Lifestyle

Hotele i restauracje

Z dala od miejskiego zgiełku. Błogi wypoczynek w Domach Konesera

Tekst Magda Pawluk • Zdjęcia DOMY KONESERA

2019-10-18
Z dala od miejskiego zgiełku. Błogi wypoczynek w Domach Konesera

Cisza, spokój i kontakt z naturą to dla wielu cechy wymarzonego wypoczynku. Podróżujemy zatem do miejsc, które potrafią podarować nam kojący relaks. Dziś zabieramy Państwa do jednego z najpiękniejszych zakątków Polski – na Mazury. Z dala od miejskiego zgiełku, w malowniczej scenerii pól, lasów, łąk mieści się pensjonat Domy Konesera.

 

Ustronnie ulokowany ośrodek wypoczynkowo-konferencyjny położony jest na granicy Welskiego Parku Krajobrazowego, w miejscowości Trzcin, niedaleko Lidzbarka. Jako hołdujący filozofii slow life, stwarza warunki do celebrowania chwil i delektowania się doznaniami kryjącymi się pod postacią wybornych dań, a także możliwością obcowania ze światem przyrody, kulturą oraz błogim sielskim klimatem. Atmosfera dawnego siedliska przenika się tu z doświadczeniem komfortu.

 

NOCLEG W DAWNEJ CHACIE

Na rozległym terenie pensjonatu zorganizowano kilka obiektów o przeznaczeniu noclegowym. Są to budynki inspirowane dawną architekturą, których widok przenosi w aurę minionych czasów. Podobne odczucia towarzyszą spędzaniu czasu w ich wnętrzach, jakie zaaranżowano z dbałością o detale wpisujące się styl miejsca. Nagromadzone antyki, zabytkowe i pamiątkowe przedmioty urzekają nie tylko miłośników sentymentalnych przeżyć. Zajmując więc kameralny pokój w dworku, ponad stuletniej mazurskiej chacie czy domu stołowym, możemy poczuć się niczym w tradycyjnej izbie, bez potrzeby rezygnowania z wygody. Przestronne apartamenty emanują ciepłem oraz przytulnością – jakościami, na których coraz bardziej nam zależy.

 

 

RELAKS W PIĘKNYCH OKOLICZNOŚCIACH PRZYRODY

Zjawiskowe krajobrazy mazurskiej doliny zachęcają do ich podziwiania podczas spacerów lub rowerowych przejażdżek. Sprzyjają też temu przechadzki ścieżką medytacji, wędkowanie na pobliskich zbiornikach wodnych, spływy kajakowe czy loty balonem. Nie brakuje również możliwości spęczenia czasu z towarzyszami wypoczynku. Konkurencje rodzinne, sportowe rozgrywki, a także wspólne biesiady to zaledwie część pomysłów, jakie przygotowano z myślą o odwiedzających. Możemy znaleźć w sobie nawet nieodkryty talent podczas warsztatów aktorskich, rzeźbienia, lepienia w glinie, robótek ręcznych czy nauki gotowania według lokalnych receptur. Pełni relaksu dostarczy też sesja w strefie spa, gdzie czekają masaże, jacuzzi, drewniana bania, sauny sucha i parowa.

 

KULINARIA PO MAZURSKU

Każdy dzień spędzony w Domach Konesera jest nie tylko szansą na oderwanie się od codzienności, ale też kulinarną podróżą po Mazurach. Regionalne potrawy i produkty to znak rozpoznawczy tutejszej restauracji. Skosztujemy w niej wyśmienitych mięs, wędzonych na miejscu wędlin, przetworów, a także przyniesionych do kuchni wprost z ogrodu warzyw oraz ziół czy owoców z sadu. Sezonowe składniki tworzą niepowtarzalne menu, bazujące na polskiej tradycji – smaczne, a jednocześnie zdrowe.

 

 

MUZYCZNE WYPRAWY

Spokojna atmosfera sielskiego zakątka nie musi wiązać się z ciszą, czego najlepszym przykładem jest pensjonat, w którym muzyka niemal nie milknie. To za sprawą regularnie organizowanych koncertów, jak również wieczornych wypraw w świat dźwięków serwowanych gościom do kolacji. Poza tym, odbywają się tu także recitale operowe, spotkania twórców, warsztaty śpiewu, lekcje gry na instrumentach. Wszystko dzięki udanej współpracy z wokalistami, solistami, instrumentalistami, kwartetami, orkiestrą salonową oraz chórami. Amatorzy sztuki teatralnej z pewnością docenią z kolei wystawiane z zaangażowaniem plenerowe spektakle, a miłośnicy dobrego humoru – występy satyryczne.

 

 

Z HISTORIĄ W TLE

Jako miejsce położone niedaleko pól grunwaldzkich, ośrodek Domy Konesera daje też szansę, by poznać dawną kulturę rycerską. Pokazy i turnieje bractwa organizowane w różnych formatach budzą duże zainteresowanie, podobnie jak: jarmark rzemiosła dawnego, pokazy sokolników, konnych, prezentacje tańców połączone z ich nauką, występy zespołów muzycznych. Wiele atrakcji czeka też w okolicy. Możemy odkrywać uroki rezerwatów przyrody, a także ślady historii w pobliskich miastach i miasteczkach. Pomysłów na atrakcyjny pobyt w krainie jezior z pewnością nie zabraknie.