Wnętrza

Rekreacja

Młodzi twórcy na konferencjach

2015-02-20
Młodzi twórcy na konferencjach

Tym razem spotkamy się w Warszawie i Wrocławiu. Konferencjom Design towarzyszyć będzie strefa: polski dizajn, a w niej zobaczymy młodych twórców z Purpura, Saska Fabrik, Koncept Design, Abadoc Design, Daj mi nogę, WoodLovers, Hex Meble, Foldit.

  • 25.02.2015 - Warszawa – siedziba Instytutu Wzornictwa Przemysłowego

Saska Fabrik – manufaktura z warszawskiej Saskiej Kępy wykonująca własne projekty, ale także prace zlecone przez architektów i indywidualnych klientów

Purpura - o polsko-hiszpańskich korzeniach. Purpura odtwarza dawną tradycję ręcznej produkcji unikalnych kafli cementowych, wzbogacając ją o współczesne wzornictwo i kolory. Na Konferencji Design będzie można zapoznać się z najnowszymi wzorami.

Koncept Design - proste formy, czasem fabryczne i przemysłowe klimaty, surowe wykończenie to główne cechy mebli Koncept Design. Ich ulubione materiały m.in. stal, szkło, drewno, zwykła sklejka, beton, filc łączą i miksują w przeróżny sposób. Do nowych projektów dodają znalezione używane części starych mebli, przedmiotów użytkowych i przemysłowych.

Abadoc Design – to ludzie, których łączy pasja się projektowania, ekologiczne podejście do środowiska oraz zamiłowanie do drewna. Jak sami mówią - celem jest odkrywanie oryginalnych form i obiektów, wcześniej nieistniejących, a przecież zapisanych gdzieś w przestrzeni.

Daj mi nogę – chcesz w kilka chwil odmienić oblicze swoich mebli i wnętrza? Na Konferencji Design w Warszawie architekci będą mogli zapoznać się z propozycją „Daj mi nogę”, czyli ręcznie malowanymi i produkowanymi w krótkich seriach, drewnianymi nóżkami do mebli WoodLovers - to miejsce gdzie każdy fan rzeczy drewnianych znajdzie coś dla siebie – brzmi tajemniczo? – więcej na Konferencji Design w Warszawie

  • 26.02.2015 – Wrocław – Hotel Ibis Styles

Hex Meble - miłośnicy dobrego i przemyślanego designu, zespół skupiający pasjonatów z różnych dziedzin: projektantów, architektów, rzemieślników oraz technologów. Cel: wprowadzenie do otoczenia niebanalnych projektów mebli wykorzystując potencjał nowych technologii oraz piękno tradycyjnej sztuki rzemiosła.

FOLDIT – to duet z Wrocławia, powstały z pasji projektowania 3D w połączeniu z wyczuciem formy, estetyki i koloru. FOLDIT to przestrzenne, papierowe rzeźby do samodzielnego złożenia, które przeznaczone są do wystroju wnętrz.

Zapraszamy!

Więcej na www.virtus.com.pl lub pod telefonem 012 429 55 20