Design

Wydarzenia

Festiwal Wnętrz Kraków 2018 - podsumowanie

Tekst Virtus Studio • Zdjęcia Virtus Studio

2018-06-18
Festiwal Wnętrz Kraków 2018 - podsumowanie

12 edycja Festiwalu Wnętrz za nami. Weekend od 9 do 10 czerwca spędzony z Festiwalem był czasem pełnym inspiracji, a Kraków przez dwa dni stał się centrum dla miłośników designu i dobrych wnętrz.

 

Niezwykły klimat Festiwalu Wnętrz 2018 tworzyło prawie 100 wystawców oraz blisko 3000 odwiedzających. W ciągu dwóch dni mieliśmy możliwość wysłuchać wykładów pełnych wiedzy i wnętrzarskich ciekawostek.

 

festiwal wnetrz 2018

 

W pierwszy dzień targów swoją wiedzą podzielili się: Soffio&Paggio opowiadając o ogrzewaniu ściennym w inteligentnym domu. Studio projektowe Make it yours z Tomaszem Chruścielem na czele odpowiadało na pytanie: Dlaczego warto zatrudnić architekta wnętrz oraz na co zwracać uwagę przy wyborze mieszkania. O kolorach i trendach 2018 roku opowiadała Izabela Żak z firmy Flügger. Aleksandra Gajewska z AWW Studio pokazała kilka trików na udany projekt estetycznych i funkcjonalnych łazienek. Artur Indyka – projektant wnętrz oraz prowadzący program Meblokreacje na kanale Domo+ odkrył przed nami tajniki tkanin w kontekście dekoracji okiennych. Sobotnie spotkania zakończyliśmy Q&A i spotkaniem z „Księgą Trendów 2018”, które poprowadziła Diana Nachiło z wydawnictwa meble.pl.

 

festiwal wnętrz kraków 2018

 

Drugi dzień Festiwalu rozpoczął się relacją z tegorocznych targów w Mediolanie oraz świeżym spojrzeniem Szkoły Wnętrz i Przestrzeni na technologie i styl we wnętrzach kuchennych i łazienkach. O designie dla najmłodszych opowiedziała Monika Skuza – head of PR platformy internetowej dla miłośników unikatowych przedmiotów – DaWanda. Filip Sprienger wyjaśnił czym jest dom, na podstawie książki 13 pięter i tekstów dla magazynu Vogue. Spotkania wykładowe zakończyła  prof. dr hab. Czesława Frejlich - kurator wystawy w Muzeum Narodowym w Krakowie „Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po roku 1989”.

 

festiwal wnętrz 2018 virtus studio

 

Na Festiwalu nie zabrakło również kreatywnych warsztatów zorganizowanych przez:

Pracownie PoWoli, dzięki której odkryliśmy wszystkie tajemnice filcu. Litograf Studio, czyli nauka niepowtarzalnej techniki druku i mnóstwo inspiracji na dekoracje wnętrza. Zielona Wrona przeprowadziła warsztaty z biosfery i japońskiej techniki uprawy roślin - Kokedama.

 

festiwal wnętrz 2018 wystawcy

 

Zgodnie z  Laurie Pressman - wiceprezesem Instytutu Pantone®, który o tegorocznym kolorze roku mówi:  „(…) Ultra Violet komunikuje oryginalność, pomysłowość i wizjonerski sposób myślenia, który wskazuje drogę do przyszłości(…)”. Życzymy wszystkim wszystkiego co Ultra Violet sobą symbolizuje i zapraszamy już na Festiwal Wnętrz 2019.