Wnętrza

Salon

Luksus na salonach

Tekst WITEK HOME • Zdjęcia WITEK HOME

2018-08-27
Luksus na salonach

Urządzając domowe wnętrza, stajemy się coraz bardziej wymagający. Nie wystarcza nam już powszechnie dostępne wzornictwo, nie zadowala przeciętny standard. Dziś poszukujemy rozwiązań elitarnych, gwarantujących jednocześnie stylowy wygląd, komfort użytkowania, a także trwałość przez wiele lat. Tendencja ta ma ogromne znaczenie również w przypadku sprzętów wypoczynkowych.

 

 

Na szczęście nawet wygórowane oczekiwania osób aranżujących swe otoczenie, udaje się z powodzeniem zaspokoić. To dzięki bogatej ofercie producentów narożników, sof i foteli, którzy za punkt honoru uczynili dostarczanie mebli wyróżniających się doborem ekskluzywnych materiałów, wysoką jakością oraz ponadczasowym designem. Doskonałym przykładem jest najnowsza kolekcja, łącząca dwa nowoczesne style, wywodzące się z najważniejszych europejskich ośrodków mody – Italii i Francji. Postanowiono zestawić cenione na całym świecie włoskie wzornictwo z paryską twórczą myślą.

 

Twórcą linii jest Sylvain Joly, absolwent Francuskiej Akademii Designu, któremu międzynarodową sławę zapewnił projekt sofy z 1970 roku. Od 1981 prowadzi własne studio. Jego idee są znane i cenione w wielu krajach, dzięki innowacyjnym pomysłom i najwyższej jakości produktom, a także ręcznej pracy doświadczonych rzemieślników, którzy wykazują staranność na każdym etapie produkcji.

 

 

FOTO: SOFA 2,5S LIVORNO, KOLEKCJA LORENZO

 

 

Kolekcja to nowatorskie połączenie dwóch estetyk w najlepszym wydaniu. Inspiracja wzornictwem z kraju na Półwyspie Apenińskim widoczna jest we współczesnej elegancji oraz szyku mebli. Autor wydobył ze stylu włoskiego wszystkie jego kluczowe elementy i oparł na nich swoją wizję ekskluzywnej serii. To pochwała dla idei, w myśl której nawet rzeczy codziennego użytku powinny być piękne oraz nieść ze sobą odrobinę luksusu. Istotną rolę odgrywa tu stonowana, harmonijna wytworność, jaką wyraźnie widać w tej linii. Proporcjonalne, minimalistyczne kształty ze specyficzną, lekką sylwetką połączono z typowymi dla stylu francuskiego esowatymi wygięciami w nowoczesnym ujęciu. Z kraju nad Sekwaną Joly zaczerpnął manifestację dostatku, postrzeganą jako szykowność i elegancję. Wrażenie elitarności uderza nas od pierwszej chwili. Nie ma w tym jednak ani odrobiny przesady. Obie stolice mody, którymi inspiruje się projektant, cenią wdzięk, styl, jakość i wizjonerskie podejście, dlatego ich spójne połączenie w projektach zapewniło kolekcji sukces w kategorii luksusowych mebli wypoczynkowych.

 

 

FOTO: SOFA Z KOLEKCJI LORENZO

 

 

Oprócz wrażeń wizualnych projektant zadbał o to, by narożniki, sofy oraz fotele były równie wygodne, co piękne. To sprzęty służące odprężeniu, dlatego ważne jest, aby nie tylko zachwycały swoim wyglądem, ale stanowiły również miejsce, w którym z radością odpoczywamy i przyjmujemy gości. Wypełnienie wykonane z poliuretanowej pianki cechuje się dużą odpornością mechaniczną, co zapewnia długoletnie korzystanie bez oznak zużycia i odkształcenia. Symetria, zaokrąglenia, dbałość o każdy szczegół oraz wyjątkowy komfort siedziska na nowo definiują pojęcie relaksu. Fuzja stylów i ponadprzeciętna wygoda użytkowania, jaką uosabia kolekcja, jest wyrazem współczesnego podejścia do projektowania mebli wypoczynkowych.

 

 

FOTO: SOFA 2S LIVORNO, KOLEKCJA LORENZO

 

 

Wykonane ze stali eleganckie nóżki, na których oparte są meble z kolekcji, dodają im delikatności oraz finezji. Ręcznie wykonane, kontrastowe, podwójne przeszycia podkreślają każdą krągłość nietypowych brył. Bogaty wybór dostępnych wzorów i kolorów sprawia, że nie sposób przejść obok nich obojętnie. W zależności od upodobań można wybierać spośród kanap, kompletów sof i foteli w żywych barwach lub tych bardziej klasycznych – stonowanych. Dodatkowo narożniki wyposażone są w podnoszone zagłówki, które zwiększają komfort ich użytkowania.

 

 

FOTO: NAROŻNIK VITTORIO, KOLEKCJA LORENZO

 

 

Na uwagę zasługuje skóra zastosowana w roli tapicerki mebli. To materiał typu Premium, o grubości 1,6-2,0 mm, pochodzący od certyfikowanej włoskiej firmy, specjalizującej się w produkcji najwyższej jakości surowców, pracującej według unijnych norm, dotyczących zarządzania środowiskowego. Dostawca posiada najstarszy ekologiczny znak na świecie oraz bierze udział w projekcie unijnym LIFE+, mającym na celu minimalizowanie skutków procesu obróbki skór na środowisko naturalne.

 

Kolekcja eleganckich mebli, przeznaczonych do strefy relaksu, wyróżnia się ponadczasowym charakterem i elegancją, która nie traci na swojej aktualności, dlatego jest to doskonała propozycja dla osób, które cenią luksusowe produkty. Mimo minimalistycznej, lekkiej formy przykuwa uwagę i gwarantuje komfortowy wypoczynek najwyższej klasy.

 

www.witekhome.pl