Lifestyle

Hotele i restauracje

Pobyt na zdrowie. Atrakcje Malinowego Dworu

Tekst Magda Pawluk • Zdjęcia HOTEL**** MEDICAL SPA MALINOWY DWÓR

2021-06-08
Pobyt na zdrowie. Atrakcje Malinowego Dworu

Południowe tereny kraju obfitują w piękne zakątki, na przykład takie jak otoczona lasem kotlina w Górach Izerskich, w której położona jest uzdrowiskowa miejscowość Świeradów-Zdrój. Tutaj też mieści się luksusowy Malinowy Dwór – nowoczesne Medical SPA, gdzie błogi wypoczynek łączy się z możliwością regeneracji, budując harmonię ducha i ciała.

 

Usytuowany w województwie dolnośląskim czterogwiazdkowy resort to chętnie odwiedzany punkt na hotelowej mapie Polski. O jego popularności decyduje nie tylko bardzo atrakcyjna lokalizacja w wypoczynkowym kurorcie ze źródłami leczniczych mineralnych wód oraz złożami borowiny, ale również długa lista atrakcji, udogodnień i ekskluzywnych doświadczeń czekających w samym obiekcie. Wszystkie służą odprężeniu, rekreacji, a także zdrowiu. Zajrzyjmy więc do wnętrz hotelu Medical SPA Malinowy Dwór.

 

 

PODSTAWY NIEZAPOMNIANEGO POBYTU

Podstawą udanego pobytu jest komfortowa baza noclegowa. W przypadku świeradowskiego resortu odwiedzający mogą liczyć na wysoki standard w pełni wyposażonych i nowocześnie zaaranżowanych wnętrz. W zależności od potrzeb można zatrzymać się w pokojach jedno- oraz dwuosobowych, strefach typu superior albo eleganckich apartamentach. Część z nich ma dostęp do balkonów, skąd można podziwiać zachwycającą panoramę okolicy, ale widok z okien jest równie piękny. Zapadające w pamięć wrażenia towarzyszą spotkaniom z tutejszymi kulinariami. W hotelowej restauracji Szef Kuchni serwuje posiłki łączące polskie i europejskie tradycje, proponując nowoczesne menu na bazie świeżych, lokalnych składników. Hotelowe Cafe & Bar to z kolei miejsce, w którym goście mogą zrelaksować się przy filiżance dobrej kawy, a wieczorami skosztować trunków, drinków czy koktajli z różnych stron świata.

 

 

RELAKS I PIELĘGNACJA

Głębokie odprężenie dla ciała i umysłu odnajdziemy w tutejszym Centrum SPA, na które składa się dziesięć profesjonalnie wyposażonych gabinetów. W ich klimatycznych wnętrzach przeprowadzane są zabiegi pielęgnacyjne oraz relaksacyjne rytuały, czerpiące z filozofii Dalekiego Wschodu, naturalnych składników: ziół, olejków i glinek, a także preparatów uznanych marek oraz autorskiej linii balneokosmetyków. Poza indywidualnie dobieranymi zabiegami na twarz, ciało czy włosy atrakcyjnie przedstawia się oferta kąpieli oraz masaży manualnych znakomicie poprawiających samopoczucie. By swobodnie korzystać z dostępnych propozycji, warto wybrać jeden ze spersonalizowanych pakietów SPA obejmujących długą listę usług, nie tylko w strefie odnowy biologicznej. Pełnię komfortu i moc atrakcji znajdziemy także w strefie Wellness, która obejmuje: duży basen wypełniony źródlaną wodą, system hydromasażu, saunarium z sauną fińską, parową i ziołową, pokój relaksu, salę fitness, a także całoroczne jacuzzi na tarasie. W godzinach nocnych basen oraz sauny można nawet wynająć na wyłączność, by cieszyć się niczym niezakłóconą swobodą wypoczynku.


 

LUKSUSOWA REGENERACJA

Zgodnie z definicją hotelu typu Medical SPA, wypoczynek w murach Malinowego Dworu poza nastrojową aurą sprzyjającą relaksowi, oferuje także możliwość regeneracji osobom borykającym się różnego rodzaju schorzeniami, rekonwalescentom, a także odwiedzającym, którzy chcą zapobiegać pogorszeniu samopoczucia. Z myślą o kuracjuszach stworzono tu doskonale wyposażone Centrum Rehabilitacji, gdzie można poddać się zabiegom i ćwiczeniom z zakresu fizjoterapii, kinezyterapii, fizykoterapii oraz hydroterapii. W leczeniu wykorzystywane są też: borowina, glinki kosmetyczne, okłady z błota z Morza Martwego, kąpiel kwasowęglowa i przede wszystkim solanka siarczkowa. Ta stosowana w świeradowskim obiekcie wykazuje najwyższe stężenie związków siarki spośród wód spotykanych w polskich i zagranicznych ośrodkach, a czerpana jest ze źródła w Solcu-Zdroju.

 

WOKÓŁ HOTELU

Czas wolny w trakcie pobytu w uzdrowisku warto spożytkować aktywnie. W hotelu Malinowy Dwór nie brakuje więc atrakcji sprzyjających czynnej rekreacji. Wiele czeka ich też wokół obiektu. Można np. spróbować swoich sił w grze w tenisa ziemnego albo skorzystać z okolicznych tras i wybrać się na spacer, jogging, marsz nordic walking czy przejażdżkę rowerem. Gratką dla miłośników dwóch kółek są szlaki Single Track o różnym stopniu trudności, wiodące przez polskie i czeskie lasy. Zimą amatorzy białego szaleństwa mogą do woli szusować na stoku z najnowocześniejszą w Polsce koleją gondolową, na jednej z najdłuższych oświetlonych tras zjazdowych w kraju (2500 m). W okolicy czeka też doskonała infrastruktura do uprawiania narciarstwa biegowego, z której słyną Góry Izerskie. Niezależnie od sezonu, warto też poznać turystyczne uroki Świeradowa-Zdroju i całego regionu. W tym celu najlepiej zarezerwować czas na dłuższy pobyt, bo w okolicy nie brakuje atrakcji.

 


 

***

Artykuł sponsorowany