Ochrona przed włamaniami

 

Jest wiele sposobów na zapewnienie sobie spokoju i uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji spowodowanych włamaniem do naszego mieszkania niepożądanych osób. Coraz skuteczniejsze alarmy i dokładniejszy monitoring skutecznie odstraszają potencjalnych złodziei. Nowoczesne systemy antywłamaniowe połączone są zwykle z systemem zarządzania całym domem.

 

Rozwiązania

 

Dostępność nowoczesnych systemów alarmowych i niezwykły wybór przyprawić mogą o zawrót głowy. Dobrze jest na początku określić, czego wymagamy od takiego systemu i czemu on ma służyć. Jeśli zdecydujemy się na inteligentny system zarządzania domem, dobrze jest z góry określić podstawowe funkcje, jakie będą nam potrzebne.

 

 

Analiza warunków

 

Dobrym początkiem w wyborze odpowiedniej metody antywłamaniowej jest przeanalizowanie potencjalnych możliwości bezprawnego dostania się do naszego domu. Wszelkie okna są idealną drogą dla włamywacza, a szyby nie stanowią żadnej przeszkody. Balkon jest doskonałym pomostem do naszego domu, a zwykłe drzwi wejściowe to żaden problem dla włamywacza. Odpowiednie zabezpieczenie powinno łączyć się również z reakcjami otoczenia. Dobrze jest, gdy sygnały alarmowe poinformują sąsiadów podczas naszej nieobecności. Ilość i wielkość roślin wokół domu, bliskość ulicy i zabudowań sąsiadów są niezwykle ważne: potencjalnego złodzieja odstraszyć może fakt, że ktoś go zobaczy lub że nie będzie mógł uciec przez gąszcz żywopłotu.

 

Metody zabezpieczeń

 

Folia antywłamaniowa na szybach to niezwykłe rozwiązanie. Pozwala utrzymać w ramach szybę, nawet gdy zostanie rozbita. Dzięki temu możemy mieć pewność, że włamywacz będzie miał utrudnione zadanie z wejściem do naszego domu, a dodatkowo zabezpieczymy zdrowie naszych bliskich przed skaleczeniem, gdy szyba przypadkowo ulegnie zniszczeniu.

Kolejnym sposobem na złodzieja są rolety antywłamaniowe. Pozwalają na spokojny sen w niebezpiecznej dzielnicy, czy podczas długiego wyjazdu. Na co dzień doskonale chronią przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych.

Kraty są ryzykowne i nieco nieestetyczne. Odpowiednio zamontowane są dobrym sposobem na zatrzymanie złodzieja przed wejściem do naszego domu. Odpowiednio zorganizowana przestrzeń okienna czy parapet skuteczne odciągną wzrok przechodniów od krat.

 

 

Drzwi antywłamaniowe

 

Nowoczesne drzwi metalowe z dodatkowymi zamkami skutecznie uniemożliwią lub spowolnią włamanie. By nie wyglądały zbyt surowo, producenci prześcigają się w wymyślaniu opasek drzwiowych czy portali podkreślających styl drzwi. Dodatkowe panele ozdobne nadają drzwiom antywłamaniowym łagodnego i niepozornego wyglądu.

Kamery od lat są znanym i cenionym narzędziem w przeciwdziałaniu włamaniom. Zastosowanie monitoringu umożliwia zidentyfikowanie niechcianego gościa na naszej posesji i w domu. Wysoka rozdzielczość zdjęć czy filmów pozwoli na łatwe potwierdzenie tożsamości włamywacza. Pamiętać należy jednak o umieszczeniu ostrzeżenia o monitoringu na posesji i w domu, by uniknąć nieprzyjemności.

 

Na rynku dostępne są także czujki w kilku rodzajach:

• pasywne czujki podczerwieni (PIR) - reagują na zmianę promieniowana podczerwonego, które jest emitowane przez obiekty o temperaturze wyższej od temperatury otoczenia;

• czujki mikrofalowe - wysyłają falę elektromagnetyczną i odbierają falę odbitą;

• czujki ultradźwiękowe - wykorzystują fale akustyczne i reagują na ruchy powietrza;

• czujki wibracyjne - reagują na wstrząsy i drgania na powierzchni, gdzie zostały zainstalowane.

Czujki te mają za zadanie wyczuć drgania, ruch powietrza, namierzyć niechcianego gościa czy zidentyfikować niepożądane działania przy oknach i drzwiach.

 

Inteligentny dom

 

Zarządzanie domem za pomocą jednego urządzenia nie było możliwe wcześniej. Obecnie nowoczesne systemy inteligentne monitorują pracę różnych urządzeń w domu, zabezpieczają okna i drzwi. Możemy je zaprogramować tak, by podczas naszej nieobecności włączały i wyłączały światła w domu lub nawet uruchamiały telewizor. System taki łączy wiele urządzeń i można go zaplanować już na etapie budowy domu. Podłączenie odkurzacza centralnego i najważniejszych urządzeń pozwoli na optymalne ich wykorzystanie. Jest to kosztowna, ale – w perspektywie czasu – opłacalna inwestycja.

 


www.plast-team.com


 • INSTALACJE ON TOUR wystartowały w Katowicach!

