Design

Wydarzenia

Fast Textile – największe targi branży tekstylnej w Europie!

Tekst Fast Textile • Zdjęcia Fast Textile

2017-12-07
Fast Textile – największe targi branży tekstylnej w Europie!

IV edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile odbyła się od 16 do 18 listopada 2017 w Ptak Warsaw Expo, swoim rozmachem potwierdziła swoją znaczącą pozycję wśród wydarzeń organizowanych na całym świecie. Producenci i importerzy z całego świata pokazali swoje najnowsze kolekcje tekstyliów, dzianin, tkanin i dodatków krawieckich. Zaprezentowane zostały najnowsze maszyny szwalnicze, drukujące, tnące, hafciarki oraz inne maszyny dla przemysłu odzieżowego. Wystawcy oferowali odwiedzającym serie artykułów specjalistycznych, wyposażenia sklepów oraz dekoracji wnętrz na sezon wiosna/lato 2018.

 

Tej jesieni 400 wystawców miało szansę pokazać swoje najlepsze produkty i usługi klientom biznesowym i detalicznym. Podczas trzech dni targów 27 tysięcy odwiedzających wypełniło Centrum Targowo-Kongresowe Ptak Warsaw Expo. Nabywcy docenili wysokiej jakości tkaniny i maszyny, przystępną cenę oferowaną specjalnie na Fast Textile oraz różnorodny asortyment.

 

fast textile 2017

 

Dla wystawców i odwiedzających przygotowane były specjalne strefy, najciekawsze z nich to pięć Pawilonów Międzynarodowych w tym Chiny, Turcja, Tajwan, Włochy i Holandia, dwie ekskluzywne Strefy Trendów zawierające przepiękne aranżacje z produktów wystawców na halach C i D, oraz ekspozycje mebli od Partnera Targów firmy Agata Meble.

 

Atrakcjami były również spotkania ze znanymi polskimi projektantami Maciejem Zieniem i Rafałem Michalakiem. Maciej Zień doradzał jak rozwijać swoje kolekcje, aby były poszukiwane na rynku. Rafał Michalak projektant znany z duetu MMC poprowadził wykład na temat Trendów w projektowaniu na sezon wiosna/lato 2018.

 

fast textile maciej zień

 

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty Pierwsze spotkanie z maszyną organizowane przez UltraMaszynę. Uczestnicy mieli szanse poznać tajniki szycia na maszynie i spotkać się z Janem Leśniakiem, autorem wielu książek tematycznych, jego najnowszym dziełem jest Jak szyć spódnice i sukienki. Jan Leśniak poprowadził warsztaty, na których zostały uszyte plecaki z pięknym sercem wyhaftowanym na Maszynybrother.pl i kosmetyczki z papieru wodoodpornego od Tkaniny Karoliny. Kolejnym wydarzeniem towarzyszącym były warsztatypasmanteryjne z Pasmanteriaozdobna.pl, podczas których Panie i Panowie ozdabiali ulubione części swojej garderoby.

 

warsztaty pasmanteryjne fast textile 2017

 

Na Forum Tekstylnym wybitni eksperci z najbardziej znanych firm, prowadzili warsztaty i szkolenia dotyczące między innymi innowacji w włókiennictwie, ekologii tekstyliów, wymagań prawnych i normalizacji w odzieży dziecięcej czy surowców odnawialnych w innowacyjnym włókiennictwie. Specjaliści reprezentowali Izbę Bawełny, Instytut Włókiennictwa, Instytut Tekstyliów z Manchesteru, Świat Druku, Urząd Marszałkowski czy TRIZ zarządzanie innowacyjnym włókiennictwem.

 

prelekcje fast textile 2017

 

Najbardziej upragnionym i wyczekiwanym momentem było rozdanie nagród Diamenty Fast Textile dla wystawców podczas wieczorowej Gali Biznesu. Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:

 • Najlepszy polski wystawca: Colourama Sp. z o.o.

 • Najlepszy zagraniczny wystawca: Quality Textiles

 • Kreator trendów: Sonia Textile

 • Produkt roku: Alubest

 • Nowość roku: Allcomp

 • Innowacyjne rozwiązanie roku: TEXPOL

 

Wyróżnienia otrzymali:

 • Washpapa

 • Euro Textil Uniwersal

 • Knipidee International B.V.

 

Podczas gali wieczornej odbyło się też rozdanie nagród The Best of PtakModa – zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

 • Najlepszy produkt: Astra

 • Najlepsza kolekcja: Bergamo

 • Najlepszy producent: King

 • Wyróżnienie: M&M

 • Wyróżnienie: Martex

 

targi fast textile 2017

 

Nowością podczas IV edycji Fast Textile było wyłonienie najpiękniejszego stoiska wśród wystawców. Możliwość głosowania mieli odwiedzający, którzy podczas trwania targów oddawali głosy na Stoisko uszyte na miarę.Ostatniego dnia targów odbyło się oficjalne podliczenie głosów i wyłonienie zwycięzcy, walka była zacięta ponieważ dwie firmy szczególnie podbiły serca odwiedzających: firma Euro Textil Uniwersal oraz firma Wikoria, która ostatecznie zdobyła przepiękną statuetkę.

 

Wydarzenie zakończyło się ogromnym sukcesem, wystawcy przeprowadzili setki kontraktacji i transakcji handlowych. Uczestnicy targów już nie mogą doczekać się kolejnej edycji, a organizatorzy postarają się, aby ta edycja była jeszcze lepsza od niedawno zakończonej.

 

fast textile 2017 stoiska

 

Już dziś serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w następnej edycji Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile, która odbędzie się od 22 do 24 listopada 2018 w Ptak Warsaw Expo!