Wnętrza

Rekreacja

Idealna garderoba

Tekst Claudia Adaszewska • Zdjęcia JM Mebel System

2015-05-21
Idealna garderoba

O wypowiedź poprosił Jarosław Majewski – właściciel firmy JM Mebel System, specjalizującej się w zabudowach garderób, kuchni i innych pomieszczeń, zgodnie ze specyfikacją Klienta.

 

Każda kobieta ma w sobie coś z Carrie Bradshaw – każda kocha buty i marzy o wspaniałej garderobie! W rzeczywistości nikt za nas jej nie stworzy, ideał musimy zbudować sobie same. Projektując garderobę, warto zastanowić się nad kilkoma rzeczami. Nad jej funkcjonalnością, aby wybór stroju już nigdy nie trwał godzinami, designem, który będzie pasował do naszego wnętrza i najważniejsze - pojemnością, by zmieściła wszystkie nasze skarby!

 

Przede wszystkim postarajmy się podzielić na części przestrzeń, którą dysponujemy. Ułatwi nam to później utrzymanie porządku i przejrzystości. Jestem zwolenniczką klasycznych rozwiązań, czyli półek i wieszaków. Zawsze okazują się ponadczasowe, gdyż wchodząc do garderoby, widzimy od razu wszystkie rzeczy i nie mamy problemu z odnajdywaniem czegokolwiek.

 

 

 

Pamiętajcie, że półki nie służą li tylko do przechowywania ubrań. Świetnie sprawdzą się również jako miejsce dla kapeluszy czy toreb. Natomiast specjalne, ażurowe, wysuwane półki będą doskonałym rozwiązaniem dla butów. Zastosowanie wieszaków i drążków daje nam także jeden dodatkowy bonus. Dzięki nim często zaoszczędzimy czas, który musimy przeznaczyć na prasowanie ubrań. Wieszaki sprawdzają się przy spodniach, spódnicach i bluzkach, natomiast drążki są świetnym rozwiązaniem dla cięższych okryć wierzchnich i marynarek. Moim zdaniem warto skorzystać z tego rozwiązania, gdyż idealnie nadają się do przechowywania każdej części naszej garderoby.

 

Drobniejsze części garderoby takie jak paski, apaszki i rękawiczki możemy umieścić w szufladach ze specjalnymi, dedykowanymi przegródkami, co zdecydowanie ułatwi ich rozdzielenie i późniejsze poszukiwania „tej drugiej” z pary. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się również przy bieliźnie. Jeśli w garderobie trzymamy biżuterię, powinnyśmy wziąć pod uwagę specjalnie zaprojektowane szuflady wyściełane welurem, zapobiegające zarysowaniom i uszkodzeniom. To nie jest drogie rozwiązanie, a niejednokrotnie oszczędza nam nerwów i przykrości.

 

 

 

Ciężko znaleźć opisany wyżej „ideał” garderobiany. Często górę biorą względy ekonomiczne, garderoby produkowane są masowo i przez to brakuje im zadowalającej funkcjonalności, a wszystkie życzenia klientek są realizowane dopiero w topowych, najdroższych modelach. Warto jednak przejrzeć ofertę firm, które wykonują garderoby na zamówienie. Ich oferta może nie należeć do „sieciówkowej” masówki i taniochy, jednak mamy pewność, że wszystkie nasze wymagania i życzenia zostaną spełnione. Jest to dla nas niemały promyk nadziei – wciąż są takie firmy, jak chociażby JM Mebel System, które słuchają naszego głosu i pragną udoskonalać swoje produkty, dopasowując je do swoich Klientów pod każdym względem.

 

Na koniec chyba najważniejsza rada - dobrze zaprojektowana garderoba musi posiadać lustro. Im większa jest ich liczba, tym bliżej ideału docieramy. Jeśli jednak nie możemy sobie na to pozwolić, zastanówmy się nad lustrem w formie parawanu. W każdej chwili będziemy mogli je złożyć, zwiększając przy tym przestrzeń w garderobie lub rozłożyć, umożliwiając obejrzenie się ze wszystkich stron.

 

 

 

Claudia Adaszewska – projektantka i autorka bloga SPLENDORbyCLAUDIA. Jedna z najlepiej ubranych osób na świecie w 2014 roku według magazynu Vanity Fair.

https://splendorbyclaudia.blogspot.com