Wnętrza

Rekreacja

Garden Arena

2014-10-09
Garden Arena

Tej jesieni wiosna wróci do Ostródy

W dniach 23-25 października odbędzie się w Ostródzie pierwsza edycja targów ogrodniczych GARDEN Arena. Po kilku udanych kiermaszach ogrodniczych, które odbyły się w Expo Arenie w latach poprzednich,tym razem będzie to wydarzenie targowe znacznie większej skali, a w gronie wystawców znajdą się firmy z kraju i zagranicy. Do udziału w targach zaproszono także licznych profesjonalistów, wielbicieli zieleni oraz tematyki ogrodnictwa. To wszystko sprawi, że pomimo kalendarzowej jesieni w Ostródzie znowu się zazieleni…

Rozpoczynające się 23 października targi GARDEN Arena będą największą tego typu imprezą w regionie Warmii i Mazur. W czasie trzech targowych dni odwiedzający będą mogli zapoznać się z bogatą ofertą wystawców z kraju i zagranicy. Na „zielonych stoiskach” w Expo Arenie będzie można zobaczyć, a także zakupić - rośliny doniczkowe, krzewy ozdobne, nasiona oraz akcesoria ogrodnicze.

Październikowe targi będą miały premierowy charakter wśród imprez targowych organizowanych w województwie warmińsko - mazurskim. Mimo, że będzie to dopiero pierwsza edycja tej imprezy, udało nam się do tej pory zachęcić do udziału w GARDEN Arenie, liczną grupę firm z branży ogrodniczej - mówi Robert Radkiewicz, menager targów Garden Arena. Szczególną uwagę należy zwrócić na udział firm zagranicznych. Między innymi, swoje ciekawe stoiska zaprezentują ogrodnicze firmy z Belgii, Niemiec i Włoch. Naprawdę będzie co oglądać – dodaje.

Ale tegoroczna GARDEN Arena to nie tylko rośliny i akcesoria ogrodnicze. Organizatorzy imprezy zadbali również o jej stronę merytoryczną. Wszyscy odwiedzający targi będą mogli skorzystać z interesujących wykładów oraz szkoleń prowadzonych przez specjalistów, jak również zapoznać się z poradami udzielanymi w strefie eksperckiej. Dla odwiedzających została również przygotowana specjalna wystawa fotograficzna pt. "Ogrody botaniczne świata", która powstała dzięki współpracy naukowców zajmujących się architekturą krajobrazu na uniwersytetach w Polsce, Słowacji, Czechach, Niemczech i Węgrzech. Ich prace utworzą ciekawe cykle tematyczne zatytułowane: „Przestrzeń Ogrodu”, „Obiekty Architektoniczne”, „Mała Architektura”, „Ogrody Zimowe”, „Kompozycje Roślinne”, „Rodzaje i Gatunki”, „Fauna w Ogrodzie”.

Tegoroczne targi GARDEN Arena będą dostępne dla wszystkich odwiedzających w dniach 23-25 października w godzinach 10-17, a wstęp będzie bezpłatny. Szczegółowe informacje na temat imprezy są dostępne na stronie: www.garden-arena.pl