Wnętrza

Prezentacje

Powiew luksusu na wyciągnięcie ręki

Tekst CUBE INTERIOR DESIGN • Zdjęcia CUBE INTERIOR DESIGN • Stylizacja CUBE INTERIOR DESIGN

2018-08-20
Powiew luksusu na wyciągnięcie ręki

W dzisiejszych czasach, coraz więcej osób decyduje się na pomoc projektantów wnętrz przy aranżowaniu swoich domów oraz mieszkań. Wybór pracowni na rynku jest bardzo duży. Wiele studiów projektowych wykreowało własny, rozpoznawalny styl, który przyciąga do współpracy klientów o podobnych upodobaniach. Jedną z takich pracowni jest CUBE Interior Design, prowadzona przez Ilonę Łuczyńską. Dodatkowo biuro wyróżnia to, że mieści się ono w mieszkaniu pokazowym, gdzie na żywo klienci mogą zobaczyć zrealizowane wnętrza.

 

 

Sam wybór adresu czy choćby nazwa ulicy miały znaczenie. Ostatecznie zdecydowano, że będzie to 70-metrowe mieszkanie w prestiżowej lokalizacji, tj. Konstancinie-Jeziornie pod Warszawą, przy ulicy Królewskiej 24. Tutaj, z dala od zgiełku dużego miasta, w zielonej, spokojnej okolicy powstają najbardziej skomplikowane projekty sufitów, układy podłóg, autorskie projekty mebli, jak i oryginalne pomysły na wnętrza. Zamysł przedsięwzięcia był taki, aby klienci na żywo mogli zobaczyć nietypowe rozwiązania, wypróbować nowoczesne technologie. W realizację tego pomysłu zostały zaangażowane ekskluzywne i uznane marki, takie jak: Miele (sprzęt AGD), Nexwell (system inteligentnej instalacji), TechEvolution (Amina, Seura niewidzialne kino domowe), Planika (inteligentny biokominek), Geberit (toaleta myjąca Mera), Tres i Villeroy&Boch (armatura łazienkowa), Atlas Concorde (gres na podłogach i w łazienkach), Świat Szkła (okładziny lustrzane), DRIMS (drzwi ukryte), Nigella (sufity napinane), Benn Design (łóżko tapicerowane na zamówienie). Całość wnętrz dopełniają dekoracje ze sklepów Primavera Home, Home&You, Zara Home, Kler czy TkMaxx. Meble zostały wykonane wg indywidualnego projektu przez współpracującą z firmą CUBE pracownię stolarską. Prace wykończeniowe koordynował mąż Pani Ilony, który m.in. zajmuje się kompleksowym wykańczaniem wnętrz, dopełniając tym samym działalność żony. Klient, który zwraca się do pracowni CUBE po wykonanie projektu, może liczyć na kompleksową współpracę, od dokumentacji technicznej zaczynając, na wykończeniu „pod klucz” kończąc.

 

 

Całość mieszkania pokazowego jest utrzymana w klimacie modern glam. Dominująca kolorystyka bieli i czerni jest przełamana szarością. Wnętrza ocieplają tkaniny – welury oraz plusze, a blasku dodają kryształy i chromowane dodatki. Jak mówi Pani Ilona, takie stylizacje dają wiele możliwości. W zależności od upodobań chrom można zamienić na złoto, a szarość na chłodny beż. Czarno-białe pomieszczenia pozwalają na szybkie metamorfozy z uwagi na swój neutralny grunt. Pracownia CUBE Interior Design od początku swej działalności jest wierna tej kolorystyce pomimo zmiennych trendów.

 

 

W strefie dziennej mieszkania, na wygodnej kanapie odbywają się konsultacje z Klientami. Salon został wyposażony w rzutnik i ekran, na którym wyświetlane są kolejne etapy projektu. Urządzenia te ukryte są w suficie podwieszanym, przez co nie psują estetyki wnętrza. Zestaw kina domowego również pozostaje niewidoczny i zamaskowany w suficie oraz ścianie. Jest niesamowitym zaskoczeniem dla Klientów, którzy słysząc doskonałą jakość dźwięku, rozglądają się za emitującymi go urządzeniami. Kojącego, domowego klimatu dodaje najbardziej zaawansowany technologicznie automatyczny biokominek firmy Planika (model Fla3), który możemy obsługiwać za pomocą pilota lub inteligentnej instalacji przy użyciu smartfona.

 

 

Kuchnia jest dosyć duża. Białe fronty z lakierowanej na wysoki połysk płyty MDF zostały skontrastowane z granitem, którego użyto na blatach oraz pomiędzy szafkami. Kamień dodaje szyku, jak również jest bardzo praktyczny w użytkowaniu. Meble kuchenne zostały zabudowane do samego sufitu (wysokość pomieszczeń to 3 metry). Nie przytłaczają jednak pomieszczenia z uwagi na swój biały kolor, który stanowi tło dla mocniejszych akcentów kolorystycznych. W zabudowie meblowej ukryty jest sprzęt AGD marki Miele, m.in. bezuchwytowa linia Art Line Obsidian Black, która zachwyca swoją elegancją. Płyta indukcyjna skomunikowana za pomocą WiFi z okapem podnosi komfort. Pracę zmywarki również możemy śledzić przy pomocy telefonu, włączając ją lub sprawdzając postęp mycia.

 

 

 

Sypialnia to pomieszczenie, które Pani Ilona szczególnie lubi projektować. Zazwyczaj tworzy indywidualne projekty łóżek, w których realizację zaangażowanych jest nieraz kilka firm. Tak było i w tym przypadku. Z uwagi na niewielki metraż pokoju mebel został zaplanowany w ten sposób, aby po bokach znalazły się po 2 szuflady. We wnęce umieszczono szafę, która stapia się ze ścianą, delikatnie migocąc lustrzanymi wstawkami. Splendoru dodaje majestatyczny żyrandol.

 

 

Łazienka jest niewielka, bo ma niecałe 4 m2, ale jej przestrzeń została maksymalnie wykorzystana, a przy okazji stała się bardzo elegancka. Mnogość luster ma za zadanie powiększyć optycznie pomieszczenie. Została w niej przewidziana duża, głęboka szafa, która tworzy symetrię z przeciwległym słupem. Królową w tej łazience jest z pewnością toaleta myjąca Mera, firmy Geberit, która przywita nas, poprzez podniesienie deski, gdy się do niej zbliżymy. Wanna jest spora i wygodna, wyposażona dodatkowo w prysznic.

 

 

Za jednymi z drzwi kryje się gabinet – bardzo oszczędny w wyrazie, bo posiada tylko stanowisko do pracy i piękną sofę chesterfield z dwoma stolikami pomocniczymi. Duże przeszklenie wpuszcza zieleń z ogrodu do środka. Ściany są pomalowane na kolor biały. Projektantka zwraca uwagę, że w tak minimalistycznym wnętrzu najlepiej się pracuje.

 

System inteligentnej instalacji Nexo, polskiego producenta, firmy Nexwell, pomaga w zarządzaniu mieszkaniem. Wykorzystywany jest głównie do sterowania oświetleniem, ogrzewaniem podłogowym oraz kanałowym, rzutnikiem wraz z ekranem, klimatyzacją i alarmem, gwarantuje kontrolę nad lokum, nawet gdy znajdujemy się poza nim. Możemy sprawdzić na smartfonie stan oświetlenia, podłączonych urządzeń, zmienić temperaturę, podejrzeć przez kamery nasze wnętrza czy uzbroić alarm.

 

 

W całym mieszkaniu pokazowym zwracają uwagę sufity podwieszane oraz różnego rodzaju sceny świetlne. Jak podkreśla Pani Ilona, to właśnie one wyróżniają jej pracownię na tle innych. Taki pomysł proponuje biuro CUBE Interior Design, które zaprasza do swych wnętrz po odrobinę luksusu.