy zaś kieliszkiem wykwintnego szampana Pol Roger, którymi delektują się królewskie głowy (podawano go na ślubie księcia Williama i księżnej Kate). Wśród tańców i kulinarnych rozkoszy goście poczują, jakby czas się zatrzymał. Po północy na niebie rozbłyśnie niezwykły spektakl kolorowych sztucznych ogni – z pięknymi pacółtowskimi wzgórzami w tle olśni świętujących początek nowego roku. Pozostanie bawić się do białego rana w atmosferze prawdziwego balu. A to dopiero początek tego niezwykłego czasu w Pałacu w Pacółtowie.

 

pacółtowo atrakcje zimowe

 

Pierwszy poranek 2018 roku rozpocznie się uroczystym brunchem oraz Tradycyjnym Mazurskim Ogniskiem z pieczonymi kartoflami, doskonałą grochówką i smakowitymi kiełbaskami. Rok zacznie się fantastycznie. Będzie uroczysty poczęstunek, spacery wśród oszronionych mazurskich stoków, trasy narciarstwa biegowego, a także relaks w strefie wellness Pałacu Pacółtowo (a tam baseny, łaźnie, siłownia oraz szeroki wybór doskonałych zabiegów na ciało i twarz).

 

Pierwsze dwa dni nowego roku możemy poświęcić na odpoczynek i planowanie 2018 r.w atmosferze całkowitego relaksu. Każdego dnia na gości czeka fantastyczna atmosfera, najwyższa jakość usług, piękne, eleganckie wnętrza Pałacu Pacółtowo, doskonała kuchnia (wyśmienite śniadania przygotowywane z certyfikowanych, ekologicznych produktów z własnej hodowli i upraw oraz specjalne noworoczne menu, przygotowane na tę okazję przez Szefa Kuchni).

 

pałac w pacółtowie

 

Goście Sylwestrowej Nocy w Pałacu w Pacółtowie mogą cieszyć się nie tylko niezwykłym pałacowym wnętrzem i strefą wellness, ale także przepiękną okolicą. Warto wziąć bryczkę lub staropolskie sanie i przejechać się po okolicznych lasach oraz wzgórzach. Dla fanów jazdy konnej, przejażdżka ta może odbyć się konno. Tak rozpoczęty rok musi być udany. 

 

Takie święta dają satysfakcję a równolegle zapewniają regenerację. A jak konkretnie możemy spędzić święta w Pacółtowie? Fantastycznie!