Design

Wydarzenia

21. edycja Targów Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów EXPO DOM oraz Targów Nieruchomości za nami

2016-04-19
21. edycja Targów Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów EXPO DOM oraz Targów Nieruchomości za nami

Wiosenna edycja największych na Podkarpaciu 21. Targów Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów EXPO DOM oraz Targów Nieruchomości, przyciągnęła blisko 300 wystawców i ponad 15 tys. zwiedzających.

 

Targi adresowane były do osób, które planują budowę, remontują lub adaptują domy i mieszkania, a także aranżują wnętrze lub ogród.

 

Tegorocznym targom towarzyszył III Festiwal Ogrodów połączony  z giełdą ogrodnictwa. To część wystawy, której wielbiciele zieleni nie mogli ominąć. Kolejny raz uruchomiona została Strefa Porad Architekta. W jednym miejscu można było spotkać doświadczonych architektów, którzy udzielali bezpłatnych porad zwiedzającym.

 

targi expo dom 2016

 

8 kwietnia odbyła się konferencja „Energooszczędność i instalacje OZE w budownictwie” zorganizowana przez Podkarpacką Agencję Energetyczną. W ramach konferencji zostały omówione tematy dotyczące planów zaopatrzenia w ciepło i paliwa gazowe dla samorządu, plany gospodarki niskoemisyjnej, ocena oddziaływania projektu na środowisko w aspekcie niskiej emisji. Dzień później, tj. 9 kwietnia, na sali konferencyjnej odbyły się spotkania, warsztaty o różnorodnej tematyce związanej z architekturą i budownictwem m.in. Niezwykłe Domy Kopułowe, Technologie Kominków Zamkniętych, BIM Projektowanie Wielowymiarowe.

 

targi nieruchomości 2016

 

Tradycyjnie dla Wystawców zorganizowany został konkurs o Złoty Medal Podkarpackiego Rynku Budowlanego. Celem konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych materiałów i technologii oferowanych na targach. Patronat merytoryczny nad konkursem sprawuje Kapituła Konkursu, w skład której wchodzą przedstawiciele: PZITB, PZITS, SARP, MTR.

 

Złote Medale Podkarpackiego Rynku Budowlanego otrzymały firmy:

 

 1. DEVELOPRES SP. Z O.O., Rzeszów za nowoczesne powierzchnie biurowe SKYRES WARSZAWSKA w Rzeszowie – Kompleksowe rozwiązania architektoniczne wraz z infrastrukturą techniczną.

 1. GREINPLAST SP. Z O.O., Krasne za GREINPLAST CERAMIC – opracowanie i wdrożenie farby ceramicznej do wnętrz.

 1. VIDOK SP. Z O.O., Rudna Mała za PASSIVALUCLIP – pasywna rewolucja, okna do domów pasywnych.

 1. REM II SP. Z O.O., Przemyśl reprezentowana przez BEMA-RES, Rzeszów za okno PCV HENSFORT EFORTE na bazie grafitowej z innowacyjnymi rozwiązaniami.

 1. P.W.VIKKING KTS SP. Z O.O., Biała Podlaska za pasywne drzwi kompozytowe ARCTIC PLUS.

 

Ponadto Komisja postanowiła przyznać niżej wymienionym firmom DYPLOM –WYRÓŻNIENIE:

 

 1. SEMPRI Sławomir Miłto, Rzeszów za natryskowe izolacje poliuretanowe CROSSIN ATTIC SOFT.

 1. GRUPA LP Łukasz Pisarek, Rzeszów za DECOBEL PLUS - drukowany panel szklany.

 1. BRATA SYSTEMY KOMINOWE HENKOR J.M. Kordylak S.J., Dębianki za kominowe szalunki tynkarskie.

 1. POLSKA FEDERACJA DEKARZY, BLACHARZY I CIEŚLI, Rzeszów za DOM GALICYJSKI – DOM SYSTEMOWY.

 1. DAV-POL Dawid Moskal, Łężany za robot koszący AMBROGIO L400 Elite.

 2. DOBRY DOM SP. Z O.O. SPÓŁKA KOMANDYTOWA, Rzeszów za Żagle Przeciwsłoneczne COOLFIT – NESLING POLSKA.

 

targi budownictwa expo dom

 

Podczas Wręczenia Złotych Medali odbyła się również uroczystość związana z konkursem architektonicznym na „opracowanie projektu koncepcyjnego Szkoły Podstawowej w Rzeszowie wraz koncepcją zagospodarowania terenu wokół obiektu”. Konkurs skierowany był do studentów architektury z całej Polski oraz młodych architektów. Pierwsze miejsce zajęły studentki Politechniki Rzeszowskiej, drugie oraz trzecie Grupa studentów z Politechniki Krakowskiej.

 

Rzeszowskie targi od lat są świetną platformą do nawiązywania kontaktów handlowych, zdobywania kontrahentów, także tych zagranicznych, dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

 

stoisko prasowe expo dom