Wnętrza

Salon

Wypoczynek na własnych warunkach. Narzędzie do indywidualnej konfiguracji mebli

Tekst Klaudia Popik • Zdjęcia WWW.SOFA.PL

2019-07-03
Wypoczynek na własnych warunkach. Narzędzie do indywidualnej konfiguracji mebli

Zakupy online to dla nas codzienność. Pozwalają oszczędzać czas, pieniądze, oferując w zamian szeroki wybór asortymentu i możliwość łatwego porównania różnych produktów. Coraz częściej dotyczy to nie tylko drobnych rzeczy, lecz także elementów wyposażenia wnętrz, w tym mebli. Dostrzegając tę tendencję, specjaliści z branży postanowili pójść o krok dalej, proponując klientom narzędzie do samodzielnej konfiguracji. Dzięki niemu nie musimy już chodzić na kompromisy. Teraz osobiście możemy zaprojektować sofę, która stanie się centrum domowego wypoczynku.

 

Produkty tworzone na indywidualne zamówienie zawsze cieszą bardziej niż te upatrzone za sklepową witryną. Wyróżnia je unikatowość oraz idealne dopasowanie do potrzeb użytkownika, a w przypadku wyposażenia – także wnętrza. Do tej pory możliwości nabywców w zakresie ich kreowania były dosyć ograniczone. Jeśli chodzi o meble wypoczynkowe, zazwyczaj na bazie widzianego egzemplarza mogliśmy zlecić firmie wykonanie podobnego, różniącego się kolorem czy ewentualnie materiałem tapicerki. Efekt takich działań w dużej mierze zależał od naszej, nierzadko zawodnej, wyobraźni, wskutek czego powstały w ten sposób model nie zawsze był ideałem, jakiego się spodziewaliśmy. Dziś do dyspozycji mamy nie tylko własny umysł. Posiłkując się internetowym narzędziem, możemy przyjrzeć się wszelkim zamysłom w sposób krytyczny, nanosząc nieskończoną liczbę poprawek wedle upodobań. Na podstawie wirtualnych ustaleń tworzy się model o personalnym rysie, będący urzeczywistnieniem naszych wizji i oczekiwań.

 

 

 

Z WYOBRAŹNI NA EKRAN

Skąd pomysł wyjścia do klienta z takim udogodnieniem? Przecież w sklepach zarówno stacjonarnych, jak internetowych od dawna dostępna jest opcja zamówienia mebla w kolorze innym niż prezentowany na ekspozycji. Zauważono jednak, że to za mało. Kupujący z trudem potrafią sobie zobrazować, jak będzie wyglądał taki egzemplarz, a niewielkie skrawki tkanin często nie są wystarczająco pomocne. Znacznie łatwiej przychodzi nam podjęcie właściwej decyzji, gdy widzimy – choćby na ekranie komputera – naszą przyszłą sofę w pełnej okazałości. Jeśli wybrany odcień obicia okazuje się nietrafionym, wystarczy kliknąć na kolejny, by po chwili ujrzeć go na tapicerce. „Ujrzeć” to zresztą nie do końca adekwatne słowo, bo coraz więcej modeli da się oglądać pod dowolnym kątem oraz z różnych odległości, oceniając je powierzchownie lub dokładnie zaznajamiając się ze strukturą materiału. To dzięki wizualizacji 3D, dzięki której zakupy online nabierają walorów właściwych tym dokonywanym stacjonarnie. Również wątpliwości dotyczące barwy tapicerki zostają rozwiane. Jeśli obawiamy się o różnice w tonie na ekranie i w rzeczywistości, zawsze możemy zamówić bezpłatne próbki tkanin. W ten sposób wykreujemy doskonałą sofę lub narożnik, jak również idealne łóżko – nie tylko do spania, ale i do podziwiania.

 

 

 

KREATYWNE KOMBINACJE

Taka forma zakupów pozwala dokonać kompletnego przeglądu interesujących nas modeli sprawnie i bez wychodzenia z domu. Nie musimy ani przemierzać kilometrów alejek w sklepach, ani przeglądać dziesiątek ich witryn internetowych – wszystkiego dokonamy w jednym miejscu. Zauważając sukces e-narzędzia, jego twórcy nie poprzestali na opcji zmiany koloru. Obecnie możemy zaprojektować wymarzony mebel od A do Z, niczym z klocków budując model spełniający wszystkie nasze oczekiwania. Wszystko odbywa się na ekranie. Za pośrednictwem panelu modyfikuje się dowolnie wybraną sofę bądź narożnik, korzystając z elementów składowych o różnych wymiarach, szeregu dostępnych nóg, boków, skór i tkanin. Daje to nieskończenie wiele kombinacji, a rezultat w 3D widzimy natychmiast na urządzeniu. Kiedy metodą prób i błędów w końcu znajdziemy to, czego szukaliśmy, wystarczy zatwierdzić zamówienie, a następnie już tylko cieszyć się zakupem trafionym w 100%.