Design

Wydarzenia

Cztery dni z dizajnem, projektowaniem wnętrz i pięknymi przedmiotami

Tekst .

2018-11-13
Cztery dni z dizajnem, projektowaniem wnętrz i pięknymi przedmiotami

Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem (15-18 listopada, czwartek - niedziela) po raz piąty przybliżą szerokiej publiczności kwestie projektowania przedmiotów i wnętrz.

 

W ciągu czterech dni będzie można wziąć udział w targach młodych polskich dizajnerów, posłuchać wykładów osobowości wzornictwa i samemu spróbować stworzyć unikalne przedmioty. Wydarzenie organizuje Szkoła Wnętrz i Przestrzeni (Krakowskie Szkoły Artystyczne) w partnerstwie z miastem Kraków. Zaprojektowani rozpoczną pierwszą edycję „Sztuki do rzeczy – krakowskiego tygodnia designu”.

 

Zaprojektowani wystartują w najbliższy czwartek. Wydarzenie rozpocznie w uroczysty sposób wernisaż wystawy „Fotoprzestrzenie” (15 listopada, godz. 18, Krakowskie Szkoły Artystyczne), w czasie której młodzi artyści z Krakowa zaprezentują swój sposób patrzenia na otaczające nas otoczenie, łącząc fotografię, architekturę wnętrz i modę.

 

W czasie pierwszych dni Zaprojektowanych odbędą się otwarte wykłady i warsztaty w Szkole Wnętrz i Przestrzeni, ul. Zamoyskiego 52. W ich ramach w piątek będzie się można spotkać z osobowościami związanymi z designem, takimi jak prof. Czesława Frejlich, która poprowadzi wykład pod tytułem „Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po 1989 roku”, nawiązując do głośnej wystawy w Muzeum Narodowym w Krakowie, której była kuratorką. Jadwiga Husarska, niedawna laureatka konkursu Dobry Wzór 2018 , opowie o tym jak „Jak meble definiują przestrzeń”. Olga Dąbrowska i Adam Groch z Dąbrowska Groch Studio, laureaci m.in. nagrody Must Have, powiedzą „O drobnych decyzjach w procesie projektowym”. Artystki i projektantki Zuzanna Niespor oraz Emma Scolari z Mediolanu w sobotę opowiedzą o swoich doświadczeniach na temat projektowania we Włoszech.

 

W sobotę na przybyłych czekać też będą bezpłatne warsztaty z tworzenia ceramiki oraz biżuterii, które poprowadzą wykładowcy Szkoły Wnętrz i Przestrzeni w Krakowie (konieczna jest rejestracja).

 

W niedzielę, 18 listopada, w czasie Targów Zaprojektowani, w przestrzeni przy ul. św. Wawrzyńca 12 w Krakowie, zobaczymy ofertę ok. 100 projektantów. W większości będą to polscy rzemieślnicy, manufaktury, niewielkie firmy, artyści, którzy tworzą przedmioty zaprojektowane z wyjątkowym wyczuciem stylu, poszanowaniem ekologii oraz sprawiedliwego handlu. Zaprezentują swoje rzeczy, począwszy od mniejszych przedmiotów, jak notesy, pościel czy akcesoria dla psów, przez obrazy i dekoracje, a skończywszy na meblach czy wyposażeniu łazienki. Będzie to znakomita okazja do kupna niebanalnych prezentów na Święta. W czasie targów wykładowcy Szkoły Wnętrz i Przestrzeni będą udzielać darmowych porad dotyczących projektowania wnętrz, odbędą się również warsztaty dla dzieci.

 

Program i rejestracja na wydarzenia:

zaprojektowani.com.pl

ksa.edu.pl