  W miniony piątek (12 maja) w Katowicach wystartowały Instalacje On Tour, czyli eliminacje do Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI 2018). W tym roku zmieniła się formuła zawodów: manualne stojaki instalacyjne zostały zamienione na wirtualną grę.   Konkursowe zadanie polega na zainstalowaniu przy pomocy dżojstika szeregu produktów w wirtualnym domu wyposażonym w konkretne instalacje. W Katowicach najlepiej z (...)

  Czytaj dalej »
 • Energooszczędność w standardzie

  W 2017 roku oferta okien FTP-V wzbogacona została o superenergooszczędny, dwukomorowy pakiet szybowy U4. Dzięki zastosowaniu nowego pakietu szybowego uzyskano współczynnik Uw okna o wartości 1,1 W/m2K, który spełnia warunki techniczne na 2021 rok.Wysoka jakośćFAKRO FTP-V U4 to bogato wyposażone okna klasy PROFI. Okna tej klasy na rynku wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz bardzo dobrymi parametrami (...)

  Czytaj dalej »
 • INSTALACJE ON TOUR 2017

  INSTALACJE ON TOUR, czyli eliminacje do Mistrzostw Polski Instalatorów (MPI), do połowy września zostaną rozegrane w 15-stu miastach Polski m.in. we Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Łodzi i Poznaniu. Konkursowe zadanie polegać będzie na wykonaniu, w jak najkrótszym czasie, szeregu czynności na wirtualnym modelu instalacji. – W każdej lokalizacji trójka najlepszych instalatorów otrzyma nagrody (...)

  Czytaj dalej »
 • FAKRO stawia na energooszczędność i ekologię

  FAKRO – wicelider na światowym rynku okien dachowych i schodów strychowych – dbając o każdy detal swoich innowacyjnych rozwiązań, nie pomija tak ważnego aspektu, jakim jest ekologia. Producent skupia się przede wszystkim na świadomym działaniu na rzecz ochrony środowiska. Zarówno produkty FAKRO, jak i proces ich produkcji, są energooszczędne i ekologiczne. Ekologiczna postawa wyraża się także poprzez (...)

  Czytaj dalej »
 • Czyszczenie i regulacja wentylacji i klimatyzacji

  Konserwacja instalacji wentylacyjnych jest niezwykle istotna dla bezpieczeństwa domowników. Klimatyzacja i wentylacja mechaniczna (często z rekuperatorem) to systemy, które, podobnie jak samochód po przejechaniu określonej liczby kilometrów, wymagają gruntownego przeglądu. Warto dokonać oględzin instalacji, jeśli usłyszymy jej głośniejszą pracę czy zauważymy wkraplającą się na oknach wodę. Regulacja (...)

  Czytaj dalej »

https://www.youtube.com/watch?v=erhc2qbbokE&t=14s

Dom

Najcześciej czytane


Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter

    Zapisz się »

http://antiquebeauty.eu/promocje/?utm_source=livingroom&utm_campaign=living-room&utm_medium=email

Współpraca
reiker
proservice
blueskypolska
lubdom
vivaogrod
minwax
solar
HomeKONCEPT
briggsandstatton
meblepl
norlys
design
korner
damixa
homedays
pikbijou
tk-lighting
Nicol
z500
Lumina-Deco
Km studio
kwazar
sofy24
Lirene
eccelent
USPA
BioBidet
kominflex
Vista Bella
maridex
afb
mtm_ostroda
elkamino
aranzacje_targi
Home Decor
Swiatlo
Pracownia Malarska Art-Emi
Zona Design
Targi Lipskie
Designers' Open
Husqvarna
estelia
meble24
whamaku
festiwal wnętrz

Living Room to ekskluzywny magazyn podejmujący tematy związane z wnętrzarstwem, w którym radzimy jak stylowo urządzić mieszkanie lub dom i gustownie je udekorować. Na łamach magazynu prezentujemy piękne, oryginalne aranżacje autorstwa uznanych architektów oraz relacje z polskich i międzynarodowych imprez branżowych.

Decoration & Design prezentuje najnowsze trendy we wzornictwie, architekturze oraz wnętrzarstwie, a także relacje z najważniejszych wydarzeń związanych ze światem designu. W magazynie nie brakuje prezentacji stylowych mebli, sprzętów, wnętrz mieszkalnych oraz samochodów. Architektura oraz design jeszcze nigdy nie były podane w tak przystępnej formie!

Dom Idealny, tajemniczy ogród i kwiaty. Podpowie na jakie kwestie należy zwrócić uwagę podczas projektowania, budowy i wykończenia domu oraz jak sprawić, żeby każdy z etapów przebiegał bezproblemowo. Proponujemy również ciekawe projekty budynków i ogrodów, a także porady pozwalające uniknąć błędów podczas remontowania czy przebudowy.

Comfort Life to magazyn poświęcony lifestylowi, z którego dowiesz się o współczesnych trendach w dziedzinie technologii, motoryzacji, mody, sportu i turystyki. Nasz tytuł to także przewodnik po rynku dóbr luksusowych – pokazujemy najlepsze marki, trendy i nowinki.


Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Media Creations. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Media Creations. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.