Lifestyle

Podróże

Sea Towers

Tekst Ewelina Furczek www.seatowers24.pl • Zdjęcia Hanna Dalka

2014-03-13
Sea Towers

Sea Towers to dwie wieże górujące nad centralną częścią Gdyni. Wieżowiec liczy 141,6m wraz z 16 metrowym masztem antenowym. Dwie wieże z granitu o nieregularnym kształcie i różnej wysokości (28 i 36 kondygnacji) maja wspólną podstawę oraz przeszklone łączenia.

 

Zaplecze biurowo-usługowe mieści się na pierwszych pięciu kondygnacjach kompleksu i prowadzi do nich osobne wejście wraz z osobną komunikacją wewnętrzną. W części mieszkalnej na pierwszych trzech poziomach umieszczono hale garażowe oraz komórki lokatorskie, natomiast na ostatnim piętrze wyższej wieży znajduje się sala klubowa oraz taras widokowy dostępne dla mieszkańców budynku. Sprawną komunikację między piętrami zapewnia siedem cichobieżnych wind.

Projekt wiedeńskiej pracowni architektonicznej Andrzeja Kapuścika wzbudził wiele kontrowersji wśród mieszkańców miasta. Już pierwsze spojrzenie na budynek sprawia, że nie jesteśmy pewni, czy się on nam podoba, czy przeciwnie. Szara, granitowa, nieregularna, górująca nad miastem bryła trochę przeraża, a jednocześnie zaciekawia i zachwyca. Nie ma osoby, która przeszłaby obojętnie obok tego kolosa.

 

 Sea Towers to dwie wieże górujące nad centralną częścią Gdyni

 

Po prawej stronie od wejścia głównego znajduje się lada recepcyjna o ciekawym, futurystycznym kształcie wykonana z białego, lakierowanego MDF-u. Hol jest przestrzenny i jasny, dominuje tu egzotyczne drewno, które ułożono na podłogach, ogromne lustra, lakierowany MDF, fornirowane drewno na ścianach oraz płytki imitujące kamień na podłodze. Pod sufitem zawisły wspaniałe, ogromne, szklane żyrandole w kształcie meduz.

Naprzeciwko recepcji wznoszą się dwa żagle z tkaniny flagowej. Za nimi jest szklane przejście do pierwszej, niższej wieży. Vis a vis jest pokój zabaw dla maluchów. Kolorowe wnętrze z mnóstwem poduch, klocków, tablicą do rysowania i miękką wykładziną dywanową oraz mebelkami z matowego MDF-u umila najmłodszym czas. Za pokojem zabaw dla dzieci jest zaplecze administracyjno - gospodarcze, a za szklaną ścianą z akcentami ze stali szlachetnej znajdują się skrzynki na listy. Aby zapewnić pełen komfort mieszkańcom, w wyposażeniu znalazł się biały stolik i krzesła z ekologicznej skóry ze stalowymi nogami. W dalszej części holu, który prowadzi do wyższej wieży, umieszczono liczne miękkie siedzenia z białej skóry ekologicznej. Króluje tam drewno fornirowane pokrywające ściany oraz egzotyczne drewno na podłodze. Białe lampy o nieregularnym kształcie zawieszone pod sufitem, liczne punktowe światła led wystające z jednej ze ścian oraz neonowe węże umieszczone w podłodze wspaniale rozświetlają wnętrze. Mimo dużej ilości futurystycznych form, wnętrze jest przyjemne dzięki dużej ilości drewna oraz zielonym roślinom w ogromnych, białych donicach.

 

Po prawej stronie od wejścia głównego znajduje się lada recepcyjna o ciekawym, futurystycznym kształcie wykonana z białego, lakierowanego MDF-u.

 

Na wszystkich kondygnacjach mieszkalnych korytarze wykończone są fornirowanym drewnem oraz miękkimi wykładzinami, które doskonale wyciszają klatkę schodową. Ściany pokryto jasnymi tapetami wysokiej jakości, na których umieszczono lustra oraz zdjęcia o tematyce marynistycznej.

W Sali bankietowej, która znajduje się na ostatniej kondygnacji wyższej wieży, także użyto materiałów najwyższej klasy. Bar i kuchnia wykonane są z białego, lakierowanego MDF-u. Dla złagodzenia i przełamania zimnej bieli i luster, które tworzą wnętrze, większość stolików i kanap ma opływowe kształty nawiązujące do morskich fal oraz żywe kolory kojarzące się z niesamowicie barwnym podwodnym światem. Liczne siedziska, kanapy, niebanalne stoliki w rożnych kształtach i kolorach dają możliwość miłego spędzenia czasu ze znajomymi. Można tu wygodnie zasiąść przy dużym stole lub wybrać komplet z miękkimi sofami. Wiszące kosze z tworzywa sztucznego mogące służyć za huśtawkę są dodatkową atrakcją, z której chętnie skorzystają nie tylko najmłodsi. Ściany zewnętrzne sali klubowej są przeszklone, więc można raczyć się wspaniałym widokiem na zatokę oraz panoramę miasta. Widać stąd całą linię brzegową Zatoki Gdańskiej wraz z najdłuższym w Europie drewnianym molem, Półwyspem Helskim oraz Skwerem Kościuszki.

Liczne światła, żyrandole w różnych kształtach przypominające podwodne stworzenia, jak również setki lampek punktowych led wystających z sufitu i ścian niczym jeżowce nadają charakteru i klimatu całemu wnętrzu. Ściany wewnętrzne wykonane są z luster oraz „falujących” niczym morze płyt. W podłogę wmontowano koła z tworzywa sztucznego w ciepłych barwach, przez które przenika przyjemne światło. Całość przełamana jest dużą ilością zieleni, która jest nieodłącznym elementem podwodnego świata. Z sali klubowej można wyjść na wspaniały drewniany taras, gdzie można podziwiać niezwykłe widoki. Tam również ustawiono kilka stolików z ażurowymi krzesłami, przy których można się zrelaksować w cieplejsze dni. Jest to jedna z najlepszych, jeżeli nienajlepsza lokalizacja w naszym kraju. Fantastyczne widoki i niepowtarzalny klimat miasta oglądanego z góry jest niesamowity. Dzięki otwartym przestrzeniom, dużej ilości luster, nowoczesnej stylistyce i niezwykłej dbałości o szczegóły, Sea Towers zapewnia nas o swym prestiżu i luksusie. W takim miejscu każdy poczuje się wyjątkowo.