Spora część producentów zegarków współpracuje z markami samochodowymi. Jest to bardzo udana symbioza – firmy wzajemnie dodają sobie prestiżu, a kogo nie ucieszy wiadomość, że producent aut w które „wierzysz” zaufał marce zegarka, którą nosisz na ręku, albo, że zegarek ma cyferblat wykonany z karbonu i wygląda jak „żywcem” wyjęty z deski rozdzielczej?
Breitling For Bentley Flying B, czyli „uskrzydlone B”, od dziesięcioleci króluje na drogach jako jeden z najbardziej luksusowych brytyjskich samochodów. Logo Bentley – symbol prestiżu, elegancji i wysokich osiągów – jest ucieleśnieniem stylu tej marki, która w unikalny sposób łączy w sobie tradycję i nowoczesność.
Ten pełen dynamiki znak rozpoznawczy przywołuje skojarzenia z logo zegarków Breitling. „Uskrzydlone B” firmy Breitling to symbol doskonałości i dogłębnej wiedzy w dziedzinie produkcji jedynych w swoim rodzaju czasomierzy mechanicznych. Ta niecodzienna zbieżność symboliki zaowocowała współpracą – kolekcją zegarków Breitling for Bentley. Modele tej serii wyróżniają się odważną stylistyką, bogatym wzornictwem i wyrafinowaną elegancją. Te arcydzieła techniki, będące jednocześnie symbolem luksusu i wytworności, zaspokoją najbardziej wyszukane gusta.
Jaeger-LeCoultre Amvox Są postacie i wydarzenia, które w pamięci pozostają na zawsze. Samochody Aston Martin rozpalają wyobraźnię miłośników motoryzacji już od prawie 100 lat. Jeszcze dłużej emocje koneserów zegarmistrzowskiego kunsztu rozbudza marka Jaeger-LeCoultre. Obie firmy wyznają podobne wartości, dlatego podjęły decyzję o wskrzeszeniu dawnej współpracy. W latach 20-tych ubiegłego stulecia samochody marki Aston Martin, słynące ze swych doskonałych osiągów, wyposażone były w prędkościomierze produkowane właśnie przez firmę Jaeger. Historia nierzadko zatacza koło.
Projektanci Jaeger-LeCoultre czerpią natchnienie z najznakomitszych osiągnięć swoich poprzedników. Inspiracją do stworzenia linii AMVOX był słynny zegarek dla płetwonurków – Memovox. Czasomierze z kolekcji AMVOX odznaczają się tą samą, legendarną precyzją działania i niezawodnością. Paski szyte są z naturalnej skóry firmy „Bridge of Weir” – tej samej, z której wykonywana jest tapicerka najnowszych modeli samochodów marki Aston Martin. Elegancki wygląd i znakomite parametry zegarki AMVOX zawdzięczają przede wszystkim doskonałemu połączeniu osiągnięć mechaniki i branży zegarmistrzowskiej. Rozpoznawalne, stonowane wzornictwo uwypukla wyjątkowy charakter tych czasomierzy.
Porsche Design Biuro projektowe Porsche Design założył w 1973 roku Ferdinand Alexander Porsche, wnuk twórcy pierwszych samochodów sygnowanych tym sławnym nazwiskiem. Motoryzacyjne tradycje rodzinne miały bardzo duży wpływ na młodego Ferdinanda, zwanego przez rodzinę „Butzi”. Nie został on jednak inżynierem, jak ojciec i dziadek, ponieważ bardziej niż konstruowanie aut fascynował go ich wygląd. Mimo plastycznych zdolności nigdy nie uważał się za artystę, bardziej za dobrze wyszkolonego technicznie rzemieślnika. Jednak patrząc na pomysły Ferdinanda A. Porsche trudno odmówić mu wielkiego talentu.
Wystarczy wspomnieć takie osiągnięcia na polu projektowania samochodów, jak kultowy i najbardziej rozpoznawalny model Porsche 911. „Butzi” postanowił wykorzystać swoją pasję i założyć w Stuttgarcie studio Porsche Design. Zajął się tworzeniem ekskluzywnych męskich akcesoriów inspirowanych sportowymi autami produkowanymi przez jego rodzinę. Pierwszym produktem, który opuścił studio Porsche był czasomierz Chrono 1, znakomity chronograf o niesamowitym wzornictwie. Zegarek ten został od razu okrzyknięty przełomowym, ponieważ wykorzystano w nim po raz pierwszy czarną, matową stal. Wykonano z niej bransoletę i kopertę. Ferdinand Alexander początkowo myślał, że ten czasomierz będzie po prostu eleganckim gadżetem dla właścicieli Porsche. Dystrybucja zegarka odbywała się w salonach z tymi autami. Okazało się jednak, że grono zainteresowanych klientów jest znacznie szersze. Wśród nich znaleźli się miłośnicy sztuki zegarmistrzowskiej, ale także siły powietrzne kilku krajów, a nawet wojska NATO.
Dziś zegarki wciąż pozostają główną częścią działalności studia Porsche Design. W ofercie firmy znajdują się jednak także inne ekskluzywne męskie akcesoria. Wśród nich m.in. walizki, przybory piśmiennicze i okulary słoneczne. Od niedawna studio projektuje także meble, wyposażenie wnętrz, komputery i inne przedmioty użytkowe. Wszystkie stanowią przykład doskonałego wzornictwa, połączonego z najwyższą jakością i funkcjonalnością.
Edox WRC Kierowcy rajdowi zawsze marzyli o czasomierzu z możliwością pomiaru osiągów na torze wyścigowym. Edox, marka z ponad 125 letnią tradycją, spełniła to marzenie dedykując swoją najnowszą kolekcję kierowcom Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC) i wszystkim entuzjastom sportowych emocji w iście męskim stylu.
Nowe zegarki Edox WRC to bogato wyposażone, profesjonalne czasomierze. Poza standardowymi wskazaniami czasu obfitują w nowatorskie rozwiązania, między innymi: pomiar etapów z funkcją sumowania, tryb przeliczania/ odtwarzania, odliczanie wsteczne i chronograf. Wszystkie funkcje uruchamiane są za pomocą charakterystycznych przycisków i dużej koronki. Jej rozmiar umożliwia łatwą obsługę nawet w rękawicach kierowcy rajdowego.
Zegarki skonstruowano dla najlepszych załóg rajdowych, więc zadbano o to, by również pod względem stylistycznym prezentowały się niepospolicie. Projektanci zastosowali odważne detale inspirowane techniką motoryzacyjną, jak np. wyprofilowany dekiel przypominający obręcz koła samochodu, tarczę z czarnego włókna węglowego czy kauczukowy pasek ze zdobieniem inspirowanym bieżnikiem opony. Edox został oficjalnym chronometrażystą Rajdowych Mistrzostw Świata WRC na kolejne trzy sezony. Doskonale widać, jak wspaniałą inspiracją dla projektantów kolekcji okazały się te prestiżowe zawody.
MERCEDES-BENZ – oraz szwajcarska manufaktura zegarmistrzowska – IWC Schaffhausen – mają za sobą już kilka lat współpracy.
Szwajcarski koncern IWC Schaffhausen towarzyszy firmie Mercedes-Benz już od 2004 r. IWC Schaffhausen istnieje od 1868 r. i produkuje luksusowe zegarki, które znane są ze swojej doskonałości i innowacyjności technicznej w projektowaniu.