Lifestyle

Moda

Unikatowa biżuteria pod choinkę

Tekst Paulina Majewska • Zdjęcia BM DESIGN, PRACOWNIA BARBARA ŚWIETLIK-MADEJ

2021-12-22
Unikatowa biżuteria pod choinkę

Planując zakup idealnego prezentu z myślą o bliskiej osobie, chcemy, żeby był on wyjątkowy i niepowtarzalny, a przede wszystkim sprawił radość obdarowanemu. Wszystkie te wymagania spełnia unikatowa biżuteria. Perfekcyjnie dobrana do gustu nowego właściciela będzie doskonałą pamiątką na długie lata.

 

Biżuteria to ponadczasowy prezent, który niesie ze sobą duży ładunek emocji i uczuć. Może towarzyszyć obdarowanej osobie na co dzień i przypominać o kimś bliskim lub być wkładana tylko na ważne okazje. Pięknie prezentuje się jako podarunek. W zależności od wybranego stylu biżuteria jest też dość praktyczna i uniwersalna. Dodatki, takie jak: kolczyki, naszyjnik czy bransoletka nosi i lubi większość pań. Również pierścionek może być idealnym prezentem, nawet gdy nie znamy dokładnego rozmiaru, jaki nosi osoba, której chcemy sprawić niespodziankę. W każdej pracowni złotniczej można dopasować pierścionek do potrzebnego rozmiaru, od razu lub w późniejszym czasie. Jest to usługa standardowa, trwająca około 30-60 minut. Biżuteria jest także dobrym pomysłem na prezent dla mężczyzny. Spinki do mankietów czy krawatów albo zegarek to klasyczne akcesoria dla panów.

 

FOTO: BM DESIGN, PRACOWNIA ZŁOTNICZA BARBARA ŚWIETLIK-MADEJ WWW.BM.RZESZOW.PL

 

OSOBISTY CHARAKTER BIŻUTERII

Kolekcje jubilerskie są tak różnorodne i bogate, że dobór idealnego modelu nie powinien sprawić większych problemów. Jeśli jednak zależy nam na efekcie jedynym w swoim rodzaju, warto wybierać wyroby autorskie, które wyróżniają się unikalnym wzornictwem. Można również pokusić się o zrealizowanie projektu według indywidualnego pomysłu w pracowni złotniczej. Obecnie w złotnictwie wykorzystywane są zaawansowane technologie, a to pozwala stworzyć określony wyrób od podstaw i zwizualizować jego wygląd w projekcie 3D. Na tym etapie można nanosić poprawki i zmiany, a także upewnić się, czy pomysł rzeczywiście jest trafiony. Pierścionek, naszyjnik lub kolczyki wykonane na specjalne zamówienie z myślą o obdarowaniu konkretnej osoby to prezent o osobistym charakterze i niezwykłej wartości emocjonalnej, który pozostaje w pamięci na długo.

 

FOTO: BM DESIGN, PRACOWNIA ZŁOTNICZA BARBARA ŚWIETLIK-MADEJ WWW.BM.RZESZOW.PL

 

DIAMENTOWY UPOMINEK

Diamenty to nieodłączny element luksusowej biżuterii. Są wyrafinowane, trwałe, zachwycają swoim blaskiem oraz kunsztownym szlifem. Od stuleci symbolizują prestiż. Trafiają w gusta zarówno osób ceniących prostotę w biżuterii, jak i miłośników okazałych dodatków. Trzeba im tylko nadać odpowiednią oprawę, za którą odpowiedzialne są pracownie złotnicze. Pięknie komponuje się na przykład z białym złotem. Biżuteria zdobiona diamentami może być doskonałym prezentem, szczególnie kiedy wyróżnia się unikalnym wzornictwem potrafiącym odzwierciedlić indywidualny styl obdarowanej osoby.

 

FOTO: BM DESIGN, PRACOWNIA ZŁOTNICZA BARBARA ŚWIETLIK-MADEJ WWW.BM.RZESZOW.PL

 

 

SZLACHETNE PIĘKNO KAMIENI

Diamenty to najczęściej wybierane kamienie jubilerskie, ale bogactwo szlachetnych surowców jest znacznie większe. W biżuterii tworzonej z myślą o szczególnych okazjach czy wyjątkowym prezencie pod choinkę dobrze sprawdzają się też przepiękne i drogocenne szafiry, a także bardzo rzadko spotykany w naturze zielony ametyst – prasiolit. Z kolei topaz jest kamieniem powszechnie występującym w przyrodzie, a dzięki obecnym metodom poprawiania kolorów nadaje się mu naprawdę piękne barwy. Spore zainteresowanie wzbudzają: morganit – różowa odmiana berylu, akwamaryn, błękitny lub niebieskozielony (w zależności od ilości domieszek związków żelaza), oraz szmaragd, który ma piękną zieloną barwę.

Na uwagę zasługuje też biżuteria z opalami i perłami. Wśród bogatej gamy kamieni szlachetnych jest wiele odmian, które znakomicie komponują się z luksusową biżuterią.

 

FOTO: BM DESIGN, PRACOWNIA ZŁOTNICZA BARBARA ŚWIETLIK-MADEJ WWW.BM.RZESZOW.PL

 

 

MĘSKI SZYK

Mitem jest, że biżuterię w prezencie mogą dostawać wyłącznie kobiety. Pracownie złotnicze wiele propozycji w tym zakresie oferują również panom. Niejednego mężczyznę ucieszą bransolety, spinki do mankietów, sygnety albo zawieszki wykonane według indywidualnego projektu, które nie tylko podkreślają status społeczny, ale i dobry gust. Ważne, by w męskiej biżuterii zawierały się ważne przeżycia, wspomnienia, by wyrażała osobisty styl obdarowanego i pasowała do jego charakteru. W profesjonalnej pracowni złotniczej z pewnością uda się zrealizować tak wymagający plan i zachwycić bliską osobę unikatowym bożonarodzeniowym prezentem.

 

FOTO: BM DESIGN, PRACOWNIA ZŁOTNICZA BARBARA ŚWIETLIK-MADEJ WWW.BM.RZESZOW.PL

 

FOTO: BM DESIGN, PRACOWNIA ZŁOTNICZA BARBARA ŚWIETLIK-MADEJ WWW.BM.RZESZOW.PL