Biokominek

Najnowsze wzornicze trendy wywierają wpływ na niemal każdy element wyposażenia mieszkań i domów. Nie oparły się im również kominki uznawane powszechnie za jedne z najbardziej tradycyjnych akcesoriów budujących wystrój wnętrza. Obecnie jednak zmienia się nie tylko design palenisk, ale także wykorzystywana przez nie technologia. Od niedawna na domowych salonach królują praktyczne i modne biokominki, które pozwalają wkomponować żywy ogień do aranżacji wykreowanej w każdym stylu.

 

Biokominek to rodzaj wolnostojącego paleniska domowego, które nie wymaga montażu specjalnej instalacji. Kominek typu Bio opalany jest ekologicznym biopaliwem – bioetanolem, dostępnym w postaci płynnej lub żelowej. Przy jego spalaniu produkowana jest wyłącznie para wodna oraz znikoma ilość dwutlenku węgla, dzięki czemu z tego rodzaju kominka nie wydziela się dym, sadza, ani nieprzyjemny zapach, co sprawia, że zbędny staje się dostęp do przewodu kominowego. Palenisko typu Bio umożliwia wprowadzenie ognia do wnętrza bez negatywnych skutków dla naszego mieszkania. Pozwala to na usytuowanie biokominka w każdym dowolnym pomieszczeniu. To praktyczne i nowoczesne rozwiązanie jest także bezpieczne. Prowadzone w kilku europejskich krajach badania wykazały, iż biokominki są odporne na awarie. Dodatkowo wiąże się z nimi bardzo niski poziom zagrożenia.

 

Obok całej gamy praktycznych zastosowań, kominek pełni funkcję nieocenionego elementu wyposażenia i wystroju, kojarzonego z domowym ciepłem oraz bezpieczeństwem. Właściwie dobrany do pomieszczenia, podkreśla jego charakter, nadaje uroku oraz wpływa na ocieplenie panującej w nim atmosfery. Decydując się na umieszczenie biokominka we wnętrzu, warto zadbać nie tylko o odpowiednią jakość ognia, ale również o zewnętrzny wygląd paleniska.

 

biokominek narożny

 

Kominek z powodzeniem może stać się dekoracją, która urozmaici wygląd pomieszczenia. Najnowsze trendy wzornicze oraz duża różnorodność modeli biokominków pozwalają dobrać najwłaściwsze urządzenie, które z powodzeniem spełni swoją funkcję. Znaczną popularnością cieszą się wolnostojące (mobilne) kominki na biopaliwo, które można dowolnie przestawiać, za każdym razem nieco modyfikując stylizację wnętrza. To korzystne rozwiązanie, ponieważ umożliwia umieszczenie paleniska w różnych pomieszczeniach, dzięki czemu możemy zachwycać się pięknem żywego ognia nie tylko w pokoju dziennym, ale także w sypialni, gabinecie, łazience czy salonie kąpielowym.

 

Dla miłośników klasycznych kominków odpowiednie będą z kolei paleniska typu Bio przeznaczone do zabudowy, które montuje się we wnęce ściennej, dzięki czemu nie zabierają zbyt wiele miejsca. Ich dodatkowym atutem jest dekoracyjna oprawa, zwykle wykonywana ze stali lakierowanej. Tego rodzaju drobne akcenty nadają wnętrzu stylu i charakteru. Nietuzinkowo prezentują się także biokominki szklane, w których płomień widoczny jest z każdej strony.

 

Współczesne wzornictwo biokomnków charakteryzuje ogromna różnorodność form. Do nowoczesnych mieszkań stosowne będą kominki o nowatorskim designie. Nadawane są im najróżniejsze kształty: od standardowych kwadratowych oraz prostokątnych do bardziej finezyjnych trójkątnych czy okrągłych. Biokominki doskonale wpisują się oczywiście także w klasyczne wnętrza. Ich subtelne formy będą pięknie korespondowały z aranżacją. Interesującym wariantem są również urządzenia imitujące tradycyjne paleniska, z obudową wykonaną na kształt klasycznych kominków rodem z dawnych dworków, wyposażone w elementy do złudzenia przypominające drewno.

 

biokominek w salonie

 

Żywy ogień, jaki dają biokominki, stanowi efektowny sposób na niepowtarzalną dekorację wnętrza. Płomień może mieć rozmaity odcień oraz zróżnicowaną siłę. Obecnie palniki na bioetanol pozwalają bowiem dowolnie kontrolować wygląd ognia. Biopalniki najnowszej generacji umożliwiają regulację linii ognia oraz wysokości płomienia. Dzięki temu możemy uzyskać efekt prostej bądź falowanej linii płomienia, co dodatkowo uatrakcyjni prezencję kominka. Ogromną zaletą biokominków jest to, że generują żywy, a nie statyczny ogień, jaki obserwować można w przypadku świec.

 

Nowoczesne biokominki pozwalają także stworzyć przyjemny klimat i wyjątkowy nastrój w naszych „czterech ścianach” za sprawą możliwości umieszczenia w nich pojemnika wypełnionego olejkami zapachowymi. Aromat roztaczany wokół paleniska pozytywnie wpłynie na atmosferę w domu oraz zapewni sensualne doznania. Biokominek o interesującym designie może okazać się zatem nie tylko ciekawą dekoracją, ale także wpłynąć na podniesienie jakości naszego relaksu.

 

biokominek z szybą

 

Różnorodność modeli oraz mnogość zastosowań nowoczesnych biokominków czyni z nich funkcjonalny i efektowny element wystroju, który wzbogaci każdą przestrzeń. Odpowiednio dobrany rodzaj paleniska na biopaliwo ma szansę stać się centrum aranżacji, wokół którego organizowane będą pozostałe elementy wystroju. Salon czy nawet niewielki aneks wyposażony w biokominek stanie się ulubionym miejscem wypoczynku domowników, a także z pewnością zyska stylowy, oryginalny wyraz. • Industrialne lampy

  Moda na loftowe wnętrza nieustannie rośnie w siłę. Pofabryczne przestrzenie postrzegane są w ostatnim czasie jako idealne miejsca na urządzenie własnego lokum. Niestety nie każdy miłośnik stylu industrialnego dysponuje poprzemysłowym apartamentem. Alternatywą w takiej sytuacji może okazać się zastosowanie kilku stylowych dodatków, które pozwolą stworzyć namiastkę loftu w naszym mieszkaniu. Jednym z nich są (...)

  Czytaj dalej »
 • Preparaty gwarantujące czystość

  Wszyscy lubimy piękne wnętrza, w których można czuć się komfortowo. Nawet najwspanialej zaaranżowane przestrzenie nie będą jednak przyjazne dla mieszkańców, jeżeli nie zapanuje w nich ład. Zachowanie porządku i higieny to podstawa w kwestii kreowania wygodnego, a jednocześnie efektownego wystroju. Nieocenionymi pomocnikami okazują się pod tym względem środki czyszczące WOMAX – niezawodni poskromiciele kurzu, (...)

  Czytaj dalej »
 • HEFRA - SREBRNE INSPIRACJE W DEKORACJI STOŁU

  Stół to serce każdego domu, miejsce szczególne, symbol. Przy nim gromadzi się i zasiada cała rodzina, celebrując wspólne chwile. Czy to uroczysta kolacja, rodzinny obiad, czy wieczorne rozmowy przy gorącej herbacie. Dlatego już bardzo wcześnie rozwinęła się kultura stołu i sztuka jego dekoracji, która następnie ewoluowała przez lata, czerpiąc z panujących aktualnie trendów, ale jednocześnie (...)

  Czytaj dalej »
 • Biokominek

  Najnowsze wzornicze trendy wywierają wpływ na niemal każdy element wyposażenia mieszkań i domów. Nie oparły się im również kominki uznawane powszechnie za jedne z najbardziej tradycyjnych akcesoriów budujących wystrój wnętrza. Obecnie jednak zmienia się nie tylko design palenisk, ale także wykorzystywana przez nie technologia. Od niedawna na domowych salonach królują praktyczne i modne biokominki, (...)

  Czytaj dalej »
 • Stylowa ozdoba sufitu

  Sufit stanowi niezwykle istotną, aczkolwiek niekiedy pomijaną przestrzeń aranżacyjną. Często zapominamy o możliwościach stylizacyjnych, jakie stwarza ta płaszczyzna. Najprostszym, a jednocześnie bardzo atrakcyjnym sposobem na jej zaadaptowanie jest umieszczenie niebanalnego, efektownego żyrandola, który stanie się swoistą biżuterią mieszkania – jego nieodzowną ozdobą.   (...)

  Czytaj dalej »

Wyposażenie

Najcześciej czytane


Newsletter

Zamów bezpłatny newsletter

    Zapisz się »