Wnętrza

Polecane

Znasz Italvelluti? Musisz poznać Italsenso!

Tekst ITALVELLUTI • Zdjęcia ITALVELLUTI

2019-03-14
Znasz Italvelluti? Musisz poznać Italsenso!

20 lat doświadczeń dzieli nas od pierwszego kontaktu z włoskimi tkaninami z Prato, które postanowiliśmy już wtedy sprowadzić do naszego kraju. Oferta Italvelluti, początkowo oparta o wysokiej jakości welury (stąd w nazwie obecność członu „velluti”), stopniowo poszerzała się o kolejne rodzaje tkanin. Nauczyliśmy się w tym czasie, by nie podążać ślepo za chwilową modą, ale wsłuchiwać się w głębokie potrzeby klientów. Jakie? Moglibyśmy oczywiście powiedzieć, że statystyczny Polak preferuje meble w odcieniach szarości lub brązu, jednolite kolorystycznie, łatwe w utrzymaniu czystości, ale nie odzwierciedla to w pełni wymagań wszystkich klientów. Są one po prostu bardzo zróżnicowane.

 

 

CO PROPONUJE ITALSENSO, NASTĘPCA ITALVELLUTI?

 

Idealny dom, w zależności od potrzeb mieszkańców, gwarantuje nastrój relaksu, zapewnia warunki do koncentracji lub dodaje energii. Daje wrażenie luksusu lub pozostaje tłem, zgodnie z ideą minimalizmu. Odpowiedni klimat buduje umiejętnie dobrany styl aranżacji – bryły mebli, kolory, faktury tkanin. Dobre wnętrze to więc takie, które odpowiada wymaganiom jego użytkownika, nie takie, jakie dyktują popularne magazyny. Dlatego Italsenso to przede wszystkim szeroka gama różnorodnych tkanin, z których każdy może wybrać te najlepiej działające na jego zmysły. Bo „senso” oznacza właśnie zmysł.

 

FOTO: Kolekcja GIRASOLE

 

 

Czasem jednak zbyt duży wybór utrudnia podjęcie decyzji. Z tego powodu powstał system rekomendacji, w ramach którego funkcjonują trzy grupy kolekcji, różniące się już na pierwszy rzut oka kolorem katalogów i ewentualnym oznaczeniem.

 

 

 

KATALOGI CZARNE, OZNACZONE LOGIEM D.O.C.

 

D.O.C. (Denominazione di origine controllata) to zapożyczone z branży winiarskiej oznaczenie świadczy o wyjątkowym pochodzeniu i szlachetności. W tej grupie znajdują się tkaniny gładkie oraz melanżowe, produkowane w całości lub w dużej części z włókien naturalnych: lnu, bawełny, wełny czy wiskozy. Przykładem jest kolekcja GIRASOLE – materiał o intrygującej strukturze zbudowanej z dwukolorowych trójkątów. Tkanina ma mięsisty chwyt, a wysoka gramatura przekłada się na jej znaczną grubość. Wykonana jest w 100% z wysokogatunkowej bawełny, jednakże dla zwiększenia komfortu użytkowania została zabezpieczona systemem utrudniającym wchłanianie płynów – Liquid Protection System.

 

FOTO: Kolekcja TRECCIA

 

FOTO: Kolekcja TRECCIA

 

 

KATALOGI SZARE, OZNACZONE LOGIEM DECOR

 

Decor to kolekcje inspirujących wzorów, które mogą być wykorzystane zarówno w dodatkach, przełamując monotonię wnętrza, jak i jako bazowy materiał obiciowy, nadając meblowi wyjątkowy charakter. Wielobarwna tkanina CORALLO, występująca w czterech tonacjach, jest jednym z najlepszych tego przykładów. Wspaniale nadaje się do stosowania na mniejszych powierzchniach lub jako akcent – w dodatkach. Jej wyraźny, geometryczny wzór o niedookreślonych kształtach świetnie ożywia jednolite bryły i pozwala płynnie połączyć w całość różne kolorystycznie elementy wystroju. To gruba, mięsista i bardzo przyjemna w dotyku szlachetna tkanina, powstała z połączenia bawełny z wiskozą.

 

FOTO: Kolekcja SMERALDO

 

KATALOGI BIAŁE, BEZ OZNACZEŃ

 

Pozostałe kolekcje to grupa tkanin gładkich lub melanżowych, również starannie wyselekcjonowanych, ale stworzonych głównie z włókien syntetycznych. Ich przewagą są niewątpliwie właściwości użytkowe, jak trwałość lub łatwość czyszczenia. Nie oznacza to jednak, że ustępują pozostałym liniom pod względem wizualnym czy sensorycznym. Dobrym przykładem jest kolekcja SMERALDO – tkanina o przyjemnym, miękkim, „welurowym” runie, ułożonym w sztruks. Aksamitnemu wykończeniu zawdzięcza swój „żywy” charakter – pod wpływem dotyku cieniuje, a światło wydobywa z niej wyraźny połysk. Kolekcja obejmuje aż 30 jednolitych kolorów, wśród których wyróżniają się interesujące odcienie śliwki, moreli czy głębokiego błękitu. Walory użytkowe uzyskaliśmy natomiast dzięki wykorzystaniu wysokogatunkowego poliestru, a także zabezpieczeniu tkaniny systemem Zero Spot, który pozwala szybko i łatwo usuwać plamy oraz zabrudzenia.

 

 

FOTO: Kolekcja SMERALDO

 

 

To tylko niewielki przedsmak tego, co proponujemy w ramach naszej nowo powstałej marki – Italsenso. Wiele pracy włożyliśmy w to, by premierowe kolekcje zaspokoiły nawet najbardziej wyszukane gusta. Po więcej zapraszamy na stronę www.italsenso.com, gdzie można zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi w tym sezonie liniami. Można też, korzystając z zakładki „Poradnik”, wybrać najbardziej odpowiadający nam charakterem styl wnętrzarski i kolorystykę, która wprowadzi oczekiwany nastrój w pomieszczeniu. Zapraszamy!