Lifestyle

Podróże

Wirtualny spacer po zalanej wsi Solina

Tekst Połoniny Kurort Sp. z o.o. • Zdjęcia Połoniny Kurort Sp. z o.o. hotelewbieszczadach.pl

2024-04-26
Wirtualny spacer po zalanej wsi Solina


[Materiał reklamowy]

 

Nowa usługa oparta na technologii VR nad Jeziorem Solińskim

White Sails Solina jest jedynym obiektem nad Jeziorem Solińskim z bezpośrednim dostępem do jeziora, położonym w pierwszej linii brzegowej. To niesamowite miejsce z niezwykłym klimatem i niepowtarzalnymi widokami wprowadza nową usługę do swojej już bogatej oferty. Jest to luksusowy obiekt hotelowy, który czerpie inspirację z lokalnego krajobrazu i atmosfery nad jeziorem, oferując swoim Gościom komfortowe pokoje z widokiem na jezioro oraz różnorodne udogodnienia, takie jak restauracje oraz strefę spa. Nazwa "White Sails" odnosi się do białych żagli, symbolizujących spokój i elegancję, co sugeruje, że obiekt kładzie nacisk na relaksujący i luksusowy pobyt nad Jeziorem Solińskim.


Korzystając z idealnej lokalizacji obiektu a także ciekawej historii miejscowości Solina powstała innowacyjna usługi wirtualnego spaceru po zalanej wsi Solina w oparciu o czarter jednostek pływających wyposażonych w okulary VR. Podczas rejsu uczestnicy mają okazję za pomocą technologii VR i okularów do wirtualnej rzeczywistości zanurzyć się w historii i przenieść do wsi Solina, która została zalana przed laty, aby utworzyć Zalew Soliński.


 

W chwili obecnej na rynku usług turystycznych wzrasta zainteresowanie aktywnymi formami spędzania wolnego czasu. Następuje stopniowe odchodzenie od turystyki masowej na rzecz turystyki indywidualnej, charakteryzującej się różnorodnymi, specyficznymi potrzebami, wynikającymi z dążenia do podtrzymywania kondycji fizycznej i psychicznej, uprawiania hobby i przeżywania mocnych wrażeń. Zauważa się także wyraźnie wzrost znaczenia własnego bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia. Zainteresowanie wypoczynkiem z dala od masowego ruchu turystycznego stale wzrasta. Należy jednak podkreślić, iż turyści, którzy wybierają taką formę wypoczynku mają swoiste wymagania – poszukują natury, tradycji, miejsc cichych i odludnych, ale wymagają kompleksowych usług zakwaterowania o wysokiej jakości i komfortowego wyposażenia oraz dodatkowych atrakcji.

Wyjątkowa lokalizacja obiektu White Sails Solina, bezpośrednio nad Jeziorem Solińskim pozwala na rozszerzenie działalności i uzupełnienie obecnej oferty o nową innowacyjną usługę wirtualnego spaceru po zalanej wsi Solina w oparciu o czarter jednostek pływających wyposażonych w okulary do wirtualnej rzeczywistości. Główną osią produktu jest dostarczenie Gościom niezapomnianych, unikatowych wrażeń i przeżyć dzięki wykorzystaniu nowej technologii (technologia VR) oraz połączeniu jej z dziedzictwem materialnym i niematerialnym Soliny. W ramach prac nad wdrożeniem innowacji, obiekt White Sails poszerzył swoją infrastrukturę o pomost pływający, a także zakup jednostek pływających. Wisienką na torcie są nowe łodzie z napędem elektrycznym, katamarany solarne, jachty żaglowe, a także oprogramowanie i okulary VR.

 

 

 


Wirtualna podróż do przeszłości Soliny już dostępna!

Zapraszamy na niezwykłą wirtualną wędrówkę po zaginionym świecie wsi Solina, zanim powstała zapora! Nasza aplikacja VR zabierze Cię w podróż do przeszłości, odkrywając życie, kulturę i piękno tej unikalnej miejscowości, zanim została zatopiona pod wodami Jeziora Solińskiego. Doświadczysz życia Bojków, gospodarnych ludzi gór, ich codzienności wplecionej w dziką naturę Bieszczadów. Przespaceruj się wirtualnymi drogami, po których kiedyś stąpali mieszkańcy Soliny, odwiedź ich domostwa, cerkiew i odkryj bogatą faunę oraz florę tych terenów.

Nasza aplikacja to nie tylko technologiczne osiągnięcie, ale przede wszystkim hołd dla historii i kultury Soliny. Poczuj na własnej skórze, jak to było żyć w harmonii z naturą, w miejscu, które obecnie spoczywa na dnie jeziora. Nie czekaj, zanurz się w historię Soliny w wirtualnej rzeczywistości i doświadcz niepowtarzalnej podróży w czasie!

 

 

Wizualizacje zatopionej wsi Solina – obrazy widziane w okularach VR.