Lifestyle

Ludzie

#razemzmieniamynaszświat - włącz się do akcji!

Tekst KANN • Zdjęcia KANN

2019-07-01
#razemzmieniamynaszświat - włącz się do akcji!

#razemzmieniamynaszświat – Polska firma kosmetyczna intensywnie wspiera lokalny ośrodek dla niepełnosprawnych


Znana polska firma kosmetyczna KANN ze Świdnicy, pomaga lokalnemu stowarzyszeniu osób niepełnosprawnych w realizacji planu o wybudowaniu Środowiskowego Domu Samopomocy poprzez przekazywanie aż 10% wartości od każdego zamówienia na ten cel. Cała akcja opatrzona jest hasztagiem #razemzmieniamynaszswiat. W mediach społecznościowych osoby publiczne, celebryci i wszyscy zainteresowani włączają się w tą szczytną akcję by razem robić coś dobrego! Sprawdź jak Ty możesz się w tę akcję włączyć!

 

 

 


Niezbędne ogniwo wsparcia społecznego!
Egzystując między ludźmi, codziennie komunikując się z innymi osobami, spotykając z przyjaciółmi, obracamy się między innymi, którzy w dużej mierze, odpowiadają za nasz stan psychiczny. Szukamy ludzi podobnych do siebie i tworzymy z nimi więzi. Chowając się w domu i izolują się od społeczeństwa, skazujemy się na samotne cierpienie i depresję. Lecz tak nie musi być. Na szczęście wokół nas jest wiele osób, które myślą o innych i wyciągają do potrzebujących pomocną dłoń. Takimi osobami są Panie pracujące w Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych I Ich Rodzin Oraz Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym  „Razem zmieniamy nasz świat”, które by pomóc swym podopiecznym oraz wszystkim potrzebującym, chcą uruchomić  Środowiskowy Dom Samopomocy typu: A ,B  i C w Świdnicy  (typ A – dla osób przewlekle psychicznie chorych; typ B – dla osób upośledzonych umysłowo;  typ C – dla osób wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych.). Tworząc takie miejsce Stowarzyszenie chce odpowiedzieć na ogromną potrzebę wsparcia osób wymagających specjalistycznej pomocy. Przezwyciężanie trudnych sytuacji życiowych nie jest łatwe, a może stać się jeszcze trudniejsze, gdy osoba potrzebująca pomocy jest osobą niepełnosprawną umysłowo i dodatkowo nie otrzymuje właściwego wsparcia.

 


Dom Samopomocy dla osób z całego powiatu!
Planowany Dom miałby umożliwić osobom niepełnosprawnym poprawę ich funkcjonowania, poczucie bezpieczeństwa oraz integrację społeczną. Będzie kolejnym ogniwem oparcia społecznego dla osób  z zaburzeniami psychicznymi,  upośledzeniem umysłowym , niepełnosprawnością sprzężoną oraz ze spektrum autyzmu. Również zapewni oparcie dla osób mających poważne trudności w życiu codziennym, wymagających pomocy i opieki niezbędnej do życia w środowisku rodzinnym. Z usług domu korzystać będą osoby z demencją i chorobą Alzhaimera  wymagające wsparcia w przezwyciężaniu ich trudnych sytuacji życiowych. W dużym uproszczeniu -  Dom będzie miejscem, w którym pomoc i opiekę znajdą osoby, które w dużej mierze dotychczas żyły w czterech ścianach. Takie miejsce ma służyć aktywizacji osób niepełnosprawnych; zapewnić osobom szczególnie z zaburzeniami psychicznymi oparcie społeczne, pozwalające  na zaspokajanie ich podstawowych potrzeb życiowych, usamodzielnienie i integrację społeczną.
Niestety, ale Dom jest na razie planem, który może zostać zrealizowany dopiero po zebraniu odpowiedniej ilości środków. Stowarzyszenie dotychczasowe środki finansowe na utrzymanie lokalu pozyskują jedynie od członków Stowarzyszenia, którzy posiadają niskie dochody, często korzystają z zasiłków stałych i celowych z ośrodka pomocy społecznej. Pozyskane środki zaspokajają jedynie w minimalnym stopniu koszt zakupu materiałów terapeutycznych oraz skromnego wyżywienia. Na chwilę obecną ośrodek ma ogromny problem z opłacaniem bieżących kosztów utrzymania lokalu.

 Jak można pomóc?
Po poznaniu historii Stowarzyszenia oraz Pań, które tworzą to miejsce, chcemy pomóc im w realizacji planu o wybudowaniu Środowiskowego Domu Samopomocy.  Wy także możecie się dołączyć. -wyjaśnia Anna Połochajło-Migda (Właścicielka firmy KANN) – Wystarczy złożyć zamówienie na stronie www.kann.com.pl, a 10% wartości od każdego zrealizowanego zamówienia, powędruje na powyższy cel. W ten sposób możecie wspomóc ośrodek, nie wychodząc z domu – Dodaje Kacper Połochajło-Migda (Pomysłodawca akcji).

Dodatkowo, jeśli chcecie  pomóc Stowarzyszeniu w inny sposób, poniżej znajdziecie do nich kontakt. Aby o akcji dowiedziało się jak najwięcej osób, zróbcie zdjęcie z hasztagiem: „#razemzmieniamynaszświat” i zachęćcie do udziału swoich bliskich i znajomych. Niech wieść o tym Domu się niesie nawet na koniec świata!

Zróbmy razem coś dobrego!

 

 

Więcej informacji tutaj:

https://www.facebook.com/KANNcharytatywnie/

https://www.facebook.com/events/643081356171158/

https://www.facebook.com/kanncosmetics/

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KANN to firma istniejąca od 2017 roku jest producentem i bezpośrednim dystrybutorem najwyższej jakości kosmetyków skierowanych do mężczyzn. W ofercie znajdują się kosmetyki do kompleksowej pielęgnacji twarzy. Każdy kosmetyk posiada indywidualne cechy które wyróżniają go i ukierunkowują aby w najbardziej pełny sposób mógł zadbać o potrzeby męskiej skóry w każdym wieku. Sprzedaż kosmetyków prowadzona jest przez stronę internetową producenta www.kann.com.pl oraz internetowe sklepy partnerskie. Dodatkowo produkty dostępne są w coraz większej liczbie drogerii kosmetycznych oraz wybranych EKO sklepach w całej Polsce.


KANN Anna Połochajło-Migda | Ul. Rynek 1a | 58-100 Świdnica
Tel.: 883 69 5266
e-mail:[email protected]
www.kann.com.pl

https://www.facebook.com/kanncosmetics

 


KONTAKT DO STOWARZYSZENIA:
Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych I  Ich Rodzin Oraz Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym „Razem zmieniamy nasz świat”
KRS 0000 651382 | NIP 8842771682 | Regon 366047558
e-mail: [email protected]