Lifestyle

Podróże

Sky Tower

Tekst Karolina Fuchs

2014-01-07
Sky Tower

We Wrocławiu zaprezentowano pierwszy w pełni wykończony, apartament pokazowy zlokalizowany na 47 piętrze najwyższego budynku w Polsce. Apartamenty w Sky Tower łączą w sobie wyjątkowy standard wykończenia, zaawansowany system zarządzania powierzchnią oraz bogaty pakiet usług concierge.

Apartamenty w Sky Tower są najwyżej położone wśród luksusowych powierzchni mieszkalnych, dostępnych w sprzedaży w Polsce i prawdopodobnie na terenie całej Unii Europejskiej. Mieszczą się pomiędzy 28 a 48 piętrem wieży oraz 12 a 18 kondygnacją budynku tzw. żagla, odchodzącego od wieży wrocławskiego Sky Tower. Zwiedzający mieli okazję obejrzeć pierwsze kompleksowo wyposażone wnętrza oraz zobaczyć niesamowitą panoramę rozciągającą się z okien najwyższego budynku w Polsce.

 

Apartamenty w Sky Tower są najwyżej położone wśród luksusowych powierzchni mieszkalnych, dostępnych w sprzedaży w Polsce i prawdopodobnie na terenie całej Unii Europejskiej.

 

„Nasza oferta cieszy się rosnącą popularnością. Obserwujemy duże zainteresowanie nie tylko wśród wrocławian, ale także mieszkańców innych części Polski oraz nabywców z zagranicy. Obecnie trwają prace wykończeniowe w apartamentach i zakładamy, że pierwsi mieszkańcy wprowadzą się jeszcze w 2013 roku” – mówi Karolina Działa z biura sprzedaży apartamentów Sky Tower.

Osoby zainteresowane zamieszkaniem pod najbardziej prestiżowym adresem we Wrocławiu mogą wybrać apartament o powierzchni od 46,5 do 227 m2. Powierzchnie są dostępne w deweloperskim standardzie wykończenia, który pozwala na samodzielne zaaranżowanie przestrzeni oraz w wersji „pod klucz”. W tym wariancie mieszkańcy wprowadzą się do apartamentu wyposażonego m.in. w kompletną kuchnię i łazienkę, drzwi antywłamaniowe, sprzęt oświetleniowy, klimatyzację. Oferta wykończenia wnętrz jest dostępna w modelu Premium oraz o podniesionym standardzie Prestige.

 

Osoby zainteresowane zamieszkaniem pod najbardziej prestiżowym adresem we Wrocławiu mogą wybrać apartament o powierzchni od 46,5 do 227 m2.

 

„Apartamenty Sky Tower zaprojektowano z myślą o najwyższym poziomie komfortu i wygody mieszkańców. Nasze inwestycje wyróżnia nie tylko prestiżowa lokalizacja, ale także precyzyjne wykończenie oferowanych powierzchni, wyposażonych w najnowsze rozwiązania technologiczne” – mówi Ireneusz Szymański z biura sprzedaży apartamentów Sky Tower.

Wszystkie apartamenty Sky Tower należą do kategorii inteligentnych mieszkań. Dla wygody mieszkańców zostały wyposażone w tzw. Inteligentny System Zarządzania Apartamentem (Home Management System – HMS), umożliwiający zdalne sterowanie urządzeniami zainstalowanymi w poszczególnych pomieszczeniach. Za pomocą HMS można, posługując się smartfonem lub tabletem, m.in. ustawić poziom temperatury, zamykać i otwierać uchylne okna, regulować żaluzje, obsługiwać sprzęt audio-video. System jest czuły na zmiany pogody i pomaga chronić mieszkanie np. przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, automatycznie zamykając uchylne okna w czasie deszczu. Technologia HMS posiada także funkcję indywidualnego ustawiania trybów, np. film, praca lub podróż, które dostosowują natężenie światła, głośność muzyki czy temperaturę w apartamencie, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców.

Właściciele apartamentów w Sky Tower będą pod stałą opieką zespołu concierge, który łączy w sobie funkcje assistance, prestiżowego concierge hotelowego i ekskluzywnych usług doradczych w jednym pakiecie. Ponadto, wszystkie mieszkania zostaną objęte usługami sprzątania i utrzymania porządku. W części usługowej inwestycji zlokalizowano galerię handlową Sky Tower, skupiającą m.in. sklepy, restauracje, centrum sportowe i medyczne oraz miejsca rozrywki. Do dyspozycji mieszkańców i ich gości oddano także bezpieczny plac zabaw dla najmłodszych. Dodatkowym udogodnieniem dla osób praktykujących aktywny wypoczynek jest profesjonalna bieżnia joggingowa, zlokalizowana na poziomie +4 Sky Tower.

 

Zwiedzający mieli okazję obejrzeć pierwsze kompleksowo wyposażone wnętrza oraz zobaczyć niesamowitą panoramę rozciągającą się z okien najwyższego budynku w Polsce.

 

Sky Tower w faktach i liczbach

Postawiony na działce o powierzchni 2,7 ha w centrum Wrocławia – w kwadracie ulic Powstańców Śląskich, Gwiaździstej, Wielkiej oraz Szczęśliwej – Sky Tower obejmuje trzy elementy: podstawę budynku, w której mieści się galeria handlowa oraz dwa budynki mieszkalno-biurowe. Do budowy Sky Tower, z jego charakterystycznym żaglem i wieżą górującą nad panoramą miasta, zużyto ok. 25 tys. ton stali oraz 4 hektary szkła. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi ok. 171 tys. m2. Z tego ok. 20 tys. m2 to powierzchnia mieszkalna, ulokowana w wieży: od 28 do 48 piętra, oraz w budynku bocznym: między 12 a 18 piętrem. Powierzchnie biurowe zajmują ponad 28 tys. m2, a powierzchnia handlowa, przeznaczona dla butików, kawiarni, restauracji i punktów usługowych, obejmuje ponad 25 tys. m2. W części rekreacyjnej znajduje się SPA, centrum sportowe i medyczne. Kierowcy mają do dyspozycji 1500 miejsc parkingowych. Twórcą i pomysłodawcą inwestycji Sky Tower jest dr Leszek Czarnecki.