Design

Nowoczesne rozwiązania

Designerskie fotele masujące z prozdrowotnymi funkcjami

Tekst Rest Lords • Zdjęcia Rest Lords restlords.com

2024-01-10
Designerskie fotele masujące z prozdrowotnymi funkcjami

Bodyfriend to koreańska, znana na całym globie marka związana z branżą medyczną, która specjalizuje się w produkcji designerskich i zaawansowanych technologicznie urządzeniach masujących, głównie w fotelach masujących. Od sierpnia tego roku dwa znakomite modele marki – Phantom Care i Phantom Rovo można znaleźć w Polsce w ofercie Rest Lords – wyłącznego dystrybutora.Phantom Care – Specjalista regeneracji odcinka szyjnego
Ten fotel to ekspert od masażu odcinka szyjnego kręgosłupa, który poprawia krążenie, zmniejsza ból i niweluje napięcie wokół mięśni szyi, karku i pleców. Pozwala to zwiększyć elastyczność i poprawić ruchomość ciała. Phantom Care wyposażono w innowacyjny zagłówek stabilizujący szyję i głowę, pole elektromagnetyczne (PEMF), a wszystko spięte jest specjalistycznymi programami masażu z wykorzystaniem poduszek powietrznych.

W modelu zastosowano także działanie pola magnetycznego w podeszwach stóp i dłoni i to wszystko w połączeniu z akupresurą! Tym, co wyróżnia fotel są liczne, zaawansowane programy, które przynoszą odprężający, wielowymiarowy masaż przy dźwiękach relaksującej muzyki. Znajdziemy tu także autorską technologię Brain Music, która odtwarza muzykę i wykorzystując różne częstotliwości, pozytywnie nastraja umysł. Phantom Care posiada też koreański certyfikat sprzętu medycznego. Funkcją, na którą warto zwrócić uwagę jest z pewnością skanowanie, dzięki któremu w czasie rzeczywistym masaż jest dopasowany do indywidualnego kształtu kręgosłupa.

 System masażu XD pozwala na regulację intensywności masażu aż w 5 stopniach! Wyjątkowy masaż 59 poduszkami powietrznymi pracującymi w trybie uciskowym i pulsacyjnym, pozwala na dogłębne odprężenie całego ciała i dokładne rozciągnięcie w szczególności mięśni ud. Oprócz tego, fotel masujący zachwyca potrójnym, rolkowym masażem stóp i unikatowym, rolkowym masażem łydek. O dodatkowy komfort zadba automatycznie wysuwany podnóżek, który dopasowuje się do wzrostu użytkownika. Zastosowane ogrzewanie w okolicy pleców, pozwala na dogłębne rozgrzanie mięśni i jest szczególnie przydatne podczas chłodniejszych wieczorów. Phantom Care oferuje także 32 programy automatyczne, 6 technik masażu. O beztroskie użytkowanie zadba tu wbudowany czujnik zabezpieczający przed przytrzaśnięciem (Anti-Trap Sensor). Model posiada także funkcję Zero Gravity (pozycja odciążająca mięśnie i stawy), Auto slide (fotel sam odsunie się od ściany) oraz wysokiej jakości, wbudowane głośniki bluetooth.


Bodyfriend Phantom Care to innowacyjny design, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie. Uroku dodają mu elementy metaliczne i chromowane. Model świetnie odnajdzie się we wnętrzu w stylu nowoczesnym lub industrialnym. W tradycyjnych pomieszczeniach będzie stanowił interesujący kontrast i wyraźną nutę futurystyki.Phantom Rovo – Niezwykła moc niezależnych masażerów nóg
Fotel masujący, w którym ruch niezależnych masażerów został zaczerpnięty z ruchu wykonywanego podczas jazdy na rowerze. Dzięki czemu nogi poruszają się osobno i możliwy jest nowy zakres pracy, doskonały stretching z asymetrycznym rozciąganiem i rozluźnieniem mięśni głębokich. Podobnie jak w Phantom Care, znajdziemy tu także specjalistyczne programy przynoszące ulgę przy różnych niedyspozycjach, poprawiające aktywność mózgu czy poprawiające stabilność emocjonalną (Rovo Mode, Healthcare Massage, Brain Massage, Mental Massage). Skanowanie w tym fotelu jest niezwykle dokładne, a przy tym szybkie – może trwać nawet 15 s! Model zapewnia dopasowanie siły masażu do aktualnych potrzeb i rozpoznawanie partii ciała. Finger Moving natomiast odpowiada za zwiększony, precyzyjny zakres ruchu kul masażera w głąb ciała, co do złudzenia przypomina poczucie masażu wykonywanego palcami masażysty. Phantom Rovo posiada system masażu XD Pro, który umożliwia regulację siły masażu w aż 5 poziomach. Dzięki Each body Part Adjust możliwe jest precyzyjne ustawienie masażu każdej partii ciała oddzielnie. Fotel posiada też ogólne automatyczne programy masażu. Aż 87 poduszek pracujących w trybie uciskowym lub pulsacyjnym, a oprócz tego Rovo stymuluje mięśnie ud, dając efekt rozciągania. Ten model zapewnia jedyny w swoim rodzaju masaż nóg. Odpowiadają za niego potrójny, rolkowy masaż stóp oraz ogrzewanie łydek i podeszw stóp. Znajdziemy tu także automatyczne dostosowanie wysunięcia podnóżka. Ogrzewanie jest tu niezwykle zaawansowane. Masaż odbywa się przy pomocy podgrzewanych kul masujących, mat rozgrzewających w okolicy pleców i łydek oraz podgrzewanych rolek masujących stopy. W Phantom Rovo można wybierać spośród 47 programów automatycznych i 6 technik masażu. Fotel posiada pamięć ośmiu często używanych trybów i ustawień. A dzięki wbudowanym 15 czujnikom bezpieczeństwa, korzystanie z fotela jest komfortowe i pozbawione ryzyka. Dodatkowe opcje, takie jak pozycja Zero Gravity, Auto Slide czy głośniki bluetooth czynią fotel jeszcze bardziej użytecznym.

 Fotel masujący wyróżnia wyjątkowo futurystyczny design. Eleganckie wykończenia oraz awangardowe kształty, pozwalają na wkomponowanie go w nowoczesne wnętrze. Ekskluzywności fotelowi nadają elementy chromowane i metaliczne zdobienia.


Warto wspomnieć, że fotele masujące Bodyfriend zdobyły nagrodę m.in. Grand Prix Korei Luxury Brand 2022 oraz zostały docenione przez jury corocznego konkursu, honorującego wybitne wzornictwo i inżynierię w produktach technologii konsumenckiej – CES 2021 Innovation Awards.

Obydwa modele znajdziesz w ofercie Rest Lords na stronie lub w jednym z salonów wystawowych w Warszawie, Wrocławiu lub Olsztynie.