Design

Trendy

Drzwi przesuwne – idealne rozwiązanie do Twojego wnętrza

Tekst Reno Sp. z o.o. • Zdjęcia www.reno-reno.pl • Stylizacja www.reno-reno.pl

2018-10-02
Drzwi przesuwne – idealne rozwiązanie do Twojego wnętrza

Marzy Ci się duża przestrzeń użytkowa w domu, mieszkaniu czy apartamencie, a zarazem zdarzają się momenty, że chciałbyś odgrodzić się od reszty świata? Jeśli tak, w Twoich wnętrzach idealnie sprawdzą się funkcjonalne, nowoczesne drzwi przesuwne, które mają dużo zastosowań i jeszcze więcej zalet. Wyglądają doskonale i harmonizują z każdym stylem aranżacyjnym, a jednocześnie są bardzo praktyczne. To modne i coraz częściej stosowane rozwiązanie, które z dnia na dzień zyskuje coraz więcej zwolenników.

 

Gdzie można zamontować tego typu przejście? Drzwi przesuwne sprawdzą się doskonale do oddzielenia przestrzeni między kuchnią a jadalnią, kuchnią a salonem, a także sypialnią czy łazienką – to oczywiście nie koniec dostępnych możliwości! Tak naprawdę jedynym ograniczeniem w zainstalowaniu tego typu drzwi jest Twoja wyobraźnia. Sprawdzą się one również w salonie, służąc ukryciu telewizora, czy w kuchni do wydzielenia spiżarki. Można również wykorzystać je do oddzielenia gabinetu od pozostałej części mieszkania.

 

 

Dwie strefy, jedne drzwi

Podstawową i najważniejszą zaletą zastosowania w projekcie drzwi przesuwnych jest możliwość wydzielenia strefy prywatnej i dziennej. Można np. ukryć za nimi telewizor w salonie, który będzie schowany w ciągu dnia – nie zaburzy harmonii wnętrza i nie będzie kusił dzieci. Wieczorem zaś po otworzeniu drzwi przytulny pokój zamieni się w domowe kino z wielocalowym ekranem. To świetne rozwiązanie w przypadku subtelnych wnętrz, do których nie pasuje wielka plazma na ścianie. To samo dotyczy wydzielenia gabinetu i sypialni – w ciągu dnia przejście może być rozsunięte, sprawiając wrażenie, że wnętrze jest dużo większe. Po południu czy o innej porze, kiedy jeden z domowników zechce popracować w spokoju i ciszy, wystarczy wejść do konkretnej wnęki i zasunąć za sobą drzwi.

 

Z jednej strony – po rozsunięciu przejścia – każda przestrzeń zyskuje na powierzchni, staje się duża i przestronna. Ukazuje w całości te części mieszkania czy domu, które były wcześniej ukryte i schowane za drzwiami. Z drugiej – za zasunięciu przejścia – poszczególne strefy zyskują na prywatności i są gotowe do pełnienia konkretnych funkcji – stają się gabinetem, łazienką itd.

 

 

Zalety, czyli na co warto zwrócić uwagę

Drzwi przesuwne mają bardzo dużo zalet. Oprócz tych, o których wspomniano powyżej, warto zwrócić uwagę na fakt, że tego typu drzwi nie ograniczają swobody aranżacji w pomieszczeniach – poszczególne pomieszczenia zyskują dzięki nim na atrakcyjności. Takie przejście wyraźnie wpływa na ustawność mebli i drobniejszych sprzętów w pomieszczeniach, które zostały oddzielone.

 

 

Takie drzwi pasują do każdego wnętrza bez względu na powierzchnię. Sprawdzą się zarówno do małego mieszkania, w którym ważny jest każdy centymetr przestrzeni, jak i ogromnego domu, w którym można w dowolny sposób aranżować wnętrza. To przejście ma też tę zaletę, że otwiera się i zamyka wzdłuż linii ściany – w efekcie nie zajmuje tyle miejsca, co tradycyjne drzwi. Ponadto otwierając je, nie ma możliwości, by kogoś uderzyć czy strącić coś z półki albo ściany. Takie drzwi można zamontować bez większych problemów praktycznie na każdym etapie budowy domu, wybierając jeden z dostępnych wariantów.

 

Jak to wygląda w praktyce?

Są dwie wersje drzwi przesuwnych – naścienne oraz schowane w ścianie Montuje się je na specjalnych szynach przymocowanych do ścian lub sufitu. Duże zróżnicowanie kolorystyczne i bogaty wybór modeli na rynku pozwalają dopasować drzwi przesuwne do każdego wnętrza bez względu na styl domu czy mieszkania. Popularne są klasyczne drewniane modele – coraz większą popularnością cieszą się białe drzwi, ale równie często wybierane są te w kolorze naturalnego drewna i ciemne. Ponadto bardzo efektowne są drzwi z elementami szklanymi lub w całości szklane – wyglądają bardzo elegancko. Bez względu na to, jakie drzwi wybierzesz, z pewnością będziesz zadowolony – takie przejście wygląda naprawdę efektownie i wdzięcznie. Decydując się na to rozwiązanie, subtelnie wyodrębnisz poszczególne części mieszkalne i wydzielisz strefy dzienne i prywatne. Z jednej strony powiększysz optycznie przestrzeń, a z drugiej zadbasz o swój komfort i prywatność.

 

 

Podsumowując, drzwi przesuwne sprawdzą się w każdym domu i mieszkaniu. Gdy zechcesz, możesz je rozsunąć i w ten sposób uzyskać wnętrze jednoprzestrzenne. Kiedy natomiast je zamkniesz, stworzysz funkcjonalne aneksy – do pracy, jedzenia, oglądania telewizji, kąpieli czy biblioteczny. Takie drzwi w pewien sposób podkreślą styl pomieszczeń i zapewniają doskonałe wrażenia wizualne. Mają naprawdę dużo funkcji – o których warto przekonać się osobiście!

www.reno-reno.pl