Wyposażenie

Dodatki

Dekoracja łazienki. Jakie rośliny wybrać?

Tekst RuckZuck • Zdjęcia RuckZuck

2019-08-12
Dekoracja łazienki. Jakie rośliny wybrać?

Rośliny ożywiają przestrzeń mieszkalną i dodają jej naturalnego charakteru. Ozdabiamy nimi przede wszystkim salon, czasem sypialnię czy kuchnię, ale rzadko przychodzi nam do głowy ulokować zieleń w łazience. Tymczasem wiele gatunków jest wręcz stworzonych do tego pomieszczenia. Podpowiadamy jakie wybrać, by wnętrze nabrało urokliwego wyglądu.

 

– Czy łazienkę warto dekorować? Zdecydowanie tak! Jest to jedyne pomieszczenie w domu, w którym możemy relaksować się, zachowując 100% prywatności – wbrew pozorom, spędzamy w nim całkiem dużo czasu. Oddawanie się długim kąpielom jest bez wątpienia przyjemniejsze, jeśli odbywa się w pięknym otoczeniu. Zadbajmy zatem nie tylko o pachnące zestawy kosmetyków, ale również o wygląd wnętrza. Doskonałą dekoracją tej przestrzeni są kwiaty – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck.

 

 

Nie chodzi tutaj tylko o motywy kwiatowe na kafelkach, ale przede wszystkim o żywą roślinność. Co prawda nie każdy gatunek, który przyjdzie nam do głowy będzie odpowiedni (fani sukulentów niestety muszą zrezygnować z umieszczania ich w łazience), ale wybór nadal pozostaje naprawdę spory. Szukajmy zieleni, która lubi wilgoć i wysokie temperatury oraz nie wymaga wysokiego nasłonecznienia.

 

 

Rośliną, która doskonale sprawdzi się w łazience jest skrzydłokwiat. Bardzo szybko się rozrasta, a jego wyróżnikiem są gęsto porośnięte liście i oryginalne, białe kwiaty. Świetnie odnajdzie się tu również cibora, dracena czy zroślicha, które nadadzą wnętrzu egzotyczny charakter. Jeżeli natomiast zależy nam na efektownych liściach możemy sięgnąć po fitonię, kalateę lub marantę. Osoby, które najbardziej cenią urocze kwiaty powinny z kolei ozdobić łazienkę storczykami.

 

 

Na jakie rośliny się ostatecznie zdecydujemy, zależy jednak przede wszystkim od rodzaju łazienki. Jeśli jest ona obszerna, śmiało możemy ustawić w niej monsterę, która szybko osiągnie duże rozmiary i w towarzystwie innych roślin stworzy we wnętrzu aranżację w stylu urban jungle. Posiadacze dużych okien mogą zaś ustawić przy nich palmę waszyngtonię, która lubi być okalana promieniami słońca. W małych łazienkach warto natomiast postawić na pnącza i zawiesić je pod sufitem przy jednej ze ścian.

 

 

Rośliny do wzrostu potrzebują światła, dlatego najlepiej, jeśli nasza łazienka jest widna. Jeżeli jednak nie posiada ona okien to nic straconego – w uprawie kwiatów pomocne okażą się lampy ledowe lub sodowe, które należy nakierować bezpośrednio na roślinę. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są również lampy w formie kwietników, które stanowią źródło światła i oryginalną dekorację w jednym.

 

 

***

Treść sponsorowana