Wnętrza

Prezentacje

Poczuj miętę. Nowoczesne wnętrze

Tekst . • Zdjęcia WWW.SZALAWINSKI.COM • Stylizacja ALEKSANDRA MIŁOWSKA AAW STUDIO WWW.AAWSTUDIO.PL

2018-10-17
Poczuj miętę. Nowoczesne wnętrze

PROJEKT:  ALEKSANDRA MIŁOWSKA AAW STUDIO  WWW.AAWSTUDIO.PL

 

W procesie projektowym trzeba zapanować nad wieloma elementami, musimy wybrać odpowiednie kolory, dodatki, ceramikę, a także szereg innych szczegółów, wpływających na wygląd mieszkania. Jest to niezwykle trudne przedsięwzięcie, pochłaniające nie tylko czas, lecz także finanse, jednak dobry architekt będzie gwarancją sukcesu. Nie ma wątpliwości, że dekor i wybór ostatecznego kształtu wnętrza jest najlepszym momentem, dzięki któremu możemy wykorzystać zbierane dotąd inspiracje. Projekt prezentowanego mieszkania dla młodego małżeństwa łączy styl skandynawski, industrialny oraz vintage, tworząc wnętrze nowoczesne i przytulne, a także potwierdzając fakt, że pomysły nie muszą sprowadzać się do jednego stylu, by osiągnąć spektakularne dekoratorskie efekty.

 

 

Na początku warto odpowiedzieć na pytanie, jakie style interesują nas najbardziej, a następnie podjąć próbę połączenia tych inspiracji. Wykorzystanie różnorodnych kształtów, barw, faktur oraz wzorów jest doskonałym pomysłem na urozmaicenie i ocieplenie wnętrza, co potwierdza prezentowany projekt. Dominanta drewna łączy ze sobą wszystkie pomieszczenia, natomiast designerskie rozwiązania w postaci geometrycznych wzorów na podłodze, industrialnej cegły, butelkowej zieleni czy lampy boho sprawiają, że całość nabiera oryginalności i staje się niepowtarzalna.

 

 

NOWOCZESNY HOL

Przy wejściu wita nas poroże jelenia w nowoczesnej odsłonie. Tuż obok znajduje się szafa z drążkami na ubrania oraz półkami na buty. Naprzeciwko drzwi wejściowych zaproponowano dodatkową szafkę na obuwie, nad którą umocowano powiększające przestrzeń lustro. Cała kompozycja wraz z wiszącymi żarówkami stanowi dekoracyjny element, który budzi pozytywne odczucia już od progu i jest pewnego rodzaju zapowiedzią tego, co zobaczymy w mieszkaniu.

 

 

 

STREFA DZIENNA

Głównym motywem w strefie dziennej jest czerwona cegła na ścianie, nawiązująca do pofabrycznych budynków. Ten industrialny element stanowi tło dla zabudowy RTV. W centralnej części salonu zaprojektowano dywan i lekkie skandynawskie stoliki, przy których mieści się rozkładana sofa oraz fotel. Szafki na sprzęt telewizyjny oraz witryna to meble z „sieciówki”, które wyglądają naprawdę oryginalnie. Łącznikiem pomiędzy salonem a kuchnią jest stół z rzeźbionymi nogami oraz duża, industrialna lampa. W kuchni główną bazę stanowią meble uzupełnione praktycznym słupkiem na zamówienie. Jednakowy dekor na słupku oraz blacie spaja całość i domyka przestrzeń kuchenną. Dzięki takiemu zabiegowi powstał funkcjonalny aneks kuchenny, w którym zaprojektowano wystarczająco dużo miejsca do przechowywania przy zachowaniu wygodnego blatu roboczego.

 

 

 

SPOKOJNY SEN

Przechodząc do następnego pomieszczenia – sypialni, warto zauważyć, że jest utrzymana w cieplejszej stylistyce, na czym zależało mieszkańcom. Drewnianą zabudowę wokół łóżka przełamano białym pasem, a miętowe zasłony oraz tapicerowany zagłówek uzupełniają wnętrze, a także dodają mu przytulności. W pokoju, w formie kontynuacji zabudowy garderobianej, zaprojektowano miejsce na komputer stacjonarny, wyznaczający strefę pracy.

 

 

STREFA HIGIENY

W łazience na ścianie widzimy miętową mozaikę oraz duże lustro, będące niezwykle charakterystycznym punktem tego pomieszczenia. Ważnym elementem wnętrza jest przestronna zabudowa meblowa, która kryje w sobie kosze na bieliznę, liczne półki na kosmetyki i ręczniki. Odrobinę industrialnego klimatu nadaje ściana z wanną, wyłożona płytkami w formie białych cegiełek oraz dość „surowe” w odbiorze drewno z mocno widocznym usłojeniem, które jest nawiązaniem do naturalnych surowców obecnych w innych strefach.

 

 

 

Mieszkanie, choć łączy w sobie różne elementy – zdobione fronty w kuchni, elementy industrialne, drewno, geometryczne wzory, naturalną cegłę oraz miętowe akcenty, tworzy spójną i przytulną całość. A to wszystko za sprawą projektantki, która nauczona doświadczeniem, była w stanie połączyć to wszystko w jedną całość. Designerskie zabiegi, jakie zostały zastosowane w tym wnętrzu, są potwierdzeniem, że nawet na niewielkiej przestrzeni istnieje możliwość stworzenia funkcjonalnego i urokliwego mieszkania. Warto pamiętać również o tym, że klasyczne meble z popularnych „sieciówek” mogą wyglądać spektakularnie, jeśli dołączymy do nich własny pomysł oraz nietuzinkową aranżację. AAW studio poradziło sobie znakomicie z tym projektem i udowodniło, że bardzo często ręka profesjonalisty jest niezbędna, gdyż niedoświadczeni właściciele mieszkań mogą przyczynić się do powstania w nim chaosu. Prezentowane wnętrze to przede wszystkim atrakcyjna i przemyślana aranżacja, budząca zachwyt odwiedzających, a także wprawiająca mieszkańców w znakomity nastrój.