26. Targi Bud-Gryf już za nami!

W niedzielę 2 kwietnia zakończyła się 26. edycja targów budowlanych i energetycznych Bud-Gryf, organizowanych przez Żeglugę Szczecińską. Podczas trzech dni trwania wydarzenia halę MTS odwiedziło blisko 9 tysięcy osób!

Tegoroczna edycja Bud-Gryfu pierwszy raz organizowana była przez Żeglugę Szczecińską. W praktyce jednak przy organizacji wydarzenia pracował zespół odpowiedzialny także za poprzednie odsłony targów budowlanych. Jest to efekt przejęcia części zadań Międzynarodowych Targów Szczecińskich właśnie przez Żeglugę Szczecińską.

Mam nadzieję, że wystawcy i odwiedzający goście nie dostrzegli zmiany organizatora i na targach czuli się tak dobrze, jak zawsze – powiedział podczas piątkowego oficjalnego otwarcia Bud-Gryfu Prezes Żeglugi Szczecińskiej Ireneusz Nowak.

Remont Roku - Murator 2016

 

Największe targi budowlane na Pomorzu Zachodnim kolejny raz przyciągnęły do hali MTS rzesze odwiedzających. Mimo że słoneczna pogoda zachęcała do aktywności poza domem, nasi goście i tak znaleźli czas, by choć na chwilę wstąpić na targi i zapoznać się z ofertą około 130 wystawców z całej Polski. W sobotę i w niedzielę na parkingu przed halą brakowało miejsc postojowych.

Frekwencja dopisała także podczas piątkowej konferencji pt. „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu”. Wystąpieniom przysłuchiwało się ponad 100 osób, w tym pokaźna reprezentacja uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie.

Największym zainteresowaniem – zgodnie z przewidywaniami organizatorów – cieszyły się warsztaty tapetowania z Dominikiem Strzelcem z telewizyjnej „Usterki“, poprzedzone rozmową na targowej scenie. Odwiedzający Bud-Gryf dowiedzieli się, jak rozpoznać nieuczciwego fachowca i co robić, by nie działać wykończeniowym specjalistom na nerwy. Rozmowa transmitowana była na facebookowym profilu Żeglugi Szczecińskiej.

Dominik Strzelec na Targach Bud-Gryf 2017

 

Targi Bud-Gryf to także medale i wyróżnienia. Za najciekawiej zaaranżowane stoiska zostały uznane pawilony firm:

Metal Madness – 1. miejsce

Neokamien – 2. miejsce

M&S Szczecin – 3. miejsce

Taką decyzję podjęli targowi goście w trwającym trzy dni, tajnym głosowaniu.

 

wyróżnienia na Targach Bud-Gryf 2017

 

W rywalizacji "Wyróżniony Wyrób" medale – będące świadectwem rekomendacji ekspertów – otrzymały cztery przedsiębiorstwa:

F.U.H. "Pagat" za gładź szpachlową hybrydową Master Top Finish;

Luxpol Invest za hydrofobowy tynk sanitarny IZONIL;

MGM Projekt sp. z o.o. za system samoregulującej radiacyjnej folii grzewczej trzeciej generacji Maxeco;

PPHU Stropex sp. j. Renata Bruzi, Krzysztof Bruzi za Energooszczędny Montaż Okien.

 

Na koniec serdecznie dziękujemy wystawcom za zaangażowanie i skorzystanie z targowej oferty Żeglugi Szczecińskiej oraz odwiedzającym za poświęcony czas i zaszczycenie nas swoją obecnością. • INSTALACJE ON TOUR na Podkarpaciu

  Tegoroczne Instalacje On Tour, czyli eliminacje do Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI), zatrzymały się w miniony piątek (19 maja) na swoim drugim przystanku - wRzeszowie.Wśród startujących byli dwaj mistrzowie: Dariusz Piotrowski (Mistrz MPI 2014) oraz jego brat Adam Piotrowski (Mistrz MPI 2016).  Ostatecznie na podium stanęli: Alan Ferenc (3:11), drugi był Dariusz Piotrowski (3:14), a trzeci Tomasz Dryla (...)

  Czytaj dalej »
 • INSTALACJE ON TOUR wystartowały w Katowicach!

  W miniony piątek (12 maja) w Katowicach wystartowały Instalacje On Tour, czyli eliminacje do Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI 2018). W tym roku zmieniła się formuła zawodów: manualne stojaki instalacyjne zostały zamienione na wirtualną grę.   Konkursowe zadanie polega na zainstalowaniu przy pomocy dżojstika szeregu produktów w wirtualnym domu wyposażonym w konkretne instalacje. W Katowicach najlepiej z (...)

  Czytaj dalej »
 • Energooszczędność w standardzie

  W 2017 roku oferta okien FTP-V wzbogacona została o superenergooszczędny, dwukomorowy pakiet szybowy U4. Dzięki zastosowaniu nowego pakietu szybowego uzyskano współczynnik Uw okna o wartości 1,1 W/m2K, który spełnia warunki techniczne na 2021 rok.Wysoka jakośćFAKRO FTP-V U4 to bogato wyposażone okna klasy PROFI. Okna tej klasy na rynku wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz bardzo dobrymi parametrami (...)

  Czytaj dalej »
 • INSTALACJE ON TOUR 2017

  INSTALACJE ON TOUR, czyli eliminacje do Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI), do połowy września zostaną rozegrane w 15-stu miastach Polski m.in. we Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Łodzi i Poznaniu. Konkursowe zadanie polegać będzie na wykonaniu, w jak najkrótszym czasie, szeregu czynności na wirtualnym modelu instalacji. – W każdej lokalizacji trójka najlepszych instalatorów otrzyma nagrody (...)

  Czytaj dalej »
 • FAKRO stawia na energooszczędność i ekologię

  FAKRO – wicelider na światowym rynku okien dachowych i schodów strychowych – dbając o każdy detal swoich innowacyjnych rozwiązań, nie pomija tak ważnego aspektu, jakim jest ekologia. Producent skupia się przede wszystkim na świadomym działaniu na rzecz ochrony środowiska. Zarówno produkty FAKRO, jak i proces ich produkcji, są energooszczędne i ekologiczne. Ekologiczna postawa wyraża się także poprzez (...)

  Czytaj dalej »

Dom

Najcześciej czytane


Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter

    Zapisz się »