Wnętrza

Prezentacje

Podmiejska willa w nowoczesnym stylu

Tekst HOMEKONCEPT.COM.PL • Zdjęcia HOMEKONCEPT.COM.PL

2017-01-10
Podmiejska willa w nowoczesnym stylu


Projekt HomeKONCEPT-37 to nowoczesna, podmiejska willa o regularnej bryle i urzekającej stylistyce. Okalające dom ozdobne belkowanie dodaje szykowności całemu budynkowi, a efektowna elewacja z białego i grafitowego tynku, połączonego z naturalnym kamieniem, podkreśla jego wyjątkowość i reprezentacyjny wygląd. Duże, panoramiczne przeszklenia części dziennej bardzo dobrze doświetlają wnętrza, łącząc je z przylegającym do budynku tarasem oraz otaczającym ogrodem. Zlokalizowany na piętrze taras stanowi dodatkową przestrzeń wypoczynkową dla całej rodziny, równocześnie osłaniając wejście przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.


Strefa dzienna w podmiejskiej willi Home Koncept to przestronna, reprezentacyjna przestrzeń zaprojektowana w kształcie litery L, którą tworzy otwarty salon z kominkiem, jadalnia oraz kuchnia. Do dyspozycji domowników lub gości jest również wygodny pokój sąsiadujący z niewielką, ale w pełni funkcjonalną łazienką. Powierzchnię parteru uzupełnia bogata część gospodarcza, składająca się z dużej garderoby przylegającej do wiatrołapu, praktycznej spiżarni dostępnej z kuchni oraz kotłowni i pomieszczenia gospodarczego za garażem. Komfortowa część nocna domu została zlokalizowana na piętrze. Do dyspozycji mieszkańców podmiejskiej willi są trzy duże pokoje, w tym sypialnia małżeńska z własną łazienką. Program funkcjonalny uzupełnia przestronna garderoba, ogólnodostępna łazienka oraz wydzielona pralnia.

 

nowoczesny salon z kominkiem

 

ZESTAWIENIE POWIERZCHNI I KUBATURY:
Pow. użytkowa  186,56 m2
Pow. garażu  41,70 m2
Pow. zabudowy  182,96 m2
Pow. podłóg  186,56 m2
Kubatura   1 091 m3
Wysokość w kalenicy 9,09 m
Powierzchnia dachu 111 m2
Kąt nachylenia dachu 30 stopni
Min. wymiary działki 21,45 x 24,95 m
Wymiary budynku  13,45 x 17,95 m

 
biała kuchnia drewno

 
Projekt podmiejskiej willi HomeKONCEPT 37 to bardzo ciekawa propozycja dla osób szukających nowoczesnego domu piętrowego, urzekającego innowacyjnymi rozwiązaniami architektonicznymi oraz wyrazistą stylistyką. W ofercie dostępne są również projekty innych budynków piętrowych o podobnym układzie funkcjonalnym HomeKONCEPT 30 oraz HomeKONCEPT 34.

PROPOZYCJE ROZWIĄZAŃ MATERIAŁOWYCH:
Fundamenty  Tradycyjne – na ławach fundamentowych.
Ściany dwuwarstwowe – pustak ceramiczny 25 cm + styropian 20 cm.
Stropy  żelbetowe wylewane.
Dach tradycyjna więźba dachowa pokryta dachówką ceramiczną lub cementową.
Elewacja kamień elewacyjny połączony z tynkiem.
Ogrzewanie  gazowe – piec kondensacyjny.
Wentylacja  mechaniczna z rekuperacją.
Wskaźnik Euco  22,34 kWh/m2 na rok.

 

nowoczesny salon z jadalnią