Lifestyle

Hotele i restauracje

Wypoczynek dla zdrowia. Medical SPA w Świeradowie-Zdroju

Tekst ŁUCJA LEWANDOWSKA • Zdjęcia HOTEL**** MEDICAL SPA MALINOWY DWÓR

2020-05-11
Wypoczynek dla zdrowia. Medical SPA w Świeradowie-Zdroju

Południe Polski to niezwykle atrakcyjny region pod względem turystyki. Tutaj, pośród malowniczych górskich pasm, ulokowane są liczne miejscowości uzdrowiskowe, wyróżniające się bogactwem atrakcji. Wiele z nich koncentruje się na prozdrowotnym charakterze pobytów. Taka specyfika cechuje też wypoczynek w Malinowym Dworze Medical SPA w Świeradowie-Zdroju. Czym wyróżnia się on na tle innych obiektów hotelowych?

 

Medical SPA, nazywane też Medi-SPA, to luksusowy resort z zapleczem noclegowym, strefą wellness, a także rozbudowaną ofertą leczniczą. To miejsce, gdzie relaks łączy się z odnową biologiczną i troską o zdrowie w szerokim aspekcie. Taki charakter wyróżnia też Hotel**** Medical Spa Malinowy Dwór, dający możliwość komfortowego wypoczynku, odprężenia oraz regeneracji, a więc kompleksowego zadbania o samopoczucie, a także harmonię ducha i ciała. Z takiej sposobności chętnie korzystają osoby z problemami zdrowotnymi, ale nie tylko. Gośćmi obiektu bywają także ci, którzy chcą zapobiegać schorzeniom oraz w przyjemnej atmosferze zadbać o kondycję lub po prostu – zrelaksować się w ekskluzywnym resorcie, przy okazji robiąc coś dobrego dla swojego zdrowia. W gamie realizowanych terapii są propozycje dla seniorów, jak również specjalne zajęcia dla dzieci, a nawet niemowląt.

 

 

RELAKS I LECZNICTWO

Wiele ośrodków typu Medi-SPA znajdziemy w południowej części kraju. Górskie miejscowości obfitują przecież w źródła leczniczych wód oraz zdrowy klimat, a więc sprzyjają wszelkiego rodzaju kuracjom. Takie atuty posiada też Świeradów-Zdrój w Górach Izerskich, gdzie mieści się hotel Malinowy Dwór. To obiekt skutecznie realizujący filozofię relaksu połączonego z regeneracją i lecznictwem. Wszystko według najwyższych standardów na miarę czterech gwiazdek.

 

 

LUKSUS HOTELOWEGO SPA

W murach świeradowskiego Medical SPA na gości czekają komfortowe, nowocześnie wyposażone pokoje, wykwintne potrawy w restauracji, indywidualnie dobierane menu wspierane konsultacjami dietetycznymi, cafe bar, klub, luksusowa strefa wellness oraz wszelkie udogodnienia. To jednak dopiero początek długiej listy możliwości, z jakich można tu swobodnie korzystać. Bardzo urozmaicona jest oferta SPA, którą wyróżnia szeroki wybór zabiegów pielęgnacyjnych i relaksacyjnych na twarz, ciało oraz włosy. Wszystkie przeprowadzone są przez wykwalifikowanych kosmetologów, z użyciem najlepszych preparatów uznanych marek, a także autorskich balneokosmetyków. Bazą pielęgnujących rytuałów są naturalne składniki – zioła glinki, olejki, a odprężające masaże nawiązują do rytuałów wywodzących się z Dalekiego Wschodu. Poza tym, zadbano również o szereg atrakcji zapewniających – tak jak mówi łacińska maksyma sanus per aquam – zdrowie przez wodę. Do dyspozycji odwiedzający mają więc: saunarium (sauna fińska, sucha i parowa), tepidarium (pokój relaksu), całoroczne zewnętrzne jacuzzi na tarasie oraz basen z wodą źródlaną. Tutaj relaks łączy się z możliwością zregenerowania ducha i ciała.

 

 

PRZYJEMNA DROGA DO ZDROWIA

Domeną resortu Malinowy Dwór jest doskonale wyposażone centrum medyczne, wpisujące się w harmonijną filozofię wypoczynku połączonego z regeneracją ciała i ducha. Doskonale wyposażone zaplecze pozwala prowadzić terapie wielu schorzeń, przede wszystkim: dróg oddechowych i zatok, reumatycznych, zwyrodnieniowych, zapalnych, dermatologicznych, układu ruchu, zaburzeń krążenia, powikłań cukrzycy, a także wspomagać w rekonwalescencji oraz odnowie biologicznej. Sprzyjają temu wyspecjalizowane masaże, zajęcia z zakresu kinezyterapii, zabiegi fizykoterapii, termoterapii czy inhalacje. Na szczególną uwagę zasługuje balneoterapia, obejmująca okłady oraz silnie działające kąpiele siarczkowe. Te oferowane w Centrum Rehabilitacji Malinowego Dworu w Świeradowie-Zdroju mają najwyższe stężenie związków siarki, jakie można spotkać w uzdrowiskach polskich i zagranicznych – ok. 800 mg na 1 litr. Stosowana w leczeniu solanka siarczkowa pochodzi z odwiertu „Malina”.

 

 

AKTYWNA REKREACJA

Poza szerokim spektrum zabiegów leczniczych oraz seansami w strefach wellness wypoczynek w Świeradowskim Medical SPA daje także szansę na aktywną rekreację. W tym celu wyodrębniono tu salę fitness, treningową, siłownię, boiska, korty tenisowe, a także basen do aquaerobiku, oferując gościom możliwość uprawiania rozmaitych dyscyplin sportu. Przebywając w tym górskim kurorcie nie sposób też nie skorzystać z okazji i nie wybrać się na spacer, marsz nordic walking lub rowerową przejażdżkę turystycznymi szlakami, łącząc aktywny wypoczynek z obcowaniem z unikalną przyrodą górzystych terenów. Wszystkie udogodnienia i atrakcje, jakich doświadcza się w Malinowym Dworze harmonijnie ze sobą współgrają, wywołują przyjemne doznania oraz pozytywnie przekładają się na samopoczucie odwiedzających, a przede wszystkim kompleksowo wspierają zdrowie w miłej, luksusowej atmosferze oraz otoczeniu natury. Sprzyjają temu przyjazna atmosfera, nastawienie na odpoczynek i regenerację, a także podwyższony standard usług